N°. 1833. A0. 1 Stift Binnenlaudsch Nieuws. Vrijdag 9 Februari. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mera Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oo«t-Indisobe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's ar. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudertMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren, - Be Gemeente' Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 men. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uien der In- en Uitgaande Rechten en Aeoijnaen dagelijks van 9luren en van 36 uien; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 men. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft Mr. E.G. Lagemans, referendaris, belast met de directie der Nederlandsche Staatscourant, op zijn verzoek eervol ontslagen van het toezicht op de inrichting en den gang van het werk ter algemeene landsdrukkerij, en -2°. met dat toezicht belast Jh. E. W. J. Six tot Oter- leekreferendaris bij het Depart, van Binnenl. Zaken. Z. M. heeft voor den tijd van vyf jaren bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië gedetacheerd de 1ste luits. A. J. F. Rochellvan het 8ste reg., A. H. L. Badings, van het 8ste reg.; gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot, A, O. Rhem van het 5de reg. en de 2de luits. A. E. Mooijaart van het 6de reg. en B. R. F. van Vlijmen van het 3de reg. inf. Z. M. de Koning heeft heden middag wederom in een langdurig gehoor ontvangen de heeren Fransen van de Putte en van Bosse. Naar men verneemt worden HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik binnen eenige dagen van Luxemburg in de residentie verwacht. Z. M. de Koning van Pruisen heeft aan den Graaf van Limburg Stirum kamerheer vau H. K. H. Prinses Fre- derik der Nederlanden, de Koninklijke Kroon-orde 2de klasse verleend. De Internuntius bij het Nederlandsche hof, Mgr. L. Oreglia de San Stefano, is door den Paus benoemd tot Nun tius bij het hof van België. De Paus heeft de beide Staatsraden Mutsaers en Bor- ret benoemd tot kommandeur van de orde van den H. Gre- gorius. Aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal zijn toegezonden en rondgedeeld 1°. een adres van de Provinciale commissie van Land bouw in Friesland van 3 Januari jl., betrekkelijk het ont werp van wet tot intrekking der wetten van 6 October 1791, bekend onder den naam van Code Rural en van 2 6 Ven- töne, an IV, voor zooverre deze hier te lande nog mochten gelden 2°. een geschrift nopens de opening van den Liraburg- «chen Staatsspoorweg, op den 6den November 1865. De Minister van Oorlog heeft den 25sten Januari jl. aan alle militaire-autoriteiten bij het leger, de volgende cir culaire gericht: //Meermalen mocht ik het genoegen hebben door tusschenkomst der chefs van officieren van het leger wegens bijzondere diensten enz., mijne tevredenheid te be tuigen. Niet altijd echter wordt bij het overbrengen aan de be langhebbenden van die tevredenheids-betuigingen op dezelfde wijze gehandeld, daar zulks nu eens schriftelijk, doch veelal slechts mondeling geschiedt. Overtuigd intuaschendat de bedoelde onderscheiding in waarde zal winnen naarmate zij meer openlijk plaats vindt en daardoor tevens een meer blijvend karakter erlangt, heb ik goedgevonden te bepalen, dat, ook tot opwekking en aan moediging voor anderen, telkens wanneer mij het genoegen mag te beurt vallenmijne tevredenheid aan officieren te betuigenzulks openlijk bij de legerorder zal geschieden waarbij dan tevens zal worden aangewezenof van die on derscheiding mede in de conduitelijst aanteekening zal wor den gehouden. Door het bestuur van de VereeDiging: //Licht, Liefde, Leven" is de bouw vaD een schoollocaal enz. te 's-Hage, aan deu minsten inschrijver, den heer W. C. van de Cap- pelle, te Vlaardingen, voor de som van 26,790 gegund. Het te 's-Hertogenbosch gevestigd Departement der Maatschappij: tot Nut van't Algemeenvierde Dinsdag een huiselijk feest. Door het Hoofdbestuur was aan den heer L. VV. J. Marggraff, Kantonrechter aldaar, de zilveren me daille toegekend voor buitengewoon dienstbetoongedurende bijna een halve eeuw in onderscheidene betrekkingen meest van geldeiijken aard, vooral bij de Spaarbank, waaraan hij sedert de oprichting in 1819 een werkzaam deel nam. Het Departementaal bestuur had zich daarop vereenigd met de commissie voor de Spaarbankom den waardigen man een feestmaal aan te bieden, waar ook zijn oudste zoon aanzat, die hem in den laatsten tijd bij z\jn werkzaamheden ter zijde stond. Aan het dessert werd hem door den voorzitter het eermetaal uitgereikt, vergezeld van een sierlijk bijschrift. Ook verrastte hem de commissie voor de Spaarbank door een prachtig zilvereo inkttoestel met gepaste inscriptie en de be tuiging dat, mocht de Bossche Spaarbank misschien de meest bloeiende zijn in het vaderland, dit vooi een goed deel was toe te schrijven aan de buitengewone wijze, waarop hij har§

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1