N°. 1817. Vrijdag 19 Januarij. A0. I860. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te lOJu. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtends 4 u., de overige dagen 5 n.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de LakenhalKatoen fabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.j's namiddags te 3 u. 35 m. lavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-ïndisobe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks vaD 7 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester dagelijks te 10 uur. - President der Commissie aan Fabricage des Zaturdaga van il1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau 10duur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—>7 uur; der In- en Uitgaande Roohten en Aoo ijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 unr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot proc. bij het prov. gerechts hof in Noord-Holland H. P. Loggere, tevens proc. bij de arr.-rechtb. te Amsterdam; tot proc. bij hetzelfde hof en de arr.-rechtb. te Amsterdam L. Boas, proc.-klerk aldaar, en tot proc. bij de arr.-rechtb. te Amsterdam VV. C. H. Le Laij, proc.-klerk aldaar. Uit een door het Departement van Finantiën open baar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofd som en opcenten) over het jaar 1 865 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 64,456,653,41 tegen f 62,718,955,53i in hetzelfde tijdvak van 1864. - Derhalve hebben de mid delen in 1 865 met f 2,907,626,91^ de raming overtrof fen, en 1,737,697,88 meer opgebragt dan in 1864. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebbenbepaald.dat: 1°. de verkiezing ter vervanging van den heer Mr. D. Tie- boel Siegenbeekals lid der Prov. Staten van Zuid-Hol land zitting hebbende voor het hoofd-kiesdistrict Leiden, en die als zoodanig in het jaar 1871 zoude hebben moeten aftreden, zal plaats hebben op Dingsdag den 30sten Januarij a. s., en 2°. wanneer een herstemming mogt worden ver- eischt, deze zal geschieden op Dingsdag den 13den Fe bruary daaraanvolgende. Naar men verneemt is de heer F. s'Jacobonder voorzitter van den Raad van Bestuur en Toezigt der Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen voorloopig be last met de waarneming der functiën van directeur van ge noemde Maatschappij, ter vervulling der vacature ontstaan door het bedanken van den heer H. A. van den Wall Bake, die, bij toenemende bezigheden, die betrekking onvereenig- baar achtte met die van Rijks muntmeester. Maandag a. s. wordt de lijn Kalderkerken-Viersen fees telijk geopender zal des morgens een feesttrein van eerst genoemde plaats vertrekken; des avonds zal er een groot bal worden gegeven. Op het 11. Zaturdag te Groningen gehouden admissie- exameu voor de hoogeschool aldaar is één aspirant geëxa mineerd en toegelaten. Naar men verneemt, is de veepest te Veghel op twee stallen te gelijk uitgebroken. Er worden krachtige maatrege len genomen. Te Breukelen is thans de veeziekte op nieuw uitge broken, nadat sinds 23 Nov. geen enkel geval in die ge meente was waargenomen. Te iJsselstein is de ziekte op drie verschillende plaat sen uitgebroken. Tusschen Appingadam eu Ten Post woont een boer rentenier; toen men hem een bijdrage kwam vragen, voor nieuwjaarsgiften, te geven aan de arme menschen zeide de rentenier aan de leden der commissie: //bij had het zelf wel noodig en gaf niets. De commissie stuurde bij de uitdee- ling den rentenier 1 kop boonen gort, een half brood, enz., er tevens bij latende zeggeu dat hij gedurende eenige we ken een half brood konde halen. De man werd zeer boos en deed een klagte bij den burgemeester, hoewel men hem zeide, dat hij zelf zijn behoefte had te kennen gegeven. Beroepen tot pred. bij de Herv. gemeente te Ooster- meer en Eestrura Ds. W. H. J. Baart de la Faille, pred. te Deinum die dit beroep heeft aangenomen. Bedankt voor het beroep naar Heemse door Ds. H. T. Westerouen van Meeterenpred. te Aalburg en Heesbeen. Ds. C. de Wilde, pred. te 's Heer Abts- en Siooutskerke die voor het beroep naar Scheveningen heeft bedankt, heeft de beroeping naar Poortvliet aangenomen. Uit Paramaribo wordt ons van dd. 18 Dec. 1 86 5 het volgende gemeld Onze geachte Gouverneur is van zijn ongesteldheid, welke hem maanden lang aan huis en kamer had gebondenge lukkig weder hersteld en heeft in de verleden week wederom een omreis per stoomboot kunnen doen, vergezeld van een commissie, om eenige plantaadjes te inspecteeren. Gisteren heeft Z. Exc. wederom voor het eerst na zijn ziekte de openbare godsdienstoefening, onder het gehoor van Ds. Conradikun nen bijwonen, die Gode den hartelijken dank der gemeente wegens Z. Exc. herstel opdroeg. - Het dagblad: de West- Indiër, schrijft dezer dagen veel over de verkiezingen, welke in het volgende jaar, volgens het nieuw Reglement van Wet geving voor de kolonie Surinamedoor de kiezers zullen moeten geschieden, en geeft daaromtrent nu als voorschrif ten, naar zijn inzigten, aan de hand, opdat die toch goed mogen uitvallenofschoon het er zich wat verlegen over maakt en bezorgdheid toont. Ondertusschen is de census nog niet bepaald; en dan eerst als die bepaald is, zal men weer Deze Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden, mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1