Vrijdag 16 Maart. A°. 11866., N°. 1865. Binnenlandsch Nieuws. m; t' LE1D8CH DAGBLAD! Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouder»Maandag en Donderdag te 11 uten Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uien. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uien. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 men .-De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—-7 nren der In- en Uitgaande Reobten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-^4 uren. Z. M. heeft benoemd tot vice-president in het prov. gerechtshof in Gelderland Mr. G. J. C. Schneither, thans raadsheer in dat hof; en tot ontvanger der registratie voor de burgerlijke acten en der successierechten te Maastricht, den heer Mr. H. J. D. Graafland, thans ontvanger der re gistratie en domeinen te Roermond. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland heb ben bepaald dat de verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, ter vervanging van den heer J, Molenaar Cz. te Zoetermeer, die den 3den dezer is over leden in het hoofdkiesdistrict Zoetermeer op Dinsdag den 2 7sten dezer zal plaats hebben. Woensdag is bij den agent van het Ministerie van Finantiën te Amsterdam het waarborg-kapitaal ten bedrage van f 350,000 gestort, voor den aanleg van den spoorweg van Amsterdam over Alfen naar Rotterdam. - Volgens mededeeling van den postiljon, die de Gro- ningsche en Friesche pakketten te Zwolle aanbracht, is het in den vroegen ochtend van Woensdag in de nabijheid van Meppel zoo beginnen te sneeuwen, dat er, toen hij zich daar bevondreeds een voet sneeuw lag. De postiljon is daar door na den bestemden tijd aangekomen. In den omtrek van Zwolle is geen sneeuw gevallenhet is daar helder en heeft sterk gevroren. Het bericht, voorkomende in het //Handelsblad" en overgenomen door verschillende courantendat de drie te Breda bij elkander wonende dames (gezusters) zouden over leden zijn door vergiftiging ten gevolge van het eten van snijboonen die men gekookt in een onvertinde koperen pan had laten staaniszooals de meeste berichten uit Breda in die courant, geheel bezijden de waarheid. - Een der dames overleed aan een longaandoening en de twee andere aan koortsen. De dienstbode is volstrekt niet ongesteld. Dinsdag nacht is te Ameide een brutale diefstal bij inbraak gepleegd bij den aannemer van Damwien meer dan f 10,000 zou ontstolen zijn. Ds. D. Beeckman, pred. te Joure, heeft voor het be roep naar Sybrandaburen c. a. bedankt. Bij gelegenheid van den gehouden Bededag voor de heerschende runderpest zijn in elk der kerkgebouwen van de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeenten drie godsdienstoefeningen gehouden die telkens in beide kerken door een talrijk gehoor werden bijgewoond, ook doorleden van de overige Protestantsche Kerkgenootschappen. In de //Haarlemsche Courant" leest men de volgende aankondiging. //Graft, N. H. heden 5 Maart 1866 in het 17de jaar van ons huwelijkslevenvoor de eerste maal bevallen van een Jongske en heden 7 Maart, mede van een Jongentje, Guurtje Blaauw jd., huisvrouw van J. W. W. van Marle, hoofdonderwijzer. Eenig bericht aaD al onze Vrienden en Kennissen. (F. B. franco). De alomen ook in ons land zoo gunstig bekende Deensche dichter en schrijver H. C. Andersenvereert ook onze stad met een bezoek. - Gister avond was er, naar wij vernemenna een diner door den heer J. Kneppelhout den gevierden man aangeboden, ten diens huize van 8-10 uren receptie, ten einde zoo algemeen mogelijk de gelegenheid open te stellen den merkwaardigen man ook van nabij te leeren kennen. Zijn wij wel onderricht, dan is van die ge legenheid door de aanzienlijkste ingezetenen dezer stad een vrij ruim gebruik gemaakt en waren de salons des heeren K. met een uitgelezen publiek gevuld. Het is aangenaam dat in het geleerd Leiden een man als de heer Kneppelhout op zoo onbekrompen wijze weet te too- nen, dat erkende talenten ook daar nog, even als elders, worden gewaardeerden tevens is het opmerkelijk hoe in den laatsten tijd door de billijke waardeering van mannen als Andersen en ten Kate, het gevoel voor de schoone kunst der poëzie weder als 't ware een betere toekomst te gemoet gaat. Een der Indische dagbladen meldt het volgende; Den llden Januari had te Malang een dieren gevechtplaats tus- schen een tijgerkat, een zwarten tijger, eenige wilde zwij nen apen en kampoDgshondenechte steiloorendie als overwinnaars het slagveld behielden. De tijgers, met hun gewonen laffen aard, vermeden het gevecht, door zich in alle hoeken en gaten te verschuilen. De apen trokken onder allerlei grimassen, die den ernstigste deden lachenpartij van hunne behendige vlugheidom slechts toeschouwers te blijven van den bloedigen stryd, die weldra zoude aanvan-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1