Binnenlandsch Nieuws. Advertentiën. Was ons niet mogelijk al die tonen op te vangen, een enkele Solo bleef ons in 't geheugen bewaard. Schoonhartverheffend was de aanvang van 't koor: -/Al wat adem heeft love de Heer! Al wat zingen kan zinge zijn eer." Daartusschen mengt zich het gezang van den leeuwrik. «Alle lieven en loven, tot den Heer Keert het weer. O! hoe zalig, hoe zoet, Met een vroolijken groet Met een lied in den morgen te stijgen Zelfs de Raaf, dat mistroostig geslacht, aan wien de gave des lieds is onthouden weet dat de Almacht op haar gebed let en -/Ook het ravengekras is een hulde aan Hem." Ook het nederig muschje wordt niet vergeten." 't Muschje dat niet hoog vliegt. schoon geen penningske waard, Valt geen muschje ter aard, Of de Heer moet het weten en willen-" Hoor hoe 't den mensch toeroept: Uw vader is goed. Die Zijn vogelen voedt, Zou die immer zijn kindren vergeten? Het concert wordt besloten door den nachtegaal. Weemoedig rui- schen zijne tonen doortinteld van het zalig gevoel datals alle stem men zwijgen, hij nog alleen in de stilte des nachts zijne stem mag doen hooren en ook zijn lied lost zich op in den jubeltoon van het koor "Al wat adem heeft love den Heer, Al wat zingen kan, zinge Zijn eer! 'tWas of de spreker het zelf voelde dat hij, men vergeve ons het woord, wat bot afbrak, althans hij,eindigde met eene verontschuldiging dat deze beide zangen jwel wat kort waren, maar hoopte 't met de beide, die nu nog volgen zoudente vergoeden. Alweder tot over 14 dagen Wij hebben de taak die wjj op ons namen zoo goed wij konden vervuld. Veel, dat gevoelen wij zelf, zal er gewis aan ontbreeken maar wij rekenen op de welwillende toegevendheid onzer lezersen mocht er al een onder hen zijn die daartoe minder genegen was, hem roepen we de woorden van Ten Kate, die elders voorkomen toe: "Stuurmannekens aan wal, wie 't minste feiltjen grieft? Eilieven, vat het roer eens in uw eigen handjens, En roeit eens naast mij, als 't u blieft!" W. De minister van binnenl. zaken heeft bekend gemaakt dat in den loop der maand Juli 1866 voor de eerste maal gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van examens, bedoeld in artt. 4, 5 en 8 dier wet, ter verkrijging van het diploma bedoeld in art. 16 of van acten van bevoegdheid als geneeskundige of hulp-apotheker, zullende de dagen waarop en de plaats waar die examens zullen worden afgenomen nader worden aangewezen. Zijdie tot die examens wen- scken te worden toegelatenworden uitgenoodigd daarvan vóór 1 Mei e. k. schriftelijk opgave te doen aan den voor zitter der commissie vau examenvoor het natuurkundige examen prof. P. L. Rijke alhier, voor het geneeskundig examen prof. C. B. Tilanus te Amsterdam, voor het examen van hulp apotheker prof. A. H. van der Boon Mesch alhier. Op Zaterdag 31 Maart a. s. des namiddags te half twee urenzal aan het stationsgebouw buiten de Willems poort te Amsterdam, worden aanbesteed: het maken van den spoorweg Haarlem-Uitgeest, ter lengte van ongeveer achttien mijlen. In de op Dinsdag plaats gehad hebbende buitenge wone zitting der prov. staten van Noord-Brabant is, door het overlijden van den heer C. N. Oomenvoorzien in de vacature van een lid van gedep. statenen in diens plaats met een meerderheid van stemmen gekozen de heer Mr. L. A. N. Gerrits, advocaat te Breda. Bij de Woensdag voortgezette verkooping der kunst verzamelingen van wijlen den heer Gérard Leembruggen Jz., te Hillegom hebben o. a. de volgende teekeningen onderstaande prijzen gegolden Portret van H. Goltzius door J. Suyder- boef, f 136. De