N°. 1867. Maandag 19 Maart Jan van Heukelom Junior, Fabrikant (wit stembriefje). Mr. Coenraad Cock, (blauw stembriefje). Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslicbtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m,;'a namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. 8poor*reg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van II1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren.'De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 nren. Kantoor der Plaatselijke Aooijnzen, dagelijks van 8—2 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Voor de verkiezing van twee leden van den Gemeente raad waartoe de stembriefjes moeten ingeleverd worden Dinsdag 20 Maart van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 urenworden aanbevolen de heeren Z. M. heeft benoemdtot advocaat-generaal bij het provinciaal gerechtshof in Overijsel Mr. H. Machielsenthans offic. van just, bij de arrond.-rechtbank te Zwolle; tot offic. van justitie bij de arrond.-rechtbank te Zwolle Mr. L. Eys- sonius Wichers, thans offic. van justitie bij de arrond.-recht bank te Hoorn. Z. M. heeft, na afgelegd examen, benoemd tot surnu merairs bij het vak der posterijenK. A. F. J. Pleester wonende te Zevenaar; H. H. Oosting, wonende te Assen; A. O. J. Bast, wonende te Hoorn; J. van Herwerden, wo nende te den Helder; L. J. van Ingen wonende te Breda; P. C. van Aken, wonende te Gorkum; E. W. E. Wupper- mannwonende te Amersfoort, en M. A. C. Hinlopenwo nende te Haarlem. Men verneemt dat HH, MM. de Koning en de Ko ningin waarschijnlijk in den loop der volgende maand als gewoonlijk hun jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad zullen brengen. De advocaat-generaal Mr. Gregory, bij den Hoogen Raadheeft in de zaak der Algemeene Commissie van li quidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirka- mers tegen de gemeente Leidengeconcludeerd tot verwer ping van het ingestelde beroep. Uitspraak 13 April. De inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Friesland en Groningen heeft aan de gemeente-besturen mis sives gericht, waarin hij verzoekt dat op de openbare scho len geene kinderen worden toegelaten uit huizen, waar de kwaadaardige keelziekte heerscht. Deze missive is door de gemeente-besturen medegedeeld aan de hoofdonderwijzers. Ten aanzien van de Nederlandsche Commissie tot on derzoek van den arbeid van kinderen in de fabrieken wordt medegedeeld dat de voorbereidene werkzaamheden nagenoeg zijn afgeloopenterwijl de bekomen resultaten als nog moe ten worden geklassificeerd en vergeleken, zoodat men reeds dezen zomer haar belangrijk verslag zal kunnen te gemoet zien. Door den heer F. Dunkier, directeur der muziek van het regiment grenadiers en jagersis als een bewijs van hulde aan het koloniaal militair invaliedenhuis opgedragen een daartoe door hem gecomponeerde defileer-marsch. De lekkernij van gekookt en gebraden paardenvleesch schjjnt niet meer uitsluitend aan de Parijsche gastronomen gegund te worden. Althans uit Zwolle verneemt men dat aldaar de eigenaar van een paarddat afgemaakt moest wordenmet eenige vrienden een proefje genomen heeft van paarden-beafsteakdie hun zeer goed smaakte; het overige vleesch van het paard is in het zout gezetom later gerookt te worden. Het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft eervol ontslag verleend aan Ds. A. W. C, Berns te Brielsch-Nieuw- land, in te gaan 8 April 1866, en het prov. kerkbestuur van Zeeland aan Ds. W. van Elden te 's-Heerenhoekin te gaan 1 April 1866. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Arnemuiden Ds. W. Krayenbelt te Opheu9denen te KockengenDs. H. S. J, van Rijsoort te St.-Pancras. Bedankt door Ds. J. D. Beman Brouwer te Harderwijk voor het beroep naar Heeg en naar Zevenbergen. Aangenomen door Ds. S. D. Thuyn de Ligny te Garde ren het beroep naar Nijkerk op de Veluwe, en door Ds. C. H. ten Harmsen van der Beek te Hautum dat naar Reitsum. Bedankt door Ds. N. M. Steffens te Veldhuizen in het Graafschap Bentheim voor het beroep naar de Christe lijke Afgescheidene Gereformeerde gemeenten te Amsterdam, - en door Ds. J. van Goorte Boxum voor dat naar Sexbierum. Nopens de soireeDonderdag door den heer J. Knep- pelhout aan den Deenschen auteur Andersen aangeboden verneemt men nog nader dat bij die gelegenheid door den gastheer een nieuw sprookje, getiteld: //De Muschjes en de Bloedzuigers", is voorgedragenterwijl Andersen op zijne beurt de vergaderden op een sprookje in de Duitsche taal onthaalde. Door den heer Dr. Wap, die mede tot de ge- noodigden behoorde, werd den Deenschen gast, ter wiens eere de feestavond gearrangeerd was, een allerliefst bou-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1