Terstond te HUUR, BIJBELLEZING Albert aan de kust van Cornwallis is verbrijzeldmet dit ongelukkig gevolg, dat al degenen, die zich aan boord be vonden, het leven hebben verloren. Wederom heeft men het bedroevende berigt ontvangen van het vergaan van een groot schip, namelijk de Prudhoe op 6 dezer, van Liverpool naar Shanghae bestemd met een rijke lading; overal langs de kust zijn overblijfsels van het ongelukkige schip aangespoeld; de 14 man equipage is waar schijnlijk omgekomen. Nopens het vergaan van de //London" zijn nog eenige bijzonderheden bekend geworden. Het schip maakte de derde reis naar Melbourne en was zeer gezocht wegens zijn uit muntende inrigting en geschiktheid voor het vervoer van pas sagiers. Het vertegenwoordigdebehalve de kostbare lading die het inhadeen waarde van 70,000 tot 80,000. De kapitein J. Bohun Martin was een ongehuwd manin de kracht zijns levens, die zich de algemeene achting verwor ven had, ook wegens zijn bekwaamheid en het vertrouwen dat hij als gezagvoerder genoot. De passagiers en bemanning waren allen bijeentoen de kapitein hun op kalmen toon meedeelde dat er geen hoop op redding overschoot; het noodlottig berigt werd met ge latenheid en onderwerping aangehoord. Men vernam geen ge schreeuw of gegil van vrouwen of mannen, geen uitroep van wanhoop. De eerw. heer Drapper, een der passagiers, begon met luider stem een gebed en sprak de ongelukkigen die om hem heen stondenop indrukwekkende wijze toe. Aller harten waren met schrik vervuld, maar ieder behield zijn bewustzijn. Wel weenden de moeders bitter over de lieve kleinendie met hen zouden worden verzwolgenen dezen onbekend met het lot dat hen bedreigde, vroegen op droe- vigen toon naar de oorzaak dier tranen. Vrienden omhelsden en zeiden elkander een laatst vaarwel; anderen zaten ter neêr met een bijbel in de hand om troost te zoeken, waar zij dien zoo zeer behoefden. Ongeloofelijkzegt men, was de berusting die, onder zulke omstandigheden, algemeen heer- schende was. Kapitein Martin bleef tot den laatsten oogen- blik toe getrouw aan zijn verpligtingenniets werd door hem onbeproefd gelaten. De mannen, die alleen in de boot hun heil dorsten zoekennoodigden hem uit om meê te gaan maar met dien heldhalftigen moed, welke hem zoo zeerei gen was, sprak hij; //Neen ik zal met de passagiers te gronde gaan maar u wensch ik toe dat God u behouden aan wal brenge." Naauwelijks was de boot, die op de hooge golven hopeloos heen en weer werd geslingerdop eenigen afstand ver wijderd, of het fraaije schip zonk weg met de menigte, uit welker midden een enkele kreet van wanhoop opsteeg, die weldra vervangen werd door de stilte des doods. De negentien mannendie zich in de boot hadden ge worpen zijn door de Marianople te Falmouth aangebracht. Te Hoey is dezer dagen een aardige grap gebeurd. Twee kennissen van een daar wonenden slagter zagen 's avonds naar huis gaande, een schotel met heerlijke saucijsjes voor het winkelraam staan. Zij kwamen op de gedachte om zich van deze spijs meester te maken en ze later aan hun vriend, den slagter, te betalen. Zoo gezegdzoo gedaan. Zij traden den winkel in en, daar er zich niemand bevond, konden zij gemakkelijk de saucijsjes wegnemen, die zij in een zak doek knoopten en zóó ingepakt in de pet van een hunner medenamen. Een paar schreden verder gekomen, wilde de gene die het pak droegde p\jpen van zijn pantalon we gens den modder opstroopenom dit te doen legde hij het pak met de pet naast zich op een stoep neder. Maar toen hij het een oogenblik later wilde opnemen zag hij juist een hond, door den geur gelokt, de pet