DE (JRACIEIISE, geïllustreerde aglaja. S loope. - Nadat de debatten geresumeerd warenbesloot de vergadering te verklarendat de algemeene lijn van afslui ting gehandhaafd behoort te wordendoch met verbeterde bewaking en met opheffing der belemmeringen die het land bouwbedrijf bemoeilijkendat het doen bewaken der lijn door wachters uitvoerbaar isdat het patrouillestelsel is af te keu ren dat de lijn behoort te loopen door zoo min mooglijk bevolkte streken. 2°. Is in den tegenwoordigen stand van zaken het ver nietigen der besmettingspunten binnen de lijn van afsluiting alsnog door onteigenen en afmaken te bereiken?" Deze vraag werd ontkennend beautwoord door den heer de Bockbevestigend doch met opgave van middelen tot verbeteringdoor den heer Snellenbehandeld in een inge zonden mededeeling van den heer Billeroth; voorwaardelijk bevestigend beantwoordnamenlijk alleen waar het betreft punten, die voor het eerst door de ziekte bezocht worden, door den heer Ali Cohenen besproken door den heer Hen- geveld die deed opmerkendat de maatregel niet voldoende is, doch betoogde dat een algemeene afkeuring wel wat ge waagd zou zijn. De vergadering verklaarde na nog eenige discussie, dat de vraag in ontkennenden zin moet beslist worden, in dien zin namenlijk (op advies van den heer van j|Nierop), dat de maatregel niet raadzaam is. 8°. //Moet het thans gevolgde stelsel van afzondering der besmette stallen en het laten doorzieken binnen de afslui- Itingslijn in stand gehouden worden?" De heer Snellen was tegen het eerste, maar voor het tweede gedeelte dezer vraag. - De HH. de Bock en Ali Cohen beantwoordden de beide deelen der vraag bevestigend j in denzelfden geest de heer Hengeveld. - De heer Pabst, ook tegen het stelsel van afzondering meende dat het voldoende is de bepalingen van het strafwetboek op het punt van besmettelijke ziekten na te leven. - Het resultaat der discussie is, dat het thans ge- olgde stelsel van afzondering binnen den besmetten kring niet behoort gehandhaafd te worden. Des avonds is in de voortgezette vergadering na het thans medegedeelde beslist dat er geen ander middel tegen de verspreiding der ziekte raadzaam isdan het onteigenen en afmaken der besmette koppels, buiten de lijn van afsluiting; dat de thans vigeerende wettelijke bepalingen niet voldoende zijn om de uitbreiding der ziekte te beletten dat er geene bewijzen voorhanden zijn dat de ziekte door voorbehoedmiddelen is gekeerdmaar dat niettemin de toe passing dier tot hiertoe aanbevolen middelen niet schaadt; dat bij onteigening van vee door den Staat de totale waarde van het gezonde dier behoort vergoed te worden aan den eigenaar; dat bij deze ziekte onderlinge veefondsen niet voldoende zijn dat het comité van bestuur der vergadering in een rapport zal ontwikkelen de maatregelen welke voor pachter en eigenaar de noodlottige gevolgen der veeziekte dragelijker kunnen ma ken, en dat het comité dit zal doen op den grondslag van de beide ontwikkelde hoofdbeginselen om een veebelasting lof hoorngeld in te voeren; of dat door den Staat of bij - zoudere Maatschappijen voorschotten aan de veehouders zul- llen worden gedaan, onder hypothecair verband van hun eigen dom - en dat deze zaak in nadere overweging zal worden genomen in een tweede openbare vergadering, te houden op Dinsdag 6 Maart, in het Paleis voor Volksvlijt. Donderdag nacht overleed na een kortstondige ziekte I de heer J. A. Bannier, postdirecteur te Rotterdam. - Nog onlangs mocht hem het geluk ten deel vallen zijn 60jarige dienst-vervulling aan het vak der posterijen te herdenken. De overledene was algemeen geacht wegens zijn zachtaar- digen inborst. Een scheepsjongen van een in de haven te Nieuwe- diep liggend Engelsch schip, op den zuidwal jagende, is bij harden wind en sterken stroom Dinsdag middag 11. te 12 uren de Zuiderzee ingedreven. Zijn kaptein en stuurman die bij het ongeval tegenwoordig waren, hebben terstond voor de redding van den jongen de som van f 50 uitge loofd aan een vischschuit, die, met zes personen bemand, te 1 uren de haven uitzeilde en Woensdag morgen met boot en jongen terugkeerde. Het is hun gelukt, hem op het eiland Wieringen te vindenwaar hij was aangedreven. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uren 40°, des avonds te 8 uren 38°, te 10 uren 34°. Vrydag morgen te 5 uren 40°, te 8 uren 42°, 's middags te 12 uren 48°, 's namiddags te 4 uren 46°. Buitenlandsch Nieuws. Onder de wilde dieren in het museum van natuurlijke historie te Parijs merkt men thans een prachtigen konings tijger uit Cochinchina op, die in de beste verstandhouding leeft met een hond van middelmatige grootte met geelkleu rig haardie tot geen enkel bepaald ras schijnt te belmo ren. De goede verstandhouding tusschen deze twee verte genwoordigers van het honden- en kattengeslacht - twee geslachten, die elkander van nature vijandig zijn - wordt nimmer door iets gestoord. Als zij te eten krijgen, bedient de hond zich ferm het eerst, onder het oog van zijn mak ker in de gevangenschap, die zijn klauwen slechts uit te 3teken en zijn tanden op elkander te zetten heeft, om hem te vernietigen. Een andere merkwaardigheid in deze mena gerie is een Afrikaansche leeuwindie ook in de beste har monie leeft met een klein hondjewaarmee zij vreedzaam speelt en stoeit. Meermalen heeft men in dit museum leeuwen genegenheid zien opvatten voor honden, die men in hunne kooi had geplaatst en waarvan zij niet te scheiden waren. Advertentiën. Bestuurderen van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix brengen by deze ter kennis van die daarbij be lang hebbendat tot het Aannemen van Leerlingen voor de Ambachtsschool zal worden gevaceerd op Maan dag en Dinsdag 19 en 20 Februari aanstaande, des avonds van 79 uren, in het lokaal in de Schoolsteeg, Wyk IV, N°. 559 en 560. Men wordt herinnerd, dat om toegang te verkrijgen tot de. lessen in het rekenen, de stel- en meetkunde, er blij ken moeten gegeven worden van bekendheid met de theorie van geheele en gebroken getallenvan bedrevenheid in het toepassen der hoofdbewerkingen op die getallen en van be kendheid met het metriek stelsel. Zij die toegelaten wenschen te worden tot het bouwkundig rekenenmoeten daarenboven bekend zijn met de beginselen der meetkunde. Namens bestuurderen voornoemd C. G. NIEUWVEEN, Secretaris. De Directeur der Registratie en Domeinen in Zuid-Hollandmaakt bij deze bekenddat zijdie goederen in Zuid-Holland bezitten waarop de Staat tiendrecht uitoefent en die dat tiendrecht vóór den aanstaanden oogst willen afkoopen, zich monde ling of schriftelijk voor den lsten April aanstaande moeten aanmelden bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen onder wiens kantoor de tiendplichtige goederen gelegen zijn. De Directeur voornoemd W. LEE. 's Gravenhage, 5 Februari 1866. CHollandsche Editie van den lluitschen Bazar.) Nieuwe Abonnementen voor het ingetre den kwartaal worden weder bij alle Boek handelaren aangenomen. Leiden. A. W, SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3