N°. 1831. Maandag 5 Februari. A°.ll 866. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH DKiüLlD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12$- Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 'g Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 n. 5 ra. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 ra.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden's namiddags te 2 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 o. 35 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags.Oost-Indische Lnudpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en JFethouderi, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. - Burgemeesterdagelijks te 10 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10-4 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uren en van 4'7 uren der In- en Uitgaande Rechten en Acotjnsen dagelijks van 91 uren en van 36 uien; van 's Rij Us Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 men. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 aren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 men Z. M. heeft aan den heer J. W. C. Becking, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ont vanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Winterswijk; alsmede benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accynsen te Ambij c. a., den heer W. Laatsmanthans ontvanger der in- en uitgaande rechten te Eysdenen te Eramen c. a. den heer E. Bakker, thans in dezelfde betrekking te Tubbergen. Naar men verneemt zal bij gelegenheid van den ver jaardag van Z. M. den Koning op 19 Februari weder, even als vorige jaren, een schitterende illuminatie te 's-Hage ont stoken worden. Zij zal guirlandesgewijs aangebracht worden op het Plein, Houtstraat, Tournooiveld en Korte Vijverberg. Aan beide einden van de Houtstraat en het Tournooiveld zullen eerbogen worden geplaatstterwijl op het Plein en Tournooiveld muziektempels zullen worden opgericht. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan J. J. Flippo alhier vergunning verleend tot het aanleggen van een schroefstoombootdienst van Leiden langs den Haarlemmer meer-polder naar Amsterdam, in werking te brengen zoodra een onderzoek van de in de vaart te brengen stoomboot zal plaats gehad en daarmede des vereischt een proeftocht zal zijn gedaan, ter bepaling van de snelheden, waarmede zal mogen worden gevaren. De Staats-Courant bevat de opgaven betreffende den veetyphus over de week, beginnende 21 en eindigende 27 Januari; daaruit blijkt, voor zooveel de prov. Zuid-Holland betreft, dat in deze week zijn aangetast 2135 runderen, waarvan er 261 zijn gestorven, 208 afgemaakt, 164 her steld, terwijl er 1502 in behandeling bleven. Sedert het uitbreken der ziekte zyn 31,16 5 runderen aangetast, waar van er 9643 stierven, 7846 werden afgemaakt, 10,962 herstelden en 2714 nog ziek zijn. Te Gouderak, Lisse, Nieuwkoop, Reeuw ij kRijnsburg, Veur en Zwammerdam brak de ziekte voor het eerst uit. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te AalstDs. P. S. van Ronkel te Maasland; te Oude en Nieuwe Wete ring Ds. J. C. K. Nonhebei te 's-Gravenlandte Baambrugge: Ds. E. C. Magendans te Eemnesbuiten te Makkum en Corn- werdDs. W. Sijpkens te Veenendaal. Aangenomen door Ds. E. J. van Wisselingh te Maas duin het beroep naar de Vuursche; door Ds. B. W. Colen brander te Engelurn dat naar Wijnaldum, en dat naar Hui zen (cl. Amsterdam) door Ds. J. A. C. Nonhebel, pred. te Kesteren. De Kerkeraden der Christelijke Atgescheidene Gerefor meerde Gemeenten hebben zich bij adres tot Z. M. den Koning gewend voor een algemeenen Bededag bij het heerschen der Runderpest. - Dit adres is van den volgenden inhoud Aan Zijne Majesteit den Koning. Sire De ondergeteekendenKerkeraden der beide Christelijke Afgescheidene Gemeenten te Leiden, nemen - bij de zoo treurige bezoeking der Veeziekte, die binnen enkele maan den reeds zulk eene verwoesting aanrichtte de vrijheid om voor Uwe Majesteit eene begeerte uit te spreken, welke ouder die bezoeking hunne en veler harten vervuld en die zy vertrouwendat ook bij Uwe Majesteit weerklank zal vinden. Sire! die begeerte is, dat van wege Uwe Majesteit één dag van de week- of werkdagen bepaald worde tot eenen algemeenen Bededag, opdat de natie, zoo zwaar bezocht, zich openlijk in hare bedehuizen voor God verootmoedige, en Hem smeeke om de afwending van eene bezoeking, wier noodlottige gevolgen voor den welvaart der natie zich reeds zoo laten gevoelen. De ondergeteekenden achten het niet noodig, dit hun verzoek met vele redenen bij Uwe Majesteit aan te dringen. De maatregelendie door Uwe Majesteits Regeering reeds genomen zijn en nog genomen worden, getuigen van het hooge gewicht, dat door Haar aan dit verschijnsel gehecht wordt, zoowel als van de ernstige belangstelling, die door Uwe Majesteit, nu als altijd, gesteld wordt in het lot Uwer onderdanen. Die maatregelenals middelen in de hand Gods te waar- deeren hebben evenwel den voortgang der ziekte niet kun nen stuiten; de jongste opgaven, ook van Regeeringswege spreken van eene uitbreidingdietenzij God het genadig verhoede, voor de toekomst het ergste doet duchten. Sire! slecbts éénen weg is ons open; God, die ons met dit kwaad bezocht heeft, kan het stuiten en geheel van on$

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1