Dinsdag 6 Februari. A°. lf566. Binnenlandsch Nieuws. N\ 1832. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor .Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. DAGBLAD. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Sohiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u, 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's iu. tot 10 u. düiu.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commits te van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - Burgemeesterdagelijks te 10 uien. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11i uien. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dageljjks van 102 uren. - De Gemeente- Architect Is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12l uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 nren der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen degelijks van 91 men en van 36 uren; - van 'sRijUs Directe Belastingen, Maandag, Diusdag, Woensdagen Donderdag van 92 'uien van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft den majoor der dienstdoende schutterij te Utrecht, baron Taets van Amerongen, die op 's Konings verlangen zijn gevraagd ontslag had ingetrokken, benoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon. Z. iVl. heeft den ambtenaar ter beschikking van den Gou verneur der Nederlandsche bezittingen ter kuste van Guinea D. P. H. J. Weytingh benoemd tot resident voor de dienst dier bezittingen; tot notarissen ter standplaats Amsterdam A. D. J. T. Meyj.es en F. A. Kanne Jr., beiden kandi daat-notaris aldaar; voorts C. E. van Strijen op zijn daar toe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van notaris ter standplaats Wijk bij Duurstede, arron dissement Amersfoort, en is voorts in zijn plaats benoemd J. C. A. van Strijen, kandidaat-notaris aldaar; een en ander in te gaan met den 15 den dezer. Z. M. heeft met ingang van 1 April e. k. bevorderd tot luit. ter zee 2de kl. de adelborsten der 1ste kl.: J. R. Ha- gedoornA. P. TademaA. van Linden van den Heuvell, H. A. Schippers, G. Hildebrandt, J. Fichet, G. H. van SteynJ. Dalen, E. G. van EmdenC. W. A. D. Steup, C. Hoffman, A. A. EscherJ. C. Sprenger, J. W. F. rid der Huyssen van Kattendijke, W. J. P. van Waning en D. E. F. van de Rivière. Z. M. heeft den kapt. P. C. Eichholtz, van het 4de reg. inf., op zijn verzoek, op pensioen gesteld, en liet bedrag van dat pensioen, ingevolge de artt. 14a en 19 der laatstge noemde wet, bepaald op f 1035 'sjaars. Men verneemt dat Z. K. H. de Pi ins van Oranje sinds eenigen tijd lijdende is aan een wond aan den voet, waar door Z. K. H. in liet gaan belemmerd wordt. Van tijd lot tijd legt Z. K. H. evenwel bezoeken af aan het Koninklijk paleis, doch wordt alsdan zittende op een stoel zoowel in als uit het rijtuig gedragen. Door het Dept. van Oorlog is bepaald dat er in dit jaar op de Kon. Milit. Academie te Breda zullen worden geplaatst: voor de dienst hier te lande: 5 kadets voor de iufan- terie4 kadets voor de kav.; 10 kadets voor de art.; en 6 kadets voor de genie; voor de dienst in Oost-Indië: 20 kadets voor de infan terie; 2 kadets voor de kav.; 8 kadets voor de art.; en 2 kadets voor de genie; voor de dienst in West-Indië: 1 kadet voor de infanterie en 1 kadet voor de art.; en voor het geval dat eenige voor de dienst hier te lande opengestelde plaatsen door gebrek aan stof niet mochten wor den aangevuld zal het getal plaatsen voor de inf. in O.-I. tot 25 kunnen worden gebracht. Ouders of voogden die mochten verlangen dat hunne zo nen of pupillen aan het examen voor een plaatsing als ka det deel nemenzullen zich tot dat einde voor i°. Mei a. s. moeten wenden tot het Dep. van Oorlog. Op Donderdag den 8sten dezer zal de gewone audiëntie van den Minister van Finantiën niet plaats hebben. Uit 's-Hage wordt bericht, dat al de pogingen, om een Ministerie Thorbecke te behouden zijn afgestuit, op den onverzettelijken wil van dien Minister, om af ie treden en op 6 8jarigen leeftijd rust te nemen; dat de heeren van Bosse en Fransen van der Putte nog niet hebben kunnen slagen in de samenstelling van een nieuw Ministerie, want dat er groote moeilijkheid bestaat, om een Protestantschen Minister van Justitie te vinden, die tevens met de zaken der Hervormde Eeredienst zich wil belasten, terwijl het hoofd bezwaar bij velen die aangezocht worden daarin zou lig gendat men de oorzaak van den ministeriëelen crisis niet be aamt. Zeer opmerkelijk is het, dat dezer dagen een uitvoerige brochure in het licht verscheenwaarin wordt gehandeld over een hervorming op koloniaal gebied en o. a. wordt aangedrongen op het stellen van een post van één millioen op de Indische begrooting tot verhooging van het inkomen der kroon uit de Indische geldmiddelen. Naar men verneemt, zullen de provinciale geneeskun dige raden spoedig worden bijeengeroepen. Gelijk meu weet, moeten hunne vergaderingen volgens de wet in het open baar worden gehouden. De soiiée dansante, Donderdag avond door graaf R. J. Schimmelpennincklid van de Tweede Kamer der Siaien- Generaal, voor het kiesdistrict Leiden, gegeven, was zeer druk bezocht en geanimeerdzij werd ook bijgewoond door al de leden van het diplomatieke corps. Van de Ministers was alleen de Minister van Oorlog tegenwoordig. Dinsdag avond heeft da baron Otto van Wassenaer

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1