N°. 1838. Donderdag 8 Maart. A°. me>. Binnenlandse!] Nieuws. LE1DSGH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels^.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, 'Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 ra. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 va. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkj-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouder tMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uien. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commisiie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thetaurie, dagelijks van 102 uien.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uren en van 4>7 uren;der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 men. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uren. Z. M. heeft goedgevonden 1°. te benoemen: a. tot lid en voorzitter der commissie, in 1866 belast met het afnemen van de natuurkundige exa mens, volgens art. 4 der wet van den lsten Juni 1865 (Staatsblad n°. 5 9): dr. P L. Rijke, staatsraad, hoogleeraar te Leiden; b. tot lid en secretaris dier commissie: dr. J. A. Boogaardhoogleeraar te Leidenc. tot leden dier com missie: dr. P. C. Donders, hoogleeraar te Utrecht; dr. J. H. Fles, offic. van gez. 1ste kl., leeraar aan 's-Rijks kweek school voor militaire geneeskundigen; dr. J. W. Gunning, hoogleeraar te Amsterdam; dr. P. J. van Kerckhoff, hoog leeraar te Groningen; dr. F. A. W. Miquelhoogleeraar te Utrecht; dr. N. W. P. Rauwenhoff, lector aan de genees-, heel- en verloskundige school te Rotterdam; d. tot plaats vervangende leden: dr. E. H. von Baumhauer, oud-hoog leeraar en secretaris van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen te Haarlem; dr. J. Bosscha Jr., inspecteur van het middelbaar onderwijs te 's-Gravenhage; dr. J. H. van den Broek, eerste offic. van gez. der 2de kl., leeraar aan 's-Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht; dr. P. Harting, hoogleeraar te Utrecht; dr. A. Heynsius, hoogleeraar te Leiden dr. J. Hissink Jansen hoog leeraar te Groningen; dr. G. J. Luchtmans, te Zutfendr. T. Zaaijer, hoogleeraar te Leiden. 2°. te benoemena. tot lid en voorzitter der commissie in 1866 belast met het afnemen van de geneeskundige exa mens volgens art. 5 der voormelde wet: dr. C. B. Tilanus, hoogleeraar te Amsterdam; b. tot lid en secretaris dier com missie dr. J. P. Gildemeesterte Amsterdamc. tot leden dier commissie: C. H. van Anknm, apotheker te Gronin gen; dr. F. Z. Ermerins, hoogleeraar te Groningen; dr. A. W. M. van Hasselt, eerste offic. van gez. der 1stekl., leeraar aan 's-Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht; dr. G. J. Loncqhoogleeraar te Utrecht; dr. M. Polano, lector aan de genees-, heel- en verloskundige school te Rotterdam; dr. G. E. Voorhelm Schneevoogt, hoogleeraar te Amsterdam; dr. P. H. Suringar, hoogleeraar te Amster dam; dr. A. E. Simon Thomas, hoogleeraar te Leiden; d. tot plaatsvervangende leden: dr. G. A. N. Allebé, te Ams terdam; dr. J. C, G. Evers, hoogleeraar te Leiden; dr. J. van Geuns, hoogleeraar te Amsterdam; dr. L. C. van Goudoever, hoogleeraar te Utrecht; dr. L. Lehmannhoog leeraar te Amsterdam; P. T. van Munnekrede, heel- en •roedmeester te Delft; dr. J. N. Ramaerte Delft; J. van Rijn van Alkemade, militair apotheker der 1ste kl., leeraar aan 's-Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht; A. Stellingwerf!'oud-apotheker te Amsterdamdr. M. R. Timmerman, offic. van gez. der 1ste kl., leeraar aan 's-Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht. 3°. te benoemen: a. tot lid en voorzitter der commissie in 186 6 belast met het afnemen der examens van hulp apotheker, volgens art. 8 der voormelde wet, dr. A. H. van der Boon Meschhoogleeraar te Leidenb. tot lid en secretaris dier commissie J. C. F. Kerkhoff, apotheker te Amsterdamc. tot leden dier commissie dr. C. A. J. A. Oudemans, hoogleeraar te Amsterdam; dr. J. E. de Vrij, te 's-Gravenhage; dr. V. S. M. van der Willigen, oud- hoogleeraar en directeur van het physisch kabinet van Tey- lers Stichting te Haarlem; d. tot plaatsvervangende leden: J. C. Kruseman, apotheker te Haarlem; dr. C. J. Matthes, hoogleeraar te Amsterdam; D. Pas, apotheker te Amster dam, dr. W. F. R. Suringar, hoogleeraar te. Leiden; J. P. C. van Tricht, apotheker te Arnhem. Ter aanvulling der hoofdcommissie voor de regeling en behartiging der belangen van de Nederl. industriëelen en kunstenaren bij de in 186 7 te Parijs te houden tentoon stelling heeft Z. M. tot leden dier commissie benoemd de heeren J. A. Besier, luit.-kol. van den generalen staf, chef van het topografisch bureau van het Departement van Oor log te 's-GraveuhageJhr. Mr. Gevers Deynoot, secretaris der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Rotterdam J. H. Krelage voorzitter der Algemeene Vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem, en W'. C. A. Staring, refe rendaris, chef der afdeeling Nijverheid en Telegrafie van het Departement van Binnenlandsche Zaken te 's-Gravenhage. Door Z. M. zijn benoemd: tot burgemeester der ge meente Adorp Jhr. C. H. Quintus, en der gemeente Meers- sen J. H. H. L'Ortyetot rechter in de arrondissements rechtbank te Breda Mr. M. A. van den Acker, thans kan tonrechter te Grave. Z. M. heeft bij het wapen der artillerie benoemdbij het 1ste reg. vesting-art., tot kapitein van de 3de kl. (naar

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1