N°. 1868. Dinsdag 20 Maart. A°. 1866. Jan van Heukelom Junior, Fabrikant (wit stembriefje). Kir. Goenraad Gock, (blauw stembriefje). Binnenlandsch Nieuws. U - leiiiscii dagblad Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prjjs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 rege^0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Baadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9—1 uren en van 86 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Voor de verkiezing van twee leden van den Gemeente raad waartoe de stembriefjes moeten ingeleverd worden Dinsdag 20 Maart van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 urenworden aanbevolen de heeren Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren Mr. W. F. G. L. Fran cois, Mr. S. Keyzer en Mr. A. A. de Pinto, respectievelijk gewezen leden en secretaris der ontbonden commissie, be last geweest met het ontwerpen van een strafwetboek voor Nederlandsch Indië. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der in- en uit gaande rechten en van den accyns op de suiker te Amster dam, den heer P. B. Reeringh, thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnzen te den Helder; alsmede verplaatst de volgende controleurs der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnzenalsnaar Amsterdam (dir. belast.) den heer F. D. Abbing, thans te Zaandam en H. J. Moll, thans te Meppel; naar Amsterdam (actieve dienst) den heer J. H. Waleson, thans te Delfzijl; naar Zaandam, den heer P. H. W. Ligtenberg, thans te Schagennaar Meppelden heer Jhr. N. J. Martini van Geffenthans te Amsterdam; naar Delfzyl, den heer B. Hulst, thans te Dragtennaar Dragtenden heer J. A. van den Dries, thans te Helmond; naar Lobith, den heer J. B. Story van Blokland, thans te Kampen; naar Kam pen, den heer J. H. Simon, thans te Ouder-Amstelnaar Ouder-Amstelden heer K. W. Verschoof, thans te Ommen; naar Ommenden heer L. M. van Kootenthans te Am sterdam; naar Helmond, den heer Th. E. Motké, thans te Groenloen is voorts benoemd tot controleur der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnzen te Groenlo den heer J. H. van Assumthans ontvanger te Deilzijnde de controle der directe belastingenin- en uitgaande rech ten en accijnzen te Schagen ingetrokken. Men verzekert dat de Tweede Kamer der Staten-Ge- eraal tegen de helft van de maand April hare werkzaam heden zal hervatten. De Eerste Kamer zal spoedig, waar schijnlijk dadelijk na Paschenworden bijeengeroepen. Bij arrest van het provinciaal gerechtshof in Limburg is de griffier J., van Venlo, schuldig verklaard aan het uit geven van 191 extracten van vonnissen door den kanton rechter te Venlo in politiezaken gewezen, alvorens zij door den kantonrechter voornoemd en door hem griffier waren onderteekend, en deswege veroordeeld tot 191 geldboeten, ieder van f 5 0 waarvan 102 boeten invorderbaar bij lijfs dwang en 89 bij wanbetaling binnen twee maanden na aan maning te vervangen ieder door een gevangenisstraf van 2 dagen. Op uitnoodiging van het gemeentebestuur hebben de stads-geneesheeren te Zwolle zichin plaats van de ontbon- dene plaatselijke geneeskundige commissie van toezicht, tot een commissie vereenigdten einde het gemeentebestuur by aangelegenheden van geneeskundigen aard voor te lichten. Bij het bestuur van de Amsterdamsche afdeeling der Vereeniging voor fabriek- en handwerksnijverheid is een vraag ingekomen, of als handelsartikel tot vermenging in de meel ook bekend is het witte poeder, dat in den handel voor komt onder den naam van cryoliethwaarvan dezer dagen uit Engeland honderde balen voor de vermenging te Am sterdam zijn ingevoerd. Men acht die vraag van hoog en openbaar belang en wacht van een deskundige daarop een breedvoerig antwoord. Uit de berichten van veeartsen betreffende den loop van den veetyphus in de week van 4-10 Maart, voorkomende in de Staats-Courant, blijkt dat geen der aangewende mid delen ter genezing der ziekte, noch zoogenaamde voorbe hoedmiddelen, gebleken zijn eenigen gunstigen invloed op den afloop der ziekte uit te oefenen. Id de week van 4-10 Maart zijn door den runder ty phus in Zuid-Holland aangetast 1352, in Utrecht 297 en in Noord-Holland 51 runderen. In de vorige week bedroegen de aangetasten in die provinciën respectievelijk 1000, 195 en 179, zoodat in de drie gewesten te zamen nu weder 326 runderen meer aangetast werden dan in de voorafge gane week. Uit de opgaven in de Staats-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de weekbe ginnende den 4den en eindigende den lOden dezer, blijkt

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1