N°. 1856. Dinsdag 6 Maart. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Uselstein J. A. van Hengst, en tot off. van gezondheid lste klasse bij de Nederl. zeemacht de off. van gezondheid 2de klasse, H. L. Koning. Z. M. heeft aan de heeren Mr. J. G. Rengers Hora Siccama, benoemd tot Notaris te Wildervanken E. H. Schei - dius, benoemd tot ontvanger der directe belastingen en ac- cijnsen te Wijhe, op hun verzoek, eervol ontslag verleend uit hunne betrekking van adjunct-commies bij het Departe ment van Financiën; voorts benoemd tot adjunct commies bij het Departement van Financiënden heer Mr. F. G. A. Reitz, advocaat bij den Hoogen Raad der Ned. en aan den heer T. G. Versfeit, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van referendaris bij het Departe ment van Financiënmet dankbetuiging voor zijn veeljarige trouwe en ijverige diensten den lande bewezen, behoudens aanspraak op pensioen. Bij beschikking van 3 Maart 11. heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken tot klerken bij de Rijkstelegraaf o. a. benoemd W. Burkels te Leiden. Men verzekertdat de heer Groen van Prinsterer zich verkiesbaar stellen zal bij de aanstaande gewone verkiezin gen voor de periodieke aftreding der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Een adres, voorzien van ruim 120 namen der notabel - ste ingezetenen van Arnhemis dezer dagen naar de regee- ring opgezondenhoudende bezwaren tegen de invoering der plaatselijke directe belasting op het inkomenterwijl zij liever de belasting op het gemaal willen behouden. De Utrechtsche brood- en meelfabriek levert over 1865 op een dividend van 5 pCt., zijnde het tweede jaar van haar bestaan. De plaatselijke directe belasting te Utrecht is ook slechts voor het jaar 1866 door den Koning goedgekeurd, dewijl de Minister Thorbecke getrouw gebleven is aan zijn beginsel en ook deze belasting in strijd achtende met art. 242 der gemeentewet, de gelegenheid heeft willen open stellen om voor zulk een belasting andere grondslagen te nemen dan die voor de Rijks personeele belasting dienen. De Utrechtsche belasting verdeelt de aanslagen op de ko hieren der Rijksbelasting op het personeel in 14 klassen, waarin door de vermenigvuldiging met 20 tot 33 het in komen der belastingschuldigen wordt bepaald, waarvan 1^ pCt. wordt geheven. De Staatscourant bevat de opgaven betreffende den veetyphus over de week van 18 tot 24 Februari, waaruit blijkt dat in de provincie Zuid-Holland zijn aangetast 1340 runderen, waarvan 259 gestorven, 108 afgemaakt, 130 hersteld en 843 in behandeling gebleven zijn. In den boedel van wijlen Ds. D. Molenaar te 's-Gra venhage zijn twee oude schilderijen gevondendie voor 1400 aan een kun9tkooper zijn verkocht. Het waren twee portretten levensgroot tot de knieën voorstellende den ad miraal Gideon de Wildt en zijn vrouw, door B. van der Helst. - Te Scheveningen is van het Nieuwe Diep bericht ont vangendat aldaar een der pinken van den reeder J. Vroo- lijk is binnengeloopen met een walvisch op sleeptouw. Te Edam houdt zich sedert eenigen tijd 'een bende dieven op, die aldaar en te Monnikendam 14 of 15 dief stallen met inbraak hebben gepleegd. De //Gemeentestem" behelst eenige artikels ten betoo- ge dat de eisch van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, om op de plaatselijke begrooting der gemeente Leiden te brengen in ontvang en uitgaaf het beheer der Stads-bank van leening en de Stedelijke gasfabriek, in strijd is met de wettelijke voorschriften en met het geregeld en ordelijk be heer der plaatselijke geldmiddelen, zoodat plicht en belang medebrengendat aan dien onbillijken eisch niet wordt toe gegeven. In de //West-Indische Kolonist" leest men het vol gende //Is het in deze dagen van beschaving en verbetering niet gruwelijk en menschonteerend- zoo vroegen wij ons zei ven af, toen wij onlangs, onder vrienden, het verlatene kerkhof, (de nieuwe oranjetuin), voorbij wandelden, dat in een land, dat aanspraak maakt op beschaving, - geduld wordt, dat een kerkhof waarvan de aarde het gebeente dekt van zoovelendie ons dierbaar warenvan gade en kroost LEIBSCH BAGBLAiï Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, "Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m,; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 42 m^ 4 u. 46 m.; 9 u; Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u„ de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op deNienwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'a namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 u;en. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12I uien. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 8—2 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnaen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 «ren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Zaterdag morgen vroeg is te Delft aangehaald een schuitje met zand geladen waarin verborgen waren 24 an kers jenever, inhoudende 960 kaDnen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1