N°. 1818. Zalordag 20 January. A°. Isèjpfij Binnenlandscli Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam ta 10 ju. 1 m.; 12 u. 4L m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oo»t-Indisobe Landpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaü 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijmen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur: der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Nieuwer- Amstcl benoemd A. Wiegel Cz. Z. M. heeft de benoeming van Dr. J. F. H. Wolters tot leeraar aan de rijksschool Willem II te Tilburg ingetrokken, en in diens plaats benoemd Dr. F. C. Soertot dusver rec tor van het gymnasium te Oldenzaal. Door Z. M. den Koning van Iianover is aan den Ne- derl. gezant aldaar, Jhr. Mr. C. W. J. Berg van Middel burg, geschonken het kommandeurskruis met de ster der Guelphen-Orde. Door den Minister van Binnenl. Zaken zijn bij de dienst van den rijkstelegraaf benoemd: tot telegrafist der lste kl. de telegrafisten der 2de kl. C. Veldheer en J. F. Kriegertot telegrafist der 2de kl. H. J. Güppertz, J. C. PilaarE. T. van der Mey en M. P. de Jonge Lughten tot telegrafist der 3de kl., na afgelegd examende leerlin gen T. O. G. ten BokkelF. van Andel, W. F. H. Brou wer, W. F. H. Brouwer, W. F. A. de Rijk, D. H. Ber ger, J. Hoffman, K. J. Hobbel, G. de Mooy, J. Mars, J. C. Tersteeg, M. E. van Erp en J. A. Noback Jr.; tot opzigter der 3de kl. de tijdelijke opzigters H. E. T. Holsum en L. S. Steenveld. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag den 20sten dezer niet plaats hebben. In den gemeenteraad van "s Hertogenbosch is het mi nimum voor het belastbaar vermoedelijken inkomen bij den hoofdelijken omslag bepaald op f 300, met een meerderheid van 11 tegen 6 stemmen. De meerderheid begreep, dat een timmermans- of metselaarsknecht, die het geluk had f 5 's weeks te verdienendaarvan dikwerf in den winter ver stoken was en soms armlastig werd. De gemeenteraad van Kampen heeft beslotentot de benoeming van leden van het collegie van zetters der di recte belastingeneen voordragt aan Gedeputeerde Staten der provincie te doenkrachtens art. 9 der wet van 3 Frimaire an VII. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam heeft den heer Douwer Dekker, als schrijver bekend onder den naam van Multatule, bij verstek veroordeeld tot een cellu laire gevangenisstraf van 15 dagen, wegens het moedwillig toebrengen van slagen aan twee personenbij gelegenheid eener voorstelling in de Salon des Variétés. De inzameling van vde Tijd" voor den paus bedraagt reeds f 98,024,81. Onder de giften kom o. a. voor 420 uit Utrecht door bemiddeling van den boekh. v. Rossum, van de mannen- en vrouwencongregatie der H. familie en f 525 van Oud Ade bij Leiden. Het prov. kerkbestuur van Overijssel heeft aan den heer I. J. Metzlar, pred. te Deventer, op grond van lig- chaamsongesteldheiddie hem op den duur geheel ongeschikt maakt tot de waarneming zijner dienst, met 1 Febr. e. k. eervol ontslag verleend met aanspraak op pensioen. Beroepen bij de Christelijke Afgesch. Gereformeerde gemeente te Amsterdam Ds. J. Bavink te Almkerk. -— De tooneelvoorstelling //Simon de Dief" heeftzoo als wij verwacht hebben, een zeer gunstige ontvangst ge noten. Het stuk bevatte een moraal zooals men die in andere stukken zeer weinig aantreft. - Simon was een trouwe, eer lijke pachter, leefde voor zijn zaak, voor vrouw en zoon. De vervaltijd der pachthuur was daar en Simon ontvangt die van al de naburige pachters omdat hij het volle ver trouwen van zijn heer bezat. - Deze pachtpenningen heeft hij verantwoord aan den rentmeester, die zulks echter loo chende. Simon die prijs stelde op zijn eerlijken naam komt den rentmeester te lijf en wordt op last van den heer ge vangen genomen. Dit gedeelte is het voorspel en maakt op zich zelf een aardig geheel uit, dat voor een klein tooneelstukje zou kun nen dienen. Simondie later een eeht republikein geworden is en een hevige haat koesterde voor Aristocratie, wist uit zijn ge vangenis te ontsnappenwerd soldaat en bracht het tot den rang van generaal in dienst der republiek. Om hem te beloonen voor zijn trouwe diensten, kreeg hij het verbeurd verklaaul kasteel met al de goederen ten geschenke. Ein delijk, om kort te zijn, vond Siinon zijn vroegeren mees ter den graaf de Brevalen nu was het oogenblik van wraak daar; hij gaf den graaf een gestolen cassette, waarin zijn vermogen geborgen was, teiug en deed bovendien af stand van zijn rechten op het gekregen kasteel en de goe deren. Dien tengevolge vond Simon zijn zoon terug en deed

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1