tot opsiering, kleine zilveren medaille aan Dr. J. Everwijn en getuigschrift aan M. C. Alkemade. Tot Secretaris van den Academischen Senaat is benoemd Prof. I. C. A. Evers. Buiteniandsch Nieuws. Lord Malmesbury bevindt zich te Parijs met het doel om een schikking te treffen ten aanzien van het vervoer van spoortreinen in groote punten tusschen Dover en Calais. Hij belangen behartigde. - at onder zulke omstandigheden ge paste vreugde dit samenzijn beheerschte, behoort tot den aard der zaak. Men schrijft uit Vlissingen van den Bden Fe bruari Heden verspreidt zich als een loopend vuurtje de tijding door de stad, dat de stukken op de batterijen met scherp geladen en de wacht bij de vuurmonden zoude be trokken worden. Men zag ongewone bedrijvigheid in de ar senalen en het vervoer van geschut en ammunitie gaf waarde aan dit gerucht. Wat was nu echter de zaak Zooals men weet, is het in Engeland gebouwde en uitgerust peruaansch gepantserd ramschip een paar dagen geleden op de reede voor Neuzen ten anker gekomen. Z. M. stoomfregat Adolf Hertog van Nassau komende van den Helder, passeerde alhier giste ren met last de communicatie van dien vreemden oorlogs bodem met de kust te bepalen tot de dagelijksche consumptie. Z. M. drijvende batterij de Ruijter wordt mede verwacht. Aangezien de tijding is ontvangen, dat nog een of twee soortgelijke peruanen zouden binnenloopenis ten einde de policie op de reede te helpen handhaven, van hoogerhand de last verstrektalle kustbatterijen alhier ten spoedigste in staat van verdediging te brengen en krachtig de hand te leenendat deze schepen binnen de palen worden ge houden in onzijdige havens voorgeschreven. Maandag morgen is te Groningen onverwachts over leden de weduwe A. Stoppels, omstreeks 42 jaren oud, naar men algemeen denkt, ten gevolge van vergiftiging. Haar lijk is naar het academisch gasthuis overgebracht, en Maan dag avond heeft er een gerechtelijke lijkschouwing plaats gehad. Er schijnen zware vermoedens te bestaan tegen een bij haar inwonenden arbeider, die dan ook voorloopig in bewaring is genomen. De vrouw had Zaterdag avond gezond de bleekerij verlaten, waar zij dagelijks werkte, werd Zondag morgen ongesteld, en wel zoodanig, dat een der buren des middags de bulp van den doctor heeft ingeroepen waaraan evenwel geen gevolg is gegeven, zoodat geene kunstbewer king om haar in het leven te behouden is beproefd. Woensdag werd de stoomboot //het Alkmaarder Pak ket varende van Amsterdam op Alkmaar, vau laatstge noemde plaats komendedoor den hevigen wind in het IJ, bij het Barndegatermeer, op de steenen geworpen. Twee vis- scherspinken hebben de passagiers overgenomenterwijl de boot Woensdag namiddag te 4 uren nog vastzat en nu nog veel moeite zal noodig hebben om vlot te komen. üe 8ste tentoonstelling van hyacinten en andere bloem en bloembolgewassen van de vereeniging //Flora van Noordwijk", is Woensdag middag geopend in het Hof van Holland te Noordwijk. Bij de te voren plaats gehad hebbende beoor deeling had de jury de navolgende prijzen toegekend, als; voor 20 verscheidenheden enkele hyacinten in bloemzilver vergulde medaille aan M. C. Alkemade, zilveren medaille aan Dr. J. Everwijn, kleine zilveren medaille aan W. Hoog; voor 12 verscheidenheden enkele hyacinten in bloemzilve ren medaille aan W. van der Weiden, kleine zilveren me daille aan A. van Raai van Konijnenburg, getuigschrift aan W. J. M. Sinderam; voor 6 dito dito, kleine zilveren me daille aan G. van den Berggetuigschrift aan N. H. van der Boon; voor 20 verscheidenheden dubbele hyacinten in bloem, zilver vergulde medaille aan Dr. J. Everwijn, zilveren me daille aan W. Hoog, kleine zilveren medaille aan A. van Raai van Konijnenburg; voor 12 dito dito, zilveren medaille aan A. Grulleman, kleine zilveren medaille aan A. van Raai van Konijnenburg; voor 6 dito dito, kleine zilveren me daille aan G. van den Berg; voor 12 verscheidenheden en kele vroege tulpen in bloem, kleine zilveren medaille aan Dr. J. van Everwijn; voor 12 potten, in minstens 6 ver scheidenheden enkele tros-narcissen in bloem, ziveren medaille aan Dr. J. Everwijn, getuigschrift aan W. Hoog; voor 10 potten, in minstens 5 verscheidenheden dubbele narcissen in bloem, zilveren medaille aan Dr. J. Everwijn; voor 30 pot