berouw hebbende vrouw bij Simon den Farizeër, door T. van Tuiden, f 100. Mercurius en Argus, 11-25. Een spinnende vrouw enz., f 210. Koeien en scha pen enz., /'27 5. Een grazende koe enz., 200; allen door A. van de Velde. Een zeegezicht bij rustig weder, f 700. Gezicht op de Zuiderzee, 260. Een schip met volle zeilen in zee stekende enz., 610. Vertrek van Karei II uit Am sterdamf 200. Een zeegezicht bij stil weder, f 260 allen door W. van de Velde, terwijl de nos. 678 a 6 88 van denzelfden, een voor de geschiedenis hoogst belangrijke ver zameling, voorstellende verschillende zeegevechten enz., te zamen de som van f 3290 en n°. 689 Oorlogschepen van verschillende grootte, mede van denzelfden schilder, f 600 heeft opgebracht. Voorts is een Mansportret van C. de Vis- scher voor f 200 verkocht. In het Handelsbl. leest men Volgens bericht uit Hongkong, dd. 15 Jan. is den 13 dier maand van daar gezeild het engelsche schip Whirlwind kapt. Hughes, aan boord hebbende 400 Chineesche immi granten, bestemd voor Suriname en Nickerie, om aldaar als plantage-arbeiders in dienst te treden van onderscheidene planters. De geruchten, sedert eenigen tijd, nu eens in Neder- laudsche oppositiebladendan weder in daarmede bevriende buitenlandsche bladen voorkomende, nopens plannen of on derhandelingen tot overdracht van eenig deel O. I. buiten bezittingen aan België, zijn ten eenenmale onwaar. Er is geen quaestie van onderhandeling, noch officieel, noch offi cieus. Het gerucht is eene manoeuvre der oppositie, waar van de oorsprong spoedig blijken zal. Te Boxmeer is een vervolging ingesteld tegen zeke ren Janssen, paardenvilder te Oeffeit, die als heksenbanner geneesmiddelen toediende, en onder anderen een werkvrouw, die voor haar blinden man en vader en hare twee kinde ren arbeidde, door haar te beschuldigen van hekserij, van verder werk beroofde. Volgens per telegraaf over Soerabaya ontvangen be richten was de toestand van zaken in de Molukken op Ce lebes en in Menado naar wensch. De weersgesteldheid in de residentie Menado was afwisselend en gunstig voor den land bouw. Levensmiddelen waren overvloedig en tegen billijke prijzen verkrijgbaar. De sultan van Tidore is op den 29sten November jl. overleden en met het bestuur over dat rijk tijdelijk belast een commissie van rijksgrooteuonder toe zicht van den resident van Ternate. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uren 39°, des avonds te 8 uren 3 7°, te 10 uren 37u. Vrijdag morgen te 6 uren 38 te 8 uren 38°, 's middags te 12 uren 42c, 's namiddags te 4 uren 3 9°. OFFICIEUS E NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gelet op art. 16 0 der Wet op de Nationale Militie van den 19den Augustus 1861, (Staatsblad N°. 72); Noodigen de Lotelingen dezer Gemeente uit, die verlan gen bij de Zee-Militie te dienen, zich daartoe aau te mel den voor den lsten April aanstaandeop alle werkdagen van des voormiddags tien tot des namiddags drie uren ter Secretarie dezer gemeente. Bevallen van een Zoon Mevrouw GOUDSMIT geb. Vos. Leiden, 7 Maart 18 66. Voor de deelneming, betoond bij het overlijden van mijn hartelijk geliefden echtgenoot, betuig ik mijn opregten dank. Wed. W, ZAHN geb. Tieleman. 's Hertogenbosch 9 Maart 1866. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ontvan gen gedurende de ongesteldheid en bij het overlijden van onzen beminden schoonzoon, den WelEd. Gestrengen Heer W. ZAHN, betuigen wij ook uit naam van onze kinderen on zen bartelyken dank. A. TIELEMAN, J. M. TIELEMAN, Veefkind.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3