Buitenlandse!) Nieuws. Geveilde Perceelen. Beroepen bij de Christelijke Afgescheiden Gerefor meerde gemeente te Broek op Langedijk Ds. T. de Lang te Wapenvelden; te Midwolda Ds. W. Postmus te Veendam. Vergelijkende staat van de zuivere opbrengst der op centen en eigene middelenten behoeve dezer gemeente geheven, gedurende de maanden Februari 1865 en 1866, alsmede van die opbrengst over de 2 eerste maanden dier beide jaren. Zuivere opbrengst over Zuivere opbrengst over de MIDDELEN. de maand Februari. 2 eerste maanden. 1865. I 1866. 1 1865. 1866. Geslacht (bij opc. en invoer.)1907,52' 1857,43' 3875,42 5020,87' Gedist. (id.)- 5251,12' 6035,22' - 11247,80 - 12052,60' Gemaal (eigen mid). 4848,19' - 4211,75 9736,42' - 8653,37' ƒ12006,84' ƒ12104,41 ƒ24859,64' ƒ25726,85' Heden Zaterdag heeft Prof. T. Zaaijer het hoogleeraar- ambt in de Anatomie aan de hoogeschool alhier aanvaard met het houden eener oratie over//Het gewicht eener doelma tige ontleedkundige techniek." Zoo als wij verwachtten is de soiree artistique van Mr. Brunnet in de Stads-Gehoorzaal Vrijdag avond zeer be langrijk geweest. Verscheidene toeren brachten een algemeene verbazing te weeg, vooral die a la Davenport, waardoor wij duidelijk bewezen zagendat een behendig goochelaar zeer licht de goê gemeente kan doen gelooven dat er een bovennatuurlijke macht, spiritisme of zoo iets, iu het spel is. Mr. Brunnet liet een hangslot door een der toeschouwers vast houden nadat bet goed gesloten was; toen teekende hij het op een stuk papier vluchtig na, en zoodra hij vervolgens die teekening met den sleutel aanraakte, viel het werkelijke hang slot van zelf open. Hy gaf aan een dame eenige witte kaartjes te bewaren, en deze veranderden in zijn portret. Het merk waardigste kwamen ons de ringen voor, waar niemand een opening in bemerken kon en die in- en uit elkaar gesloten werdenzelfs terwijl de toeschouwers ze in de hand hiel den. Sommige toeren waren ongetwijfeld niet nieuwen vele personen herinneren zich dan ook nog levendig de onbegrij pelijke vlugheid van een Bosoo en anderen, maar iets was er, dat den heer Brunnet boven de meeste artisten in zijn vak deed uitblinken, en dat ook aan het oude en be kende een nieuw karakter gaf - het was de buitengewoon geestige en elegante wijze, waarop hij zich uitdrukte, zoo dat hij bij al wat hij deed en voor iedereen de eene of an dere zeer gepaste aardigheid had. Aan een ambtenaar bij den waterstaat in de residentie Bembang werd onlangs een som van ruim tweemaal hon derd duizend gulden ontstolen diej hij aan bankpapier in zijn zak droeg. Het geld werd teruggevonden bij een Inlandsch beambte, die dit batig saldo in een kussen verborgen had. De Thermometer van Fahrenheit teekemie alhier Vrij dag de9 namiddags te 5 uren 39°, des avonds te 8 uren 37°, te 10 uren 34°. Zaterdag morgen te 5 uren 3 5°, te 8 uren 35°, 's middags te 12 uren42:, 's namiddags te 4 uren 40°. Den 18den Juni 18 6 5, den vijftigsten verjaardag van den slag van Waterloo, waren een groot aantal Belgen, meest Antwerpenaren op dat uitgestrekte veld vereenigd waar 317 8 officieren, onder-officieren en soldaten van het Nederlandsche leger gedood of buiten gevecht gesteld werden. Terecht ver wonderden zij zich er slechts monumenten te vinden opge richt aan de dapperheid van niet-Belgische krijgshelden ge wijd, en betreurden het, geen immortellenkrans op het graf hunner landgenooten te kunnen nederleggendie op het veld van eer den dood vonden. Een oud Belgisch soldaat die aan het vreeselijk drama van Waterloo bad deel genomen, strekte hun ten gids; hy toonde hun de plaats aan waar een der meest vlekkelooze en schitterendste militaire persoonlijkheden, de generaal Jhr. Jean Baptiste van Merlen door een vijandelijken kanonsko gel werd weggenomen en in de armen van zijn aide-de-camp, den kapitein Bellefroid en van den adjudant van Doorn