N°. 1814. Dingsdag 16 Januai'ij Binnenlandsch Nieuws. LEMSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodfcerigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 ju. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) Daar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 35 m. 3«vonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke rnaand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder*, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commune van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 11i nur. - B ure au der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 101 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der in- en Uitgaande Hechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot griffier by het kantonge recht te Haarlem Mr. H. H. van de Poll, thans griffier bij het kantongerecht te Zaandam; tot notaris binnen het arrond. Amersfoort, ter residentie de gemeente Houten, H. L, van Buma, thans notaris te Gouda; en tot raadsheer in het prov. gerechtshof in Zeeland Jhr. Mr. L. F. van Panhuys, thans rechter in de arrond.-rechtb. te Zierikzee; voorts tot ad junct-inspecteurs voor het geneeskundig Staatstoezigtin Noord-Brabant en Limburg Dr. H. H. Batta te Maastricht in Friesland en Groningen Dr. A. Meursinge Hz.; wijders den heer Mr. B. O. T. H. Westenberg, secretaris van le gatie bij het gezantschap te Frankfort, bevorderd tot raad van legatie; en zijn overgeplaatst; de secretarissen van le gatie Mr. D. Everwijn van het gezantschap te Brussel naar dat te Londenen Jhr. Mr. R. A. A. E. von Pestel van hat gezantschap te Berlijn naar dat te Brussel. Z. M. heeft benoemd tot adjuct-commies bij het Departe ment van Binnenlandsche Zaken P. A. Vernède. Z. M. heeft aan den ijker van het vaatwerk H. Uges, te Coevordenop zijn verzoek, eervol ontslag uit die be trekking verleend. Door Z. M. zijn benoemd in de orde van den Neder- landschen Leeuw; tot ridder-grootkruis de heer H. Dolez, lid en oud vice-president der Belgische Kamer van Afge vaardigden; tot kommandeur de luit.-kolonel A. F. C. L. Goffinet, adjudant, en de majoor M. G. F. F. graaf de Ficquelmont, ordonnance-officier van Z. M. den Koning der Belgen; tot ridder de heeren A. baron de Yrints de Treuen- feld en E. Dolez. Bij het Nederlandsche leger bevonden zich op 1 Ja nuary 1866 behalve den generaal der infanterie Z. K. PI. den Prins van Oranje, 4 luit.-generaals en 13 generaal- majoors; voorts bij het wapen der infanterie: 10 kolonels, 12 luit.-kolonels41 majoors, 227 kapiteins, 361 1ste luitenants en 166 2de luit.; - by het wapen der kavallerie 5 kolonels, 5 luit.-kolonels, 7 majoors, 45 ritmeesters, 5 8 1ste luitenants en 49 2de luitenants; - bij het wapen der artillerie: 5 kolonels, 10 luit.-kolonels, 15 majoors, 98 kapiteins, 120 1ste luitenants en 94 2de luitenants; bij het corps ingenieurs, mineurs eu sapeurs: 4 kolonels, 4 luit.-kolonels, 5 majoors, 40 kapiteins, 33 1ste luite nants en 9 2de luitenants. De officier van gezondheid der 2de kl., Dr. K. W. Gratema, heeft Zaturdag, bij gelegenheid van zijn vertrek naar Japanvan de kweekelingen aan 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht afscheid genomen. De officier van gezondheid 2de kl. J. Léon thans non-actief, zal als leeraar aan 's ryks kweekschool den heer Gratama vervangen. Tot leeraar in de wiskunde aan de gemeentelijke bur ger-avondschool werd te Deventer met algemeene stemmen benoemd de heer D. B. Wisselink, leeraar in de wiskunde aan het Nassau-Velusch gymnasium te Harderwijk. Met den benoemde stond op de aanbevelingslijst de heer L. van Zan ten leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Alkmaar. De Gemeenteraad van Middelburg heeft een verorde ning vastgesteld tot heffing eener plaatselijke belasting op de inkomsten, waarbij is aangenomen, dat de aanslag geschiedt volgens eigen aangifte der ingezetenen door invulling eu onderteekening van een hun door den gemeente-ontvanger toetezenden beschrijvingsbillet eu dat, wanneer die eigen aangifte niet wordt gedaan de aanslag ambtshalve zal plaats hebben. De werkzaamheden aan de doorgraving van Holland op zijn smalst worden ijverig voortgezet, 't meest in de nabij heid van het Wykermeer, zoodat ongeveer tot aan de oevers van dat meer de beide jaagpaden zijn aangelegd, aan de eene zijde door uitgegraven specie en aan de andere zyde door uitgraving van het duin. Dagelijks zijn aan de ver schillende werken bezig 1200 man, 70 paarden en een lo comotief. De maskerade bij gelegenheid van 23Ojarig bestaan der Utrechtsche hoogeschool, zal door het studentencorps in de laatste week van Junij 1866 worden gehouden. Uit Rotterdam wordt berigt, dat sedert eenige dagen de veeziekte ook in de Diergaarde aldaar is uilgebroken, en daaraan reeds verscheidene diereu bezweken zyn. Het verloop der ziekte is buitengewoon kort, zoodat de tijd ontbreekt, om proeven met geneesmiddelen te nemen. In de Aruhemsche Courant lezen wij het volgende: Wij hebben met groot genoegen kennis genomen van de cir culaire van den heer inspecteur voor de medische politie

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1