Buitenlandsch Nieuws. gen. De hondenreeds nijdig van hongerwerden door de toeschouwers aangehitst op de knorrende, grimmige wilde zwijnen, die in driesten overmoed met bliksemeude oogen het strijdperk doorsnuffelden. Daarop begon //le branie-bras du combat." Met hunne slachttanden rechts en links ruim baan makende, deden de evers een oogenblik tijgers en honden voor hunnen onbesuisden aanval terugdeinzen maar laatstgenoemden wierpen zich onmiddellijk op de stout ge worden zwijnen. Hevig was de aanval en bloedig de ver dediging. De woedende varkens, door de honden achter volgd, wierpen zich in angstige vertwijfeling op de tijgers, die vreeselijk gapende wonden toebrachtenmaar ook ont vingen. Het gebrul der tijgers, het blaffen der honden en het geschreeuw der zwijnen en apen was een concert van keelgeluiden zoo huivering wekkenddat men er smartelijk door werd aangedaan. Men vond in dat zonderlinge gedwon gen gevecht van elkander vijandige dieren ruimschoots ge legenheid tot gemoedsaandoeningenmaar te beklagen is de mensch, die tot opwekking daarvan tot dergelijke middelen de toevlucht moet nemen. Alhoewel zwaar gewond, behiel den de kampongshonden het slagveld. De tijgers en varkens en ook verscheidene honden bleven dood op de plaats. De listige apen kwamen er alleen heelshuids af. De Thermometer van Fahrenheit teekeude alhier Woens dag des namiddags te 5 uren 37°, des avonds te 8 uren 3 2°, te 10 ureD 30u. Donderdag morgen te 5 uren 29°, te 8 uren 31°, 's middags te 12 uren 42°, 's namiddags te 4 uren 43°. De veetyphusdie sedert een maand in België geheel ver dwenen was, is in de omstreken van Antwerpen op nieuw uit gebroken, ten gevolge van den frauduleusen invoer van vee uit Nederland. Een brander in het dorp Merxem bij wien een koe was afgemaakt en begraven, wordt beschuldigd het aas te hebben opgedolven om het als slachtvleesch te ver- koopen. Naar men zegt, is deze brander ook eigenaar eener slachterij te Antwerpen. Zijn boerderijwaar zich 150 stuks vee bevindt, wordt door de gendarmerie bewaakt, en niets kan er uit. Aan de gouverneurs der provinciën zijn nieuwe circulaires gericht, waarin hun het stipste toezicht wordt aanbevolen in een dier documenten keurt de Minister van Binnenlandsche Zaken het Nederlandsche stelselals onvol doende af. De zonderlingste bankbiljetten zijn ongetwijfeld in 1856 door de bank te Bückeburg uitgegeven voor iemand ech ter die niet in de zaak ingewijd waszou het onmogelijk zijn geweest het raadsel op te lossen. Een der oprichters der bank kreeg namelijk den inval een geheele reeks bank noten van tien thaler ten behoeve eener goede controle met verzen van Duitsche volksliederen te voorzien en wel zoo danig dat op elke banknoot een woord te staan kwam en het vers alleen in zijn geheel te lezen waswanneer men de gansche serie nommersgewijze naast elkander legde. De keuze der verzen in verband gebracht met het ontstaan en de strekking der biljetten, gaf echter dikwijls tot zeer komi sche gevolgtrekkingen aanleiding. Zoo bevatten de bankno ten van tien thaler van N°. 323,300—323,307 een gedicht, dat weinig vertrouwen inboezemt. Het eerste nommer bevat namelijk het woord //Ich het tweedehet woord //hab," de acht nommers bij elkander den volgenden dichtregel: //Ich hab mein Sach' auf nichts gestellt, juchhé!" Welk zonder ling vers op banknoten Is het de bankdie hare zaak op niets gesteld heeft, of is het de onderteekenaar, Spindler? of zijn het wellicht de houders dier banknoten? - Op een andere serie leest men den volgenden dichtregel: //Wer nie- mals einen Rausch gehabt, der ist kein braver Mann Die bij gevolg zoo gelukkig is dit geheele vers in zijn porte- monnaie te dragen, bezit juist 100 thaler en kan eenmaal, wanneer de omstandigheden het veroorloven een zeer braaf mensch worden. Te Brest is Zondag nacht het schouwburglocaal door een brand verwoest. Bij het leger in Engeland zullen waarschijnlijk inge voerd worden de zoogenaamde //Spencer- en Henry-buksen." De spencerbuks kan zevenmaal gelost worden waarna de scherpschutter een pijpje inschuiftdat op nieuw zeven scho ten bevat, zoodat men