N°. 1877. Vrijdag 30 Maart. A°. 1866. 1 A Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft de bij besluit van de 6de bevorens N°. 63 gedane benoeming van den heer Mr. J. Reynvaan, ontvanger der registratie en domeinen te Zalt-Bommel, tot inspecteur der registratie en domeinen van de 3de klasse, op zijn verzoekingetrokken met bevestiging in zijn eerst genoemde betrekking; en is benoemd tot inspecteur der re gistratie en domeinen van de 3de klasse de heer G. A. Loeff thans ontvanger der registratie en domeinen te IJselmonde. Z. M. heeft de offic. van gez. 2de klasse bij het reg. grenadiers en jagers benoemd tot off. van de orde der Ei kenkroonen den heer H. Leemans, chef van het bureau aan het Depart, van Binnenl. Zaken te Berlyntot ridder. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag den 31sten dezer niet plaats hebben. Op de aanbevelingslijst, door het prov. gerechtshof in Overijsel opgemaakt, voor de vacante plaats van raadsheer in dat hof, komen voor: 1°. Mr. W. C. J. J. Cremers, rechter in de rechtbank te Winschoten2°. Mr. JC. Bijs- terbos, griffier der Staten van Overijsel; 3°. Mr. J. E. v. Nes v. Meerkerk, rechter in de rechtbank te Zwolle; 4°. Mr. H. E. C. v. Kerkhoff, rechter in de rechtbank te Zwolle; 5°. Mr. A. A. W. v. Wulfften Palthe, kantonrechter te Oldenzaal; 6°. Mr. L. J. Rietberg, kantonrechter te Zwolle. Bij de Woensdag plaats gehad hebbende opening der stembiljetten ter verkiezing van een lid der provinciale sta ten voor Zuid-Hollandin het kiesdistrict Soetermeeris gebleken dat zijn ingekomen 682 geldige biljetten, waar van zijn uitgebracht op de heeren O. Baron van Wassenaer Catwijck 212, A. N. Molenaar 104, G. A. van Houwe- ninge 92, G. J. Ie Fèvre de Montigny 83, J. W. Schuur man 78, Js. J. L. Hesselt van Dinter 73, G. A. van den Berg, 29. Er moet alzoo een herstemming plaats hebben tusschen de heeren O. Baron van Wassenaer Catwijck en A. N. Molenaar. De winst van de Rotterdamsche bank beloopt over 1865 14^ pCt. van het gestorte kapitaal, waarvan 10 pCt. dividend aan de aandeelhouders wordt uitgekeerd. Behalve de twee steuren (van de kleinste soort), die Woensdag voormiddag op den afslag te Scheveningen waren verkocht, werden er nog in den avond negen stuks aange bracht; de een gold f 16 en de acht anderen tezamen f 6 2, nooit gekende prijzen. De schuit van den reeder L. de Ja ger, dezelfde die verleden Vrijdag, na een afwezigheid van slechts twee etmalen, f 290 besomde, is Woensdag met een vangst van een etmaal aangekomen, die f 93 heeft opge bracht. Een schuit vau den reeder A. Pronk, die ook slechts 24 uren op de visscherij was geweest, besomde 6 2. Zondag had te Maastricht in de zaal der Redouten een soort van meeting plaatsdie ten doel had een demon stratie tegen het ontwerp van wet, waarbij deze gemeente gemachtigd wordt om nog gedurende vijf maanden af te wijken van de regels, bij art. 10 der wet van 7 Juli 186 5 (tot afschaffing der plaatselijke accijnzen) gesteld. De verga dering werd bijgewoond door ongeveer 150 personen, waar van velen zich alleen uit nieuwsgierigheid derwaarts hadden begeven. Aan de tafel, die voor het bureau was bestemd, had alleen de heer Jos. Russelredacteur van het bekende blaadje //l'Ami des Intéréts Limbourgeois"plaats genomen. De eerste, die het woord voerde, was Jhr. M. Salvador, van Haarlem die begon met te zeggen dat hij geheel vreemd was aan de stad Maastricht en bare belangen, en verder mededeelde dat zijn geschriften hem herhaaldelijk aan ge rechtelijke vervolgingen hadden blootgesteld, en dat de vrij heid van drukpers en het recht van vereeniging in Holland meer belemmerd zijn dan in Limburg, hetgeen vooral moet worden toegeschreven aan de omstandigheid dat het volk in Holland jenever en in Limburg bier drinkt. Hij juichte vervolgens het denkbeeld toe dat aan de bijeenroeping de zer meeting ten grondslag lagmaar stelde voor dat de ver gadering, alvorens te beraadslagen, een bureau zou benoe men. De heer Russel bood daarop achtereenvolgens verschei dene aanwezige personen een plaats in het bureau aan; doch allen bedankten. Toen nam Jhr. M. Salvador, zonder eenig mandaat, zelf naast den heer Russel plaats aan de voor het bureau bestemde tafelen daar gezeten vatte hij op nieuw het woord opom mede te deelen dat hij dien ochtend een onderhoud had gehad met deu heer Edm. v. Wintershoven en dat hij uit dat onderhoud kon opmaken dat deze heer, als hij daartoe uitgenoodigd werdgaarne een plaats in het bureau zou aannemen. Hij stelde dus voor, dat twee leden der vergadering zich naar den heer van Wintershoven zou den begeven, om dezen te verzoeken een plaats in het bu- Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraof dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren .-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren .-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—>7 uien;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9—1 men en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diusdag, Woensdagen Donderdag van 92 men. van Zegel. Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 9—4 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1