N°. 1819. Maandag 22 Januarij. 166. I 4 -v Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te lOJu. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.j's namiddags te 3 u. 35 m. 8avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-ïndisohe Laudport. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke inaaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraof dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdsg te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—i uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijuten, dagelijks van 82 uur en van 4—-7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'iRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft aan M. Kroonop zijn verzoekeervol s» ontslag verleend als burgem. der gem. Oudkarspel onder dankbetuiging voor de goede diensten in die betrekking be wezen; - benoemd tot burgemeester der gemeente Oudkarspel C. Kroon Mz., ten einde die betrekking gelyktijdig te be- kleeden met die van burgemeester der gemeente Noordschar- woude; tot ridder der orde van den Nederlandscbe Leeuw J. W. S. May consul der Nederlanden te Liverpool en aan den met verlof hier te lande aanwezigen offic. van gez. 2de kl. bij de militaire geneesk. dienst in Ned.-Indië J. N. Ste vens, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit Z. M. mil. dienst, met toek. van den rang van offic. van gez. 1ste kl. en van pensioen. De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebracht, dat zijn audientiën op Woensdag en Donderdag, den 24sten en 25sten dezer niet zullen plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Fin an tien zal op Donderdag den 25sten dezer niet plaats hebben. Naar men verzekert, heeft de Raad van State dezer dagen zijn rapport aan den Koning uitgebracht over het vraag stuk der afschaffing van de doodstraf en zou de slotsom van dat rapport zijndat gemeld collegie tot afschaffing advi seert. Men kan alzoo eerlang de aanbieding van regerings wege aan de Kamers van een wetsontwerp in dien geest te gemoet zien. Het gemeente-badhuis te Scheveningen zal worden vergroot met een eet- en een koerzaal, waarvan de kosten worden geraamd op f 137,620. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft met 1B tegen 13 stemmen besloten tot demping van den Nieuw-Zijds-Ach terburgwal. Donderdag heeft het provinciaal gerechtshof van Noord- Brabant den vroeger verdachten wegens moord op een meisje te Dinteloord gepleegddoch later daarvoor van alle rechtsver volging ontslagen persoon Krijn van Baaienschuldig ver klaard aan1°. het door middel van braak ontvlugten uit de gevangenis te Breda, waarin hij als verdacht van die misdaad was gedetineerden 2°. aan valschheid in een ge schrift van koophandel door het namaken van geschrift en handteekening en het des bewust daarvan gebruik maken en veroordeeld voor het eerste tot 6 maanden gevangenis straf en voor het tweede feit tot 5 jaren tuchthuisstraf, de eerste straf te ondergaanna het einde van de laatste. De rivier de Waal voor Nijmegen is in 3 etmalen ruim 2 ellen gewassenzoodat Dingsdag de peilschaal tee- kende 2,44 el boven A. P. Van de 16 jongelieden, die Zondag jl van 's Her togenbosch zijn vertrokken om voor 4 jaren dienst te ne men als zouaven in het pauselijk leger, zijn er reeds twee van Antwerpen gedeserteerd, die Dingsdag weder aldaar zijn aangekomen. Het getal jongelieden die zich nu weder voor dat doel heeft aangemeld, bedraagt thans ruim 50, terwijl het getal nog steeds aangroeit. In de vergadering van ingezetenen te Sneekter zake van volksbelang en belastingen, gehouden op 20 December 1865, is behalve de teekening van het bekende adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaaldoor de commissie ter overwe ging gegeven een voorstel van den volgenden inhoud: dat de vereeniging van ingezetenenoverwegende dat het recht der Regering tot het heffen van belasting op geen anderen grond berust, dan op het door den Staat verleenen van rechtsveiligheid en orde; - dat de inkomsten der ingezete nen den besten maatstaf opleveren tot bepaling van het be lang, dat een ieder geacht moet moet worden te hebben by de rechtsveiligheid en orde; - dat daarom het geheel der belastingen de strekking behoort te hebbenom de verdee ling der lasten zooveel mogelijk te doen plaats hebben in evenredigheid met de inkomsten der ingezetenen; dat vooral de Rijksbelastingen met dit beginsel ten zeerste in strijd zijn, aangezien de inkomsten van kapitalen, niet bestaande in on roerend goed noch aangelegd tot eenigeu tak van nijverheid, privilegie genietenterwijl de inkomstenvoortspruitende uit grondbezit en nijverheid, zijn belast en overbelast en dat derhalve de rechtvaardigheid en het volksbelang grondige herziening en verbetering eischen van het stelsel, dat ten grondslag ligt van het geheel der bestaande belastingwetten waarom men besluit, zich onder het hier geschetste pro gramma en onder de leus: //fiendragt maakt magt" te ver eenigen tot het aanwenden van pogingen, om door onder linge zamenwerkingzooveel mogelijk van allen in Neder land, die met hen het bestaande stelsel afkeuren, een maat-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1