berekent 35 schoten in één minuut te kunnen doen, zonder dat het geweer gevaar loopt te springen. Bij peloton-vuur kan er elke drie seconden een schot wordèn gelost. De buks draagt 2000 el en op 190 voet dringt de vogel door dertienduims hout. De Henry- buks kan 15 schoten achtereen lossen en wordt voor het moordadigate wapen gehouden. Deze beide soorten van buk sen hebben in den burgeroorlog in Amerika vele diensten bewezen. De kleine rondzwervende vagebonden in Londen, ook wel de //Arabieren der city" genoemd, bezitten in lord Shaftesbury een zeldzamen vriend. Hij heeft scholen voor hen gesticht, hen in de gelegenheid gesteld om als schoen poetsers hun brood te verdienen en hun vrij nachtlogies be zorgd men vindt er echter nog een groot aantal die vader noch moeder kennen. Onlangs liet hij er 2 00 tot een soupé uitnoodigen. Na afloop daarvan sprak hij hen aldus toe: Weest nu eens eerlijk en antwoordt my oprecht. Wie on der u heeft reeds gezeten?" Dertig handen werden opge stoken. uWie tweemaal?" Tien handen. //Wie driemaal?" Vijf handen. //Zoudt gij niet gaarne uwen toestand willen verbeterd zien?" //O yes! O yes!" Wraar leeft gij van?" //Van bedelen, lucifers verkoopen en dergelijken//Waar hebt gij den laatsten nacht doorgebracht!" //In nacht-, in armhuizen, op straat!" //Veronderstelt eens dat er een groot schip op de Theems lag, met scholen en werkplaatsen daarop, en dat duizend uwer zich daar aan boord konden bekwa men voor Harer Majesteits vloot of voor de koopvaardij Zoudt gij daar lust toe hebben?" aO yes! O yes!" klonk het uit honderd keelen. //Welnudan is deze bijeenkomst niet vergeefs geweestEn dit is werkelijk het geval. Het denkbeeld om de Londensche vagebonden in de zeedienst te oefenen vindt grooten bijval. Er is gebrek aan matrozen en kajuitjongens, en Londen bevat een onuitputtelijke bron om daarin te voorzien. In elk geval kan men zoodanige re- kruleering een zeer geschikte lotsverbetering achten voor den kleinen //Arabier der city" die anders meestal voor het tucht huis opgroeit. Van San Miguel (Azorische eilanden) wordt geschre ven, dat aldaar den 12den Februari 11. een der hevigste N. O. stormen gewoed heeft die men in geen jaren beleefd had; hij hield 45 uren aan. Zeer aanzienlijke schade werd daardoor veroorzaakt. Huizen zijn ingestort en een waarde van meer dan 30,000 kisten oranjeappelen is vernield. Het vruchtensaizoen werd voor gesloten gerekend want het over blijvende was zoo beschadigd dat het niet te gebruiken zou zijn. Men zegt dat de Mormonen er op bedacht zijn, om en corps naar de Sandwich-eilanden te verhuizenaangezien de bevolking zoowel als de regeering zich meer en meer verzet tegen het beginsel van polygamie. Men zegt, dat Brigham Young zich van de beschikking over twee dezer eilanden tot kolonisatie heeft verzekerd. Uit New-York wordt nog, dd. 27 Februari, bericht dat door de Wetgeving van Massachussets een resolutie is aangenomen, bij welke de uitval van President Johnson te gen den heer Summer als een beleediging van dien Staat wordt beschouwd. Men spreekt voortdurend van wijzigingen in het Kabinet. Generaal Grant was te Washington terug gekomen, waar hij met de meeste geestdrift verwelkomd werd; de voornaamste ingezetenen hadden hem 100,000 ten geschenke aangeboden. De New-York Herald ijvert reeds voor hem als aanstaand President. OFFICIËUL SlIËUllü. Burgerlijke Stand van Leidenvan den 8sten lot en met den 14den Maart 186 6. Bevallen: G. Bol, geb. Bosman D. - A. de Huu, geb. Ouvlee Z. J. Mulder, geb. Brakel, D. - M. J. Werter, geb. van Noord, Z. - R, Goudsmit, geb. Vos, Z. - C. Faes geb. van der Veer, D. - E. Rietkerken, geb. van Klaveren, Z. - C. Piket, geb. Carton, D. - M. van Rooijgeb. Beugels- dijk Z. - J. G. Verhoeft, geb. van de Weer, Z. - J. Barthen geb. Kooreman Z. - M. A. Zandvlietgeb. BiesotZ. - M. R. Kist, geb. Creijghton BecquerD. - M. Breijer, geb. de Wa ter, Z. - E. Lutgeb. Piket, Z. en D. tweel. - G. Martin, geb. de Jager, Z. - J. Bekooijgeb. de la Rie, Z. - A. van den Dop, geb. Albers, Z. - J. Cornelissegeb. Koreman

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2