DE PARÏJSGHE GRISETTE. Leydsche Broodfabriek. Evangelie-Prediking SCHOUWBURG TE LEIDEN. De Oom uit Oost-Inclië, Advertentiên. Vereeniging voor Christelijke Belangen. SALON DES VARIÉTÉS De drie Gekroonde Artisjokken. officieel nieuws. -alle dieren van eenige kudden ingeënd. In een zeer talrijke kudde toebehoorende aan den heer Trickettwaarin tot dus verre talrijke ziektegevallen voorkwamen, die allen met den dood eindigden, heeft zich sedert de inenting geen geval voorgedaan. De Presbyteryraad der Hervonnde kerk te Parijs, heeft den liberalen predikant Martin Pasehond ontslagen, en een pensioen van 60 0 0 francs verleend, ofschoon dit ontslag niet door hem werd verleend, veroorloofde zijn ge zindheid hem niet de aan zijn betrekking verbonden werk zaamheden naar eisch te vervullen. Te New-York spreekt men van den aanleg van een onderaardschen spoorweg onder Broadway, tot het vervoer van passagiers van het lager einde der stad tot Central Park. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. 18 Januarij. - Tot Doctor in de Geneeskunde, de heer H. Simons, van Benthuijzen met een academisch proefschrift getiteld: De Thyphus epidemie le Maassluis in 1865. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 11 den toten met den 17den Januarij 1866. ISevallen: E. Sira, geb. HasselbachZ. - C. Sirag, geb. Erades, Z. - C. A. Oudshoorn, geb. Wendel, D. - A. S. van 't Hooftgeb. van LeeuwenZ. tweel. J. van Leeuwengeb. van der Meel, D. - S. E. van der Heijden, geb. Lambinon L. - M. van We3tbroek, geb. van Egmond, Z. A. M. C. van Hall, geb. Rengers HoraSiccama, Z. - S. M. Veldhuij- zen, geb. van IperenZ. - J. Ligtvoet, geb. van Veén Z. - J. M. C. de Bree, geb. van Eek van der Sluis, Z. - S. E. Montfoort, geb. Keldermau Z. - M. van der Reijden, geb. Sierach, D. - M. Velthuijs, geb. Yonkenberg Z. - J. Hen- sen geb. van der Lof, Z. - J. van der Laakengeb. van Ton gerenZ. - M. van Yelzen, geb. Hasselbach. 1). J. Broo- mans, geb. Broomans, D. - D. E. de Kleijnen, geb. Hensing, D. - G. Nieuwenhuizengeb. van der Weijden D. Gehuwd: J. L. van der Schot jm. met S. Vermeulen wett. gesch. - P. Jongsma jm. met G. Schoonhoven wett. gesch. Overleden: Hester van Hoogeveen Langerak 8 5 j. - J. de Jong 5 8 j. - P. J. H. Bleijie Z. 4 j. bijna 8 m. - J. G. Verkouw 22 j. - A. van Leeuwen 73 j. - J. P. C. Merlijn 21 jj - P. A. Kropff 74 j. - Mr. D. Tieboel Siegenbeek 59 j. J. Cornelisse geb. Zitman 4 8 j. - J. A. Meerman van der Goes geb. van den Santheuvel 7 5 j. - B. Nieuwenhuijzen 41 j. - C. van Es geb. van der Waart 44 j. - H. B. van der Heijden D. 1 d. - P. C. H. Huter D. 15 w. - W. Nagel 62 j. - E. J. Stikkelorum Z. 5 m. D. van der Laan D. 2 m. M. de Bol ster D. 1 j. 5 m. - L. Vogelsang 84 j. I Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaturdag den 20sten Januarij 1866 des namiddags te twee wen. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een Vrouwe Regentesse van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. 2°. Be noeming van een Commissaris over stads-bank-van-leening. 3°. Verzoek van J. M. Reinders, om ontslag als leeraur voor het Fransch aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. 4°. Voordragt tot intrekking der verordening op den in-, uit- en doorvoer van rundvee, langs de zuidelijke grens dezer gemeente. 5°. Concept-verordening houdende aanvulling der Algemeene Politie verordening. 6°. Tweede suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, 1865. 7°. Voordragt tot het toekennen eener toelage aan deu beambte P. de Vries. 8°. Verzoek van H. Huntelman om op 1 Mei aanstaande onder eene hoogere cathegorie van het aan de ambtenaren der plaatselijke belastingen toege kende wachtgeld te worden gerangschikt. 9°. Verzoek van P. Dikshoorndat aan zijnen vader P. Dikshoorn gewezen stads-werkereenig pensioen worde toegelegd. 10°. Plans en voorwaardena. tot het insluiten van een terrein bij de nieuwe school voor minvermogenden op het plantsoen; b. voor het maken en leveren van schoolmeubelen c. voor de levering van diverse materialen. 11°. Verzoek van mejufvr. H. L. W. La Lautot het wegnemen van eenige boomen. 12°. Adressen van: a. de wed. C. Omvlee geb. van Vel den tot het maken van optreden en een keldergat aan de stoep voor het huis Wijk V. N°. 359. b. J. Gabes, tot het maken van een keldergat in de stoep voor het huis Wijk VII. N°. 155. c. G. Tibboeltot het maken van een deur kozijn met twee naar buiten openslaande deuren aan het per ceel Wijk V. N°. 664. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoo binnen als buiten de Stadgedurende de ziekteals ook bij het over lijden onzer zeer geliefde Dochter ADRIANA CATHARINA WILIIELMINA betuigen wij, hare broeders en zusters, den hartelijksten dank. W. F. KOPPESCHAAR. P. W. KOPPESCHAAR, Essing. Leiden, 18 Januarij 1866. Zijdie voor DIRECTEUR op een jaarlijksch inkomen voorloopig van ƒ1300.wenscheu in aanmerking te ko men gelieven zich met franco brieven tot deu Onderge- teekende te wenden. Kennis van administratie en eenige ervaring in eene on derneming van nijverheid wordt vereischt terwijl bekend heid met granen tot aanbeveling zal strekken. Namens Commissarissen Mr. J. VAN HEUKEJtOM. Leiden, 18 Januarij 1866. op Zondag 21 Januarij 1866, des avonds ten zes ure, door »s. J. A. SCHUURMAN, Pred. te Hage. ZAAL. Noordeinde. van AMSTERDAM. Onder Directie van *"- BOAS EN rv. «IUDELiS. MAANDAG 33 JANUARI 1§66. of Oorspronkelijk Blijspel met Zang in 3 Tafereelen door den Heer A. Rdijsch, welk stuk op 24 November jl. door dit Gezelschap te Amsterdam voor het eerst is op gevoerd en vervolgens met grooten bijval herhaald. GEVOLGD DOOR: Nieuwe vrolijke Vaudeville in 1 Bedrijf, met nieuwe cou pletten zullende de hoofdrollen door Mevrouw Corijn en den Heer Judels vervuld worden. Aanvang ten ure. Prijzen der Plaatsen Loges 1.60. Baignoires ƒ1.20. Parterre ƒ1.00. Gallerij 0.50. Achter-gallerij 0.30. De plaatsen zijn te bespreken voor Aandeelhouders op Zaturdag 20 Januarien voor Niet-\ 7 7f 7 o 7 7 van 10 tot 1 uur, aandeelhouders op den Speeldag

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3