N°. 1815. Woensdag 17 Januarij. A0.1866. t Binnenlandsch Nieuws. LGIDSCH DAGBLAD: Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regeU/0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10^u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 8 n. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u, 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige dagen 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, 'snamiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 3 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ru. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder*Maandagen Donderdagte 11 uur. Cotnmiiiie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags va» 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Jrehit eet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—-7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeeijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. -— Z. M. heeft J. W. May Jr., thans Nederl. vice-con sul te Londen, bevorderd tot consul; benoemd tot subst.- griff. bij de arr.-rechtbank te Breda, Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van Ysseltthans rechter-plaatsverv. in de arr.-recht bank en adv. te Eindhoven; - aan J. van Stipriaan Luis- 9'ius, notaris binnen het arr. Botterdam, vergund zijn stand plaats van de gemeente Delfshaven over te brengen naar de gemeente Vlaardingen; - benoemd tot notaris binnen het arr.-Botterdamter standplaats de gemeente Delfshaven, U. Lourens, cand.-not. te Botterdam; - den majoor der infanterie L. J. van Dinter, thans op non-activiteit, op zijn aanvrage op pensioen gesteld en het bedrag van dat pen sioen bepaald op 1300 'sjaars. Met Mei aanstaande zullen te 's Hageonder presi dium van gen.-majoor H. Hardenberg, hoofdintendant, chef der milit. administratie bij het Dept. van Oorlog, de ver gt eischte examina worden afgenomen van onderofficieren din gende naar den rang van 2de luit.-kwartierm. en 2de luit.- administr. van kleeding en wapening. Het aantal opengestelde plaatsen zijn 4 voor kwartier meester en 1 voor administrateur van kleeding en wapenen. Bij het personeel der geneeskundige dienst is weder op activeteit gebragt de officier van gezondheid der 2de kl. op non-activeteit I. Léon. De Minister van Justitiethans ook tijdelijk Minis ter van Einantiënzal in de aanstaande week in zyn ver schillende ministeriële betrekkingen weer geen audientiën ver- leenen. Zondag morgen viel den Wel-Eerw. heer Ds. Herman de Bidder, predikant bij de Eemonstrantsche gemeente te 's Hage, het voorrecht ten deel van zijn 25jarige Evangelie dienst te mogen herdenken, waarvan Z.W.-Eerw. 12^ jaar bij de 's Gravenhaagsche gemeente het Evangelie heeft ver kondigd. Z.W.-Eerw. had daartoe tot tekst gekozen den Ilden Zendbrief aan de Corinthenhet Ie hoofdstuk, vs. 12 en 14. j Z.W.-Eerw. dankte God met blijdschap, dat hem dit voor recht geschonken was, en verbond zich onder den hoogeren •I bijstand bij vernieuwing aan zijn gemeente, die hem lief en dierbaar is. Z.W.-Eerw. heeft vroeger bij de gemeenten te Boskoop, Waddingsveen en Gouda het Evangelie verkon digd, en werd in de afgeloopen dagen door velen op het alleraangenaamst verrast door treffende bewijzen van achting en liefde. De gemeenteraad van Middelburg heeft zich aan de Hooge Begering gewendmet verzoek dat die gemeente worde gerangschikt onder die gemeentenin wier belang afwijking worde toegestaan van de regels, gesteld bij de art. 241 en 254 lste zinsnede der gewijzigde wet van 1851. In de zitting van den Gemeenteraad van Dordrecht van 27 December 11. is een raadscommissie benoemd tot voorlichting van Burg. en Weth. bij de regeling van den hoofdelijken omslag. Een der benoemden verklaarde met be vreemding zijn benoeming gezien te hebben en verzocht, daar hij als notaris met vele fortuinen bekend en in vele zaken ingewijd was, dat de raad op die benoeming zou terug komen. De raad heeft met 9 tegen 4 stemmen dit verzoek afgewezen. Te Utrecht is bij gelegenheid van den laatsten St. Ni- colaasdag aan 5264 kinderen der armen- en bewaarscholen van de stad en van de verschillende godsdienstige gezind heden uit de bij giften en collecten bijeengegaderde som van 1595,42 ieder een zakje gebak van 2£ ons uitge deeld. De overschietende som van 212,57 is in de spaar bank op rente gezet. De veepest heeft zich bij Middelburg tot dusver tot twee runderen bepaald. Uit voorzichtigheid heeft de gemeen teraad aldaar het verbod van in-, uit- en doorvoer voor één maand verlengd. Uit Lopik meldt men: Sedert de afmaking van den geheelen veestapel van C. Benschop, op den 2den Jan. 11., zijn geen aangiften van veetyphus meer gedaan. Een eenvoudig voorbehoedmiddel wordt hier den veehou ders aanbevolen, door namelijk den mond of bek der runde ren twee maal daags te wasschen met bierazijn en water. Vele volgen reeds dien raad; het middel is eenvoudig en gemak kelijk uit te voeren. Thans is de veeziekte ook in de gemeente Nieuwveen uitgebroken op den stal van mej. de wed. V. De zoo zeer gevreesde veetyphus nadert ook met ras- sche schreden te Noordwijk. In het laatst der vorige week openbaarde zich die ziekte onder Voorhout op 3 a 4 stallen. Bij den bouwman D. van Rijn aldaar zijn twee koeijen ge-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1