i^-SMEDEN. BIJBELLEZING Jonge Maatjes ZEEBLOEM, Soera bay a (direct) officieul nieuws. Ad vertentiên. SMIDSKNECHT, Vereeniging voor Christelijke Belangen. Voor Passagiers en Goederen van België een groote lijkplechtigheid plaats hebben ter eere van de nagedachtenis van broeder Leopold van Siksen-Co- burgals vrijmetselaar aangenomen in de Loge te Bern in 1813, en bij de groote loge te Londen mei den SOsten graad bekleed. De ceremonie zal luisterrijk zijnal de loges van het land zijn uitgenooiiigd. In de Protestautsche kringen heerschte te Weenen een opgeruimde stemming. Naar men meldt, heeft de kerkelijke organisatie, door de Synode ten jare 1864 te Weenen ont worpen en vastgesteldde Keizerlijke Santie erlangd. Het ontwerp der wet, zoo als het uit de beraadslaging der Sy node is ontstaan, is bijna onveranderd gebleven. Uit de jongste rapporten nopens de veeziekte in En geland, bljjkt dat er in de week, eindigende den 20sten Jannari, aangetast werden 10,041 runderen, terwyl dat getal in de week, eindigende '27 Januari, 11,745 heeft bedragen. Er zijn nu sedert het begin der pest 120,740 stuks vee aangetast, waarvan 14,162 hersteld zijn. - Het dusgenaamde Colenso-fonds ten behoeve van het door den bisschop te voeren proces is reeds tot een bedrag van 3700 geklommen. Als inschrijvers vindt men o. a. den vroegeren bisschop van Norwich, acht en dertig gees telijken van de Staatskerk, twee Pairs en dertien Parlements leden benevens een groot aantal mannen van wetenschap en letteren. Generaal Prim is den Sisten Januari te Lissabon aangekomen. De markies van Niza, pair van het rijk, en een vriend van Prim, heeft van de regeering verlof gekre gen om hem iu zijn hotel te huisvesteuonder voorwaarde dat hij zich in diens naam verbonddat niets ondernomen werdhetgeen de goede betrekkingen tusschen Portugal en Spanje zou kunnen verstoren. LOTING VOOR DE NATIONALE MILITIE. Bugemeester en Wethouders van Leidengezien het be sluit van den Commissaris des Konings in deze provincie van den 18den Januari 1866 A. N°. 596 (2de afdee- ling), houdende regeling van de Loting voor de Nationale Militie Gelet op de bepalingen der wet van den 19den Augus tus 1861 (Staatsblad N°. 7 2), als ook op die van Zijner Majesteits besluit van den 8sten Mei 1862 (Staatsblad N°. 46); Doen te weten: dat de Loting der in het vorige jaar voor de Nationale Militie ingeschrevenen binnen deze gemeente, en alzoo voor hen die geboren zijn in het jaar 1846, zal geschieden in een der vertrekken van het Raadhuis; op Vrij dag en Zaterdag den 9den en lOden Februari aanstaande, beide aagen des morgens te 9£ uren; Dat deze Loting in een alphabetische volgorde der namen van de ingeschrevenen zal plaats hebben, en wel: op Vrijdag den 9den Februari 1866 voor de ingeschrevenenwier familie-naam begint met de let ter A tot en met de letter L, op Zaterdag den lOden Februari 1866 voor de ingeschrevenenwier familie-naam begint met de let ter M tot en met de letter Z; Voort3, dat bij art. 33 der wet is bepaald dat voor deif ingeschrevene, die niet is opgekomen, het nommer kan ge trokken worden door zijn vader, moeder of voogd, terwijl, is ook deze niet opgekomenalsdan het trekken geschiedt door den Burgemeester of het lid van den Raad der ge meente waar de loteling is ingeschreven; Dat ingevolge art. 34 de opgekomen ingeschrevene dade lijk na het trekken van zijn nommer de redenen van vrij stelling opgeeft die bij meent te hebben. Het opgeven van deze redenen kan door zijn vader, moe der of voogd geschieden zoo deze tegenwoordig is en de ingeschrevene met is opgekomen. Wijders, dat tot het opmaken der getuigschriften, ver meld bij art. 5 3, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon, welk getuigschrift behoort te worden afgegeven op de ge tuigenis van twee bij den Burgemeester bekende en ter goe der naam en faam slaande ingezetenen die zich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaardedoor mede-onder- teekening, verantwoordelijk stellen, de gelegenheid beslaat ter Secretarie dezer gemeente op Dinsdag en Woensdag, den 13den en I4den Februari aanstaande, tusschen 's voormid dags tien en 's nammiddags drie uren. - Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op den 29sten Januari 1866. 2 wegens het verontreinigen der straat. 14 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertonnen. 2 wegens een bespannen wagen los en zonder toezicht te lateu staan. 1 wegens met «ongerauilbanden honden te rijden. 1 wegens binnen de gemeente van woonplaatst te z'jn ver anderd zonder daarvan aangifte te doen. 1 wegens het ten verkoop voorhanden hebben van brood onder het bepaalde gewicht. 1 wegens door de gemeente Voorschoten doorvoeren van vee zonder bewijs van den veearts. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden, 4 Feb. 1866. Johannes Petrus Franciscus Kosters, jm. 2 7 j. en Francina Lozier, jd. 31 j. Johannes Kosters, jm. 26 j. en Karo- liua Margaretha van der Walle, jd. 2 2 j. - Jacob Karei van den Berg, jm. 28 j. en Catbarina Koreman jd. 24 j. - Willem Fredrik van Duuren, jm. 29 j. en Elisabeth Johanna Frederica Ederzeel, jd. 25 j. - Jacobus Doesburg Lannooy, wedr. van Johanna Maria Elisabeth Dulfer, 3 2 j. en Sara Maria Hoefsmit, jd. 34 j. - Johannes Bernardus Sliggers, jm. 30 j. en Johanna Laurentia Huyer, wed. van Cornelia Spierenburg, 33 j. - Hermanus Petrus van der Vos, jm. 27 j. en Catharina Delfos, jd. 25 j. - Cornelis Johannes Wassenaar, jm. 24 j. en Lydia Hoorn, jd. 22 j. - Johannes van der Mark, jm. 33 j. en Auna Cornelia Sophia van Leeuwen, jd. 23 j. kunnen GEPLAATST worden aan de Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. De weduwe L. RAAÜSCHELLER te Sassenheimbjj leidenvraagt tegen Mei a. s. een bekwaam lieft R. C., ervaren in paard- en rijtuigwerken in 9taat om als baas te fungeren. Brieven franco doch liefst in persoon. o» er 2 f*ctr. 1, Dooa den Heer T. M. LOOMAN, van Amsterdam, op Donderdag 8 Februari 1866, des avonds ten half acht ure. ZAAL. Noordeinde. NAAR ligt te Amsterdam in lading het op de zeilagie nieuw gebouwd NElJERLANDSCH BRIKSCHIP Kapitein T. D. GOLLARDS. Adres bij de Cargadoors DE VRIES Comp., en G. W. VAN BARNEVELD KOOÏ te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3