Na. 844. Dinsdag 20 Februari. A°. 186^f Binnenlandsch Nieuws. m DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 m. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 a. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorneg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en. tPethoudersMaandag en Donderdag to 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie an Fabricage des Zaterdags van il1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uren en van 4—<7 uren;der In- en Uitgaande Keohten en Aeoijnsen dagelijks van 9luien en van 36 uren; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 UJen. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren Z. M. heeft den heer Mr. A. J. Swartpresident van het hoog gerechtshof van Ned.-Indië en van het hoog mili tair gerechtshof aldaar, op zijn verzoek, met 15 April a. s. op de meest eervolle wijze uit die betrekking ontslagenon der dankbetuiging voor de daarin aan den Lande bewezen diensten; alsmede den heer Mr. W. Rappardprocureur-ge neraal bij het hoog gerechtshof van Ned.-Indië en advocaat fiscaal voor de land- en zeemacht daar te Lande, met 15 April a. s. benoemd tot president van het hoog gerechtshof van Ned.-Indië, alsmede tot de daaraan verbonden betrek king van president van het boog militair gerechthof aldaar. Het Staatsblad N°. 10 bevat een Koninklijk bestuit van den 9den dezer, houdende bepalingen betreffende het toezicht op het kerkelijk beheer der Hervormden. Zaterdag 11. is te 's-Hage onder voorzitterschap van Z. M. den Koningaan het paleis een kabinetsraad gehou den van 11 tot 2 uren, waarbij al de Ministers tegenwoor dig waren. Uit het openbaar gemaakt overzicht van de opbrengst der Rijks middelen over de maand Januari 186 6 blijkt, dat zij bedroeg ƒ4,277,602.70 tegen 3,985,937.95s over de maand Januari 1865. Naar men verneemt heeft de Raad der gemeente Weesp behoudens goedkeuring besloten voor een som van 50,000 deel te nemen in de op te richten Maatschappij voor de uit voering der concessie Swaan en van Heyningen. Te Utrecht is 11. Vrijdag de eerste vergadering ge houden van den geneeskundigen raad voor de provinciën Gelderland en Utrecht. Onder de gedane mededeelingen be hoort ook, dat apothekers bloedzuigers en lavementen mo gen zettenmaar het toch raadzaam is dat patiënten dit niet vorderenterwijl de apothekers zullen worden uitgenoodigd zich ook homoöpatische apotheken aan te schaffen. Er zal een commissie worden benoemdom den toestand der zie kenhuizen te onderzoeken- de lijsten der geneesmiddelen in de apotheken behoeven alleen de bepaalde middelen te bevattenterwijl alle geneesmiddelen moeten worden onder zocht. De arts behoeft het bewijs van overlijden niet ten stadhuize te bezorgenmaar hem moet de lyst ter invul- liog en onderteekening worden aangeboden. De bijdragen voor den paus zijn thans geklommen tot een bedrag van 168,021.29. De Nederlandsche Spectator bespreekt ook de preek door Ds. Zaalberg in de Kloosterkerk te 's-Hage gehouden waarin hij te velde trok tegen de bewuste plaat en zoo de Spectator tot een bijbeltekst maakte. //Hij vertelde zijn hoor ders dat er zoo'n ergerlijke plaat was uitgekomen en een tijdschrift, waarin anders nog al achtenswaardige menschen schreven. Maar uit zijn beschrijving bleek dat hij van die plaat zoo goed als niets had begrepen. - Hij zeide onder anderen dat het veel mooier was geweest als die heerdie nu met zijn armen over elkander daar staat toe te zien //misschien wel met een novelle in ziju hand," de handen uitstak om die menschen, die op de zee in nood verkeeren, te helpen. Maar, zeide hijeen geografische ontdekking bij de grafische voegende, elke zee heeft twee kusten, en nu ligt er aan de andere zijde een heerlijke kust, en die zou den deze in nood verkeerenden misschien bereikenmaar ze ker hij niet die daar zoo gemakkelijk bleef staan aan den vasten wal aan deze zijde. Daarna, iu plaats van //w\j zien het maar doorgronden 't niet," liet hij zingen //Gij spot vergeefs" en wat meer volgt van psalm XIV. Ik hoop, dat de geachte prediker gelukkiger zij in tekstexegese dan hij ditmaal in prentexegese is geweest." Naar men verneemt is door den kerkeraad der Her vormde gemeente te Sluis, ter vervulling der ontstane va cature, toezegging van beroep gedaan aan Ds. F. J. P. Mo quette, pred. te Jutphaas bij Utrecht. Aangenomen het beroep naar Baambrugge door Ds. F. C. Magendans, pred. te Eemnes Buitendijks. Bij de op heden Maandag plaats gehad hebbende aan besteding van het maken van een nieuwe bascule brug over de Mare langs de Oudevest is als minste inschrijver aan nemer geworden P. Kapteyn den Boumeester, Timmerman buiten de Zijlpoort, voor de som van 5444. 's Konings verjaardag is binnen Leiden gevierd door het uitsteken der Nationale vlag van vele woningenop sommige straten en grachten uit elk huis. De parade van de schutterijde infanterie en de artillerie werd gehouden op het plein van de Ruïne; de kapt. der schutterij Schel- tema voerde het bevel over de schutterijde kapt. Raphels was kommandant der parade, de majoor garnizoens-kommau-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1