Gevonden Finale Uitverkoop Adverlentiën. 4' pCts. Hypotheek-Obligatiën. Algemeene Tentoonstelling van de Nederlandsche Nijverheid en Kunst, te houden in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam in 1866. Vacheb. Leiden, 26 Februari 1866. Leiden, 1 Maart 1866. J. H. EICHMAN, Instiiuteur. Algemeene Tentoonstelling van Nijverheid en Kunst, sporingen omtrent de vervaardiging en uitgifte van valsch Russisch bankpapier in Engelandis laatstleden Donderdag avond op nieuw er in geslaagd om twee medeplichtigen aan die zaak in handen te krijgen. Het zijn twee Polen waar van de een bij de arrestatie vruchteloos pogingen deed om zich te ontdoen van de banknotendie hij in den zak had. Bij zijn confrater zyn eenige andere papieren gevonden, be- hoorende tot die, welke in der tijd te Warschau uit de schat kist gestolen zijn. Het voorstel van den heer Clayom het beginsel van Staats-examenshetwelk in Engeland sedert eenige jaren zoo veelvuldig aangewend is, ook op het stemrecht toe te pas sen, en aan een ieder die voor een Staats-commissie toont goed te kunnen lezenschrijven en rekeneneen stem bij de verkiezing van Parlementsleden te geven, vindt bij de liberale partij geenszins algemeenen bijval. Naar het oordeel van de Times heeft het denkbeeld wel iets goeds, maar be staan daartegen overwichtige bedenkingen. Het is in het oog van dat blad bevreemdend, dat het voorstel niet dadelijk ondersteuning heeft gevonden by de radicalendie altijd staande houden dat het onrechtvaardig en onstaatkundig is het stemrecht te maken tot een mono polie van de gegoede klasse, en wel vooral van de lieden die vaste goederen bezitten. Zaterdag wilde de Keizer van Frankrijk, onder het diner, op de gezondheid van den nieuwen voorzitter van de Keizerlijke commissie der algemeene tentoonstelling van 1867 drinken, en verzocht den Prins zijn toast te beantwoorden. Eerst aarzelde de Keizerlijke Prins zulks te doen en voerde tot reden hiervan aandat hij door den toast zijns vaders te zeer verrast was; maar toen de Keizer hierop bleef aan dringen, zeide het Prinsje: /.Welnu! ik heb niets te zeggen dan dat het mij leed doet dat ik nog te jong ben om de Fran- sche nijverheid nog van dienst te kunnen zijnzoo als ik het wel zou wenschen." Te Sevilla is een schilderij van Murillo wedergevon- den die volgens de meening van al zijn levensbeschrijvers bij een brand verloren gegaan was. Zij stelt de Aanbidding der Wijzen uit het Oosten voor, is 3 voet hoog en 4 voet breed en werd vóór twee eeuwen voor het meesterstuk van den schilder gehouden. Thans is zy gekocht door een der intendanten van den Hertog van Ossuna. Te Turin heeft zich onder voorzitterschap van den Prins van Carignan een vereeniging gevormdom door mid del van vrijwillige inschrijvingen 's lands schuld te vermin deren. In weinige dagen is naar men wil een som van 25 millioen francs bijeengebracht. OFFICIEEL NIEUWS. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd door N. M. Snellen koopman tot het houden van een magazijn van lompen in het pakhuis aan den ApothekersdykWyk VI, N°. 13. Tot het hooien der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzichte der infor- matiën de commodo et incommodo zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Donderdag den lsten Maart, des voormiddags te 11 uren. Heden overleed onze geliefde ZOONslechts vier weken mochten wij ons in zijn bezit verheugen. D. A. HOOGENSTRAATEN. E. H. HOOGENSTRAATEN, Eenige kennisgeving Mevr. de Wed. Prof. H. J. HALBERTSMA betuigt haren hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, on dervonden bij haar treurig verlies. De ondergeteekende acht zich verpligt ter kennis van Ouders en Voogden te brengen dat het gerucht, als zou hij op zekeren be paalden tijd zijne INRIGTING sluitenvan allen grond ontbloot Is. De bedoeling waarmede dat gerucht is uit gestrooid laat hij voor rekening van hendie het hebben verzonnen; zij zijn hem evenwel niet onbekend. op den straatweg tusschen Ley den en de Vink een VROU WENZAK inhoudende geldwaarde. Dezelve is tegen betaling der Advertentie, terug te be komen bij J. KOK, Hotel den Burg, Leyden. Tegen Mei a. s. verlangt men in het Hotel Eu Lion d'Or een zindelijke en bekwame KEUKENMEID van goede getuigschriften voorzientegen hoog loon. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hypotheekbank berigt dat hare Schuldbrieven, opeischbaar den 28sten February 1866 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdamop Donderdag den lsten Maart 1866 en volgende werkdagen. Van Tapijt-goederen, Gang- en Traploopers, Schotsche Kleeden en Karpetten, Wollen en Saijetten Gang-en Trap loopers, Haren Karpetten en Gang- en Traploopers tegen zeer verminderden prijs; bij voile stukken EXTRA RABAT. Op het Rapenburg, Hoek van de Doelensteeg, Wijk I, N°. 249. Eene pomadedie den haarwortel versterkt, alle roos doet verdwijnen en het haar zacht en glanzend maakt. Prijs per 5 Ned. ons 50 cent, per 5 pond 45 cent, en dezelfde po- made met reuk a 7 0 cent de 5 onsen ook rood met reuk a 75 cent de 6 ons. Wordt verzonden in bus sen van 1 pondpond en pond. Brieven franco, bij M. CLEBAN, Huidenstraat. Amsterdam. In de maand Junij van dit jaar zal in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam GEOPEND worden eene lot welker deelneming worden uitgenoodigd alle Industrieelen en Kunstenaars in Nederland. Daarop zullen worden aange nomen alle voortbrengselen van Nederlandschen Landbouw en voorwerpen van Nijverheid, binnen het Rijk vervaardigd, die door bewerking, hoedanigheid, bruikbaarheid, sierlijk heid in vorm of min kostbaarheid de aandacht verdienen. Zoo ook voortbrengselen van Schilder- en Beeldhouwkunst, vervaardigd door Nederlandsche meesterszoowel hier als in het buitenland woonachtig.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3