ten, in minstens 15 verscheidenheden crocussen in bloem, zilveren medaille aan W. Hoog, kleine zilveren medaille aan Dr. J. Everwijnvoor een verzameling van in Nederland gekweekte bloeiende bloembolgewassen, zilveren medaille aan Dr. J. Everwijn voor een collectie groene sierplantenzil veren medaille aan C. Grulleman. Bovendien is een zilveren medaille toegekend aan W. C. van der Laan te 's-Hage voor een lilium lanci folium album extra en voor groepen Voor het prov. gerechtshof in Zuid-Holland is Woens dag gepleit over een vonnis der arrondissements-rechtbank te Leiden, waarbij een echtpaar in staat van kennelijk on vermogen werd verklaardwaarvan in hooger beroep Mr. W. Wintgens de gronden bestreed en Mr. H. A. Neeb, advocaat alhier, namens de crediteuren die verdedigde. De rector-magnificus der Leidsche Hoogeschool Prof. de Boneval Faure, heeft heden Donderdag in het groot audi torium zijn waardigheid overgedragen aan zijn opvolger Prof. J. J. Prins met het houden eener Latijnsche redevoering over Be lotgevallen der Hoogeschool gedurende 't a/geloopen jaar waarbij herdacht de treffende verliezen, welke de Hoogeschool leed door het overlijden van den heer curator Siegenbeekden emeritus hoogleeraar Hofman Peerlkamp en den hoogleeraar Halbertsma. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uren 46°, des avonds te 8 uren 44°, te 10 uren 43°. Donderdag morgen, te 5 uren 43% te 8 uren 44°, 's middags te 12 uren 48% 's namiddags te 4 uren 44% Naar aanleiding van het voorgevallene bij gelegenheid van het feest der afgevaardigden dezen zomer te Keulen ge houdenhebben een aantal liberalen uit de Rijnprovinciën en Westfalen zich vereenigd om den heer Classen Kappel- man een aandenken te geven aan die dagen. Het bestaat uit een zilveren standbeeldje van Ernst Moritz Arndt op een marmeren voetstuk met inscriptie. Zeven en veertig steden hebben aan deze huldebetooning deelgenomen. De plechtig heid der aanbieding op den 4den werd besloten door een souper, dat door tachtig personen werd bijgewoond. Een aantal toasten, ook politieke, werden uitgebracht. Het feest werd niet door de politie gestoord. - Men meldt uit Keulen, dat de archivaris dier stad, de heer Eunen, in het stedelijk archief aldaar drie zeer be langrijke documenten heeft ontdekt, waaruit op de duide lijkste wijze blijkt langs welken weg graaf Adolf van Nassau in de 13de eeuw tot de waardigheid van Koning van Duitsch- land is opgeklommen. Een der bedoelde stukken gedagtee- kend 26 April 1292 bevat de voorwaarden waarop de ver kiezing destijds heeft plaats gehad. Zekere heer ReinDuitscher van geboorte en paar dentemmer van beroep, een persoon van nog niet middel matige lengte en hoogstens 140 oude ponden wegendebe zocht onlangs het museum Ingall en werd verrukt door de beminlijke hoedanigheden van miss Hanna J. Duke, een reuzin uit Jowa, die in dat museum te zien was. Deze dame weegt 580 oude ponden en is, hoe kolossaal ook, goed ge- proportionneerd. De heer Rein herhaalde zijn bezoeken meer malen werd smoorlijk verliefd en vroeg de reuzin eindelijk ten huwlijk. Zij gaf hare toestemming, en het huwlijk werd gesloten. De Siameesche tweelingen Chang en Fuszoo mede andere celebriteiten uit het museum waren getuigen bij de huwlijksvoltrekking. Bij het gerechtshof voor de echtscheidingen te Lon den is dezer dagen een zonderling geval voorgekomen. Zekere heer Hyde, die tot de Mormonen overgegaan en te Utah in den echt getreden was, begaf zich later naar de Sandwichs- eilanden en hield op lid der Mormonen-gemeente te zijn. Door het geestelijk opperhoofd der Mormonen werd hij dien tengevolge in den ban gedaanen zijn vrouw kreeg vergun ning een anderen man te nemen. Dit deed zij ook en nu verlangt Hyde, te Londen teruggekeerd, van haar geschei den te worden; (waarschijnlijk wil hij een andere vrouw huwen). De rechter heeft zich een bedenktijd genomen aan gezien het nog niet vaststaat dat een Mormonen-echtverbin tenis, waarbij veelwijverij verondersteld wordt, als een wet tig huwlijk moet aangemerkt worden. De zaak is in zooverre van belang, daar gelijke twijfel geopperd kan worden ten aanzien van huwlijken van Britsche onderdanen die de Ma- homedaansche godsdienst belyden.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2