m N". 1813. Maandag 15 Ja nu a rij. A°. 1866/ Binnenlandsch Nieuws. LEiDSIIH IIKiBLAU. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel mier 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodterigten van 1-4 regels/0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 ^u. 1 ra.; 12 u. 41 m.; 8 u. 37 m.; 6 u. C m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'a namiddags te 3 u. 35 m ^avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 n. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 nut. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te lOuur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vat 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 nur en van 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Hechten en Acoijnseo dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der registratie en domeinen, te Papeudrechtden heer A. C. van Steenber gen thans in dezelfde betrekking te Ommente Druten den heer G. J. Verwey, thans in dezelfde betrekking te Gen nep; te Ommen, deu heer H. J. W. Boom en te Gennep den heer J. S. Hussem beide laatstgen. thans surnumerair der registratie en domeinen; voorts tot ontv. der dir. bel. en ace. te Steenwijk, c. a. den heer G. R. A. J. van Hasselt, thans in dezelfde betrekking te Wijhe. Z. M. heeft J. (Jaspers benoemd tot burgem. der ge meente Nieuwendam. Z. M. heeft de adjunct-commiezen bij het Departement van Marine H. G. Pabst en M. P. J. Matthijssenmet ingang van den lsten Januarij jl., bevorderd tot comm. bij dat De partement. Z. M. heeft met ingang van den lsten Februarij bevor derd: tot offic. van gez. 2de kl. bij de zeemagt de offic. van gez. 3de kl. J. C. D. Steendijk en G. Karssensmet bepaling, dat zij rang zullen nemen, de eerste tusschen de offic. van gez. 2de kl. B. H. Thomson en J. J. Borst, de andere tusschen laatstgenoemden offic. van gez. en den offic. van gez. 2de kl. E. M. van Lier; tot offic. van admin. 2de kl,, de offic. van admin. 3de kl. F. Hora Adamaen wijders benoemd tot adj.-admin., de scheepsklerken H. Kits van Heyningen en H. Horneer. De onlangs door Z. M. den Koning aangestelde kapt. Thesingh, van het reg. veld-artillerieis benoemd tot kapt.- adjudant voor het materiëel te Woerden. De Minister van Justitie zal den 17den en I8den Januarij geen audiëntie geveD. Het persoonlijk onderzoek van den Minister van Oor log over de verplaatsing van het buskruid uit de vesting '8 Hertogenbosch heeft het resultaat opgeleverddat de in woners zich eerstdaags in de verplaatsing daarvan zullen ver heugen. De groote hoeveelheid buskruid zal worden overge- bragt naar de forten Isabella en Crevecoeur, die de Minister vooraf heeft onderzocht. Donderdag 11. zijn de officieren, onder het voorzit terschap van den gen.-maj. bevelhebber der 1ste militaire afd. in een der zalen van het stadhuis te 'a Hertogenboscli vergaderd, ten einde door loting een Raad van Eer te vor men die zal hebben te beslissen of de 2de luit. A. B van het 3de reg. inf. nog waardig is in de gelederen van het leger te blijven dienengelijke loting zal in de aan staande week plaats hebben voor een beslissing in de zaak van den 2den luit. J. Bvan dat reg. In den Gemeenteraad te Haarlem is weder raedege- gedeeld, dat de stad 10,000 tegen 6^ en 30,000 te gen 7 pCt. op prol. bad uitgezet. Voor het provinciaal gerechtshof van Noord-Brabant stond Donderdag terecht Krijn van Baaien, oud 3 5 jaar, timmerman, geboren te Goriuchem, wonende te Dinteloord b\j Breda, beschuldigd van 1°. vahchheid in geschrift in zake van koophandel; 2°. ontvlugting uit de gevangenis te Breda door middel van braakdit laatste gepleegdterwijl hij in hechtenis was als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan den afschuwelijken moord, gepleegd op een meisje te Dinteloord. De advocaat-generaal concludeerdedat het hof hem zou schuldig verklaren aan de beide punten van aanklagt en veroordeelen tot 15 jaren tuchthuisstraf, terwijl de verdediger van den beschuldigde, Mr. N. Sassen Jr., concludeerde tot vrijspraak voor wat het le punt betrof, en voor het 2e punt zich refereerde aan de prudentie vaQ het hof. De uitspraak is bepaald op den 18den dezer. Zondag jl. is te Epen in Limburg de groote spinnerij van den heer Kannegieter, wonende te Aken, door de vlam men grootendeels vernield. De toegebragte schade wordt op f 50,000 begroot. Door krachtige hulp heeft men den ver deren voortgang van den brand gestuit. Naar men verneemt waren zoowel het gebouw als de werktuigen enz. tegen brand schade verzekerd. Onvoorzigtigheidnaar men beweert, i9 de oorzaak van het ODheil. - Uit de opgaven, vermeld in de Staats-Courar.tbe treffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week beginnende den 3 lsten December 18b5 en eindi gende den 6den Januarij 1S66, blijkt dat er in die week zijn aangetast 2S69, aan de ziekte gestorven 438, afge maakt 246, hersteld 206 aan liet einde dezer week nog ziek 19 7 9 runderen, terwijl er sedert het begin der vee ziekte in het geheel zijn aangetast 24307, aan de ziekte ge storven 7136, afgemaakt 6299, hersteld 7480 nog ziek 3364 runderen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1