N°. 1869. Woensdag 21 Maart. A0.1$66. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft bevorderd den luitenant ter zee van de 2de kl. C. H. Bogaert, met ingang van 1 April a. tot luit. ter zee van de 1ste klasse. Z. M. heeft, op verzoek, pensioen verleend aan den kapit. H. E. G. Smitshuysen, van het wapen der inf., thans op non-activiteit. Z. K. H. Prins Frederik heeft Dr. D. B. Rijkein vervanging van wijlen Dr. van Goghbenoemd tot genees heer bij HD. Hofhouding. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag, den 21sten Maart a. s., niet plaats hebben. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is, tot hervat ting van hare werkzaamheden, bijeengeroepen tegen Woens dagden 4den April, aanstaande. Een gewichtige, gelukkig zeldzame, strafzaak zal eer lang op de rol van het provinciaal gerechtshof van Zuid-Hol land voorkomen. Een persoon zal namelijk te recht staan die onder de verdenking ligt zich aan broedermoord te heb ben schuldig gemaakt. De opbreDgst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de maand Februari van dit jaar heeft bedragen f 4,793,478.24^ tegen f 4,416,761.19 in het vorige jaar, terwijl het 1/12 der raming bedroeg f 5,306,009.38. De opbrengst over de twee eerste maanden van 1866 was 9,071,080.94» tegen f 8,402,872.74.1 in 1865, ter wijl 2/12 der raming beliep f 10,612,018.76. -Maandag werd aan een zeer verdienstelijk ambtenaar bij het Departement van Binnenlandsche Zaken een feest be reid, dat waarlijk indrukwekkend mocht heeten. De heer hoofd commies G. J. W. Bruyns, chef der secretarie, telde toen 50 jaren van trouwe, eervolle en onvermoeide dienstvervul ling, dus van even na de vestiging des Koninkrijks af. Reeds vroegtydig waren de ineenloopende zalen, waarin de jubilaris aan het hoofd van zijn personeel werkzaam is, op bijzonder fraaie wijze gedecoreerd, en werd hy bij het bin nentreden verrast door de voordracht van eenige toepasse lijke dichtregelen door een der klerken, waarna hij de har telijke gelukwenschen en blijken van oprechte deelneming ontving van zyn onderhoorigen niet alleen, maar later ook van zoo velenbij dit Departement of bij andere takken van algemeen bestuur geplaatst. Zijne onderhoorigen hadden hem evenwel nog een andere verrassing bereid door de aanbie ding van een prachtige gouden snuifdoos en een sierlijk bewerkten zilveren inktkoker met gouden pen, die z\j hem tot een blijvend aandenken overhandigden. De heer Bruyns was zichtbaar getroffen over deze ondubbelzinnige blijken van achting en toegenegenheid en betuigde in warme bewoor dingen zyn welgemeenden dank aan allendie tot deze hem dierbare feestviering hadden bijgedragen of er deel aan na men. Ook de heer Minister van Binnenl. Zaken de Secre taris-Generaal en andere hooge ambtenaren kwamen den ju bilaris hunne gelukwenschen aanbiedenen de Minister hoopte dat een zoo verdienstelijk ambtenaar, die overigens nog on vermoeid, ja, als met jeugdige krachten werkzaam is, nog geruimen tyd zijn ambt mocht blijveu vervullen. Nog an dere geschenken dan de bovengenoemde werden deu heer Bruyns aangeboden, als daar zijn: een zilveren bouilloir, een gouden lauwerkrans, twee stoelen in rood fluweel gebor duurd en gouden bokalen. In één woordvan alle kanten tot zelfs van vrienden buiten de stadbeijverde men zich om den werkzamen ambtenaar blijken te geven van toegenegenheid of vriendschap, na zulk een lange gelukkig volbrachte amb tenaars loopbaan. Reeds voor 5 jaren geleden vereerde Z. M. de Koning hem met het ridderkruis van de Eikenkroon. Naar men verneemt heeft de jongelieden-vereeniging //Waterloo," die ten vorigen jare te Rotterdam zoo veel bijval heeft verworven, het voornemen den 18den Juni van dit jaar een optocht te houdenen wel naar 's-Gravenhage en Scheveningen. Op den 9den Maart is van een der visschersbommen der gemeente Noordwyk over boord geslagen en verdronken Leendert van Beelenkostwinner van zijn hoogbejaarde ouders. Behalve deze laatsten heeft de alhier gevestigde vereeniging te voorzien in de onderstening van 19 weduwen en 45 wee zen volgens het laatst uitgebracht jaarlijksch verslag. Wy wenschen dat door algemeene medewerking, de vereeniging in staat moge worden gesteld aan hare goede bedoelingen te blyven beantwoorden. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te 's-Hertogenbosch is het volgend alphabetisch gesteldezes tal opgemaakt: Dr. J. G. R. Acquoy, te Zalt-Bommel; W. H. van de Sande Bakhuizen, te HerwynenS. Essenius Greeff, leidsoFmgblak Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. «avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlu-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert, Maandagen Donderdag te 11 uien Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor dar Plaatselijke Aooijuien, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Reohten en A co ij men dagelijks van 9—1 uren en van 36 uren; van'«-Rijles Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1