den geest gaf, na het uitspreken dezer treffende woorden: //Ik ben tevredenik sterf voor mijn Land ik heb nooit iemand kwaad gedaan Op de plek van het slagveld, waar generaal van Mer- len vielwerd vijftig jaar later de wensch geuit daar een monument te zien verrijzen ter zijner nagedachtenis en die zijner wapenbroeders. De grafnaald van dien roemrijken krijgsman, den luister rijksten der bij Waterloo gesneuvelde Belgenzal de schit terende getuigenis wezen van de dankbaarheid die België wijdt aan zjjne kinderen gevallen als martelaren in den weêrstand aan vreemd geweld. De verkoop van een huis in de gemeente Sprang werd gepasseerden Vrijdag op zonderlinge wijze verhinderd. Ter wijl het bod al hooger en hooger klomstegen ook de vlammen al hooger en hooger uit het te verkoopen pand, dat binnen weinig tijds met een daarnevens staand huis in de asch werd gelegdwaardoor vijf huisgezinnen van dak beroofd zijn, uitgezonderd de eigenaar van het perceel en diens zoon die reeds door de politie onder een zeer veilig dak zijn gehuisvest geworden aangezien vooral voor laatst genoemde vele termen aanwezig moeten zijn, die hem daarop aanspraak geven. Het perceel was voor 15 00 tegen brand schade verzekerd. De voorbereidselen tot de groote internationale ten toonstelling voor tuinbouw en het kruidkundig congres, in Mei a. s. te South Kensington te houden, zijn in vollen gang; echter zullen de onkosten een aanzienlijke som be dragen, en daar de onderneming geheel uit vrijwillige bij dragen bestreden wordtzoo schijnt er nog behoefte te zijn aan verdere medewerking in aanmerking genomen de grootsch- heid van het ontworpen plan. Men verzekert dat Keizer Napoleon de uitgaaf van het tweede deel der //Geschiedenis van Cesarheeft uitgesteld tot dat de quaestie van het derde Alesia, het Savooische, hetwelk aan die van Fransche-comité en Bourgondië de eer der authenticiteit betwist, zal zijn uitgemaakt. De stoommachine der drukkerij van het Wetgevend Lichaam te Parijs is Dinsdag nacht gesprongenzoodat Woensdag aan de leden geene gedrukte stukken rondgedeeld konden worden. Te Fairstork openbaarde zich een beweging onder de mijnwerkers, die bedreigingen uitten, zoodat men militaire macht uit Plymouth deed oprukken. Toch kwamen Zondag 4 Mri. 1400 arbeiders bijeen met min welwillende bedoelingen toen de president der directie van de mijn zich tot hen be gaf, hun toesprak en den waren staat van zaken onder het oog bracht. De menigte ging toen rustig uiteen. De veeziekte is ook in Amerika uitgebroken en wel in Montgomery Country, eenige mijlen ten westen van Phi ladelphia. Uit New-York wordt gemeld, dat in den vroegen ochtend van 15 Februari in Broadway een geduchte brand heeft plaats gehadwaardoor het American Theatre en de City Assembly Rooms zijn vernield gewordende schade wordt op 150,000 dollars begroot. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris Mr. H. Obreen aan den burg alhier, op Vrijdag den 9den dezervan N°. 1. Een zomer en winterverblijf, genaamd //Rijnzicht", gelegen aan den Hoogen Rijndijk, gemeente Soeterwoude, N°. 470. Koopers G. P. Timp alhier en J. M. P. de Graaf te Leiderdorp voor f 5 200. Gecombineerd N°. 2 tot en met 7. Een huis en erf en eenige perceelen weiland, gelegen onder Leiderdorp in de Achthovenerpolder ter grootte van 7 bunders 94 roeden en 79 ellen. Koopers J. J. de Koning en P. de Koning te Lei derdorp voor f 20826. N°. 8. Twee partijen dito, gelegen onder de gemeente Alkemade, ter grootte van 2 bunders 60 roeden en 44 el len. Kooper P. Heemskerk Cz. te Roelofwatersveen voor fi 75 0. OIFICIEIiLMElffS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten dat de eerste zitting van den militieraad, voor deze gemeente, overeenkomstig art. 86 der Wet van den 19den Augustus 1861, (Staatsblad N°. 72) wordt gehouden;

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2