met saucijsjes wegdra- ven. Zoo hard onze man kon, liep hij het dier na, totdat hij gestuit werd in zijn vervolging. De hond liep toch den winkel binnen.... juist van den bestolen slagter, wien het toebehoorde. Men verzekert, dat de bestolen dief tot nog over zijn pet niet is gaan reclameren. Friedrich Jobst te Stuttgart, een groot droogist, heeft dezer dagen een inschrijving voor Duitschland opengesteld tot vestiging eener maatschappij ter vervaardiging van Lie- big's vleesch-extract (Extractum carnis Liebig), die met een kapitaal van 3j millioen thalers in werking zal treden en in Londen haren zetel zal hebben. De helft der aktiën is reeds geplaatst. De maatschappij zal de zaak en de eigen dommen der Société de Fry Beatos overnemendie te Uru- guuy onder leiding van den ingenieur Giebert bestaat en reeds met het beste gevolg Liebig's vleesch-extract pro duceert. Liebig zelf zal belast zijn met de controle der ana lysen. De maatschappij zal vertakkingen in Brazilië en de Argentijusche republiek oprichten. Een fabelachtige winst wordt baar voorspeld. Tot Januarij 186 8 rekent men de productie, die thans reeds 80,000 pond per jaar beloopt, tot een millioen ponden op te voeren. Een os kost daar te lande 24 a 25 gulden, geen wonder, dat bij zulk een prijs het vleesch-extract goedkoop te fabriceren is. Uit Dublin wordt gemeld, dat al de veroordeelde Fenians waren ingescheept en naar Engeland gezonden. Een aanzienlijke hoeveelheid wapentuig van allerlei aard was ter voldoening aan de proclamatie van den onder-Koning door particulieren aan de politie van Dublin uitgeleverd. Aan de militaire overheid te Cork was per telegraaf bevel gezonden om het garnizoen binnen de kazerne en de paarden der cavallerie gezadeld te houden. Reeds is een tiental Fe nians te Holyhead aangekomenzij zullen naar Londen wor den gebracht en aldaar in een gevangenis opgesloten blij ven totdat scheepsgelegenheid wordt gevonden om hen naar een strafplaats buitenslands over te voeren. Keizer Napoleon heeft aan zijn tandmeester het Le gioen van Eer geschonken uit tevredenheid over de wijze waarop deze de tandjes van den Kroonprins geregeld heeft. Gustave Doré, zoo gunstig bekend ook door zijn illus tratie der //Sprookjes" van Perrault en der //Koddige Ver tellingen" van Balzac, houdt zich thans bezig met de illus tratie der //Fabelen" van La Fontaine. Hij is een trouw bezoeker van den Plantentuin te Parijs geworden ten einde de gewoonten en bewegingen der dieren te bestuderen. Daar ratten in de bedoelde fabelen een groote rol spelenzegt men dat de heer Doré ten zijnent een collectie dezer dieren heeft bijeengebracht, die geheel tam geworden zijn en een zeer vermakelijk schouwspel opleveren. Edward Boothde broeder van den moordenaar van President Lincolnis weer als acteur opgetreden. Advertentiën. Voor alle blijken van belangstelling, welke wij, bij de geboorte van ons jongste kind ondervonden betuigen wij hartelijken dank. G. J. ROLLANDET. A. E. ROLLANDET, Enklaar. Leiden, 23 Januarij 1866. 1ste Qualiteit PETROLEUM a 38 Cts. per kan; bij de 50 kan 37 ets. bij J. L. CREYGHTON, Vischbrug. Een net BOVENHUISJE met Dienstbodenkamer en ver dere gemakken alsmede twee zeer nette GEMEUBELEERDE BOVENKAMERS, verder twee GEMEUBELEERDE of ON- GEMEUBELEERDE BENEDENKAMERS alles op een zeer mooijen stand. Adres Letter Li. Bureau Leidsch Dagblad. Vereeniging voor Christelijke Belangen. OVER 1 PETR. V, door den Heer T, M. LOOMAS van Amsterdam op Donderdag 25 Januarij 1866, desavondsten half acht ure, ZAAL. Noordeinde.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3