Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandse!) Nieuws. tema koos, tot maatstaf van het inkomen der belastingschul digen zijn genomen. Maar nu de door den heer Hubrecht aangevoerde voor beelden? De commissie is van gevoelen dat volgens het plan van den heer S. de vereischte som niet zal verkregen worden en de omslag nog zou moeten worden verhoogd en zij grondt zich op de voorbeeldenin hare tabellen daar voor aangewezen. Intusschen komt het ons voor, dat op de juistheid der berekeningen niet kan worden afgegaan 't kwam ons ondenkbaar voordat de werking van het plan des heeren S. zulke uitkomsten zou openbaren. Als het beginsel goed is, kan de toepassing, oordeelkundig verrigt niet falen. Nu is gebleken, dat de door den heer H. aan gehaalde voorbeeldende volgende vergelijking opleveren van de aanslagen zooals zij zijn volgens de berekening der commissie van financiën volgens het plan van HH. Burg. en Weth. en volgens het plan van de heer Scheltema Opgav. B en W. S. Dr. van Kaathoven f 135,56 165,88 f 190,42 Mr. Kneppelhout n 234,— 328,80 u 331,86 A. Librecht Lezwyn u 125,87 132,78 1, 122,48 Mr. H. Cock n 308, u 429,36 ii 382,95 Mr. M. H. A. Lisman 53,72 87,64 69,20 Mevr. van Assen a 173,7 8 181,54 *5 U-J JÊ" oo oo Mevr. Blussé n 61,68 u 88,05 67,07 De heer Hubrecht is afgegaan op de berekeningen der commissie van financiën, die niet juist schijnen, waarom de gevolgtrekkingen daaruit gemaakt ook niet opgaan. Z. M. heeft benoemd tot hoofdopzichter bij de lands- gebouwen te 's Gravenhage W. L. van Zweet, thans opzichter. Z. M. heeft den heer Dr. N. W. P. Rauwenhoff, op ver zoekeervol ontslag verleend als schoolopziener in het 11de schooldistrict van Zuid-Holland. Z. M. heeft den tijdel. sultan van Sambas, Oemar Ka- mal' Oedin benoemd tot ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. Z. M. heeft aan den heer J. C. P. Evers, belast met een zending naar Nederl.-Indiëten gevolge van zijn over gang in 's lands burgerlijke dienst aldaar, met ingang van den 7den November 1865 een eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van referendaris bij het departement van ko loniën. Bij beschikking van den Minister van Justitie zijn be noemd tot rijksveldwachter 3de klasse B. J. Benjaminse, thans sergeant bij het reg. veld-artillerie te Leiden ter stand plaats Arnhem en A. A. Lensenthans gepasporteerd ser geant van het koloniaal werfdepot te Gorinchem, ter stand plaats Zutphen. De correspondent van de Gron. Ct. noemt Mr. Pock, burgemeester van Haarlem, als waarschijnlijk opvolger van den heer Messchert van Vollenhoven, als burgemeester van Amsterdam. Naar men met zekerheid verneemt, zijn thans eenige heeren uit Hoorn, o. a. de heer H. Linse, naar Londen ver trokken, om met Engelsche kapitalisten te onderhandelen, tot het tot stand brengen van den West-Frieschen spoorweg, die over Enkhuizen langs Hoorn loopen zalwaardoor als het ware Groningen en Oost-Friesland met Holland verbon den zullen worden. Bij den schaapherder Holtermanwoonachtig in het Zuidwestelijk gedeelte van 's Hageis thans de heerschende typhus onder diens kudde schapen uitgebroken. Reeds Maan dag zijn er drie daaronder bezweken en Dingsdag voormid dag wederom drie, die allen onder toezigt der policie naar het düin gebragt en aldaar begraven zijn. Te 's Bosch heeft zich in de stallen der kavalerie een ziekte onder de paarden voorgedaan. Twee zijn reeds bezwe ken. Men noemt die ziekte daar //influenza". Maandag heeft zich te Baambrugge een geval van de heerschende veeziekte voorgedaan. De stalwaarin het voor kwambevatte 6 stuks vee, welke allen onmiddellijk zyu onteigend, afgemaakt en begraven. Men meldt uit Middelburg, dat Dingsdag op een hof stede nabij Domburg de veetyphus is uitgebroken. Van een koppel van 20 runderen zijn er 17 aangetast. Zaturdag avond is, naar men zegt, tengevolge van een twist, ontstaan onder het kaartspel, door een zekeren J. S., wonende in den Moeskersgang te Groningen, aan zijn broe der een steek met een mes in de dij toegebragtwelke wonde dadelijk door den heer Dr. Folkertsma is verbonden. De dader is gearresteerd. Maandag is in het Mastgast, in het gezigt van den wal van Bruinisse, een vaartuig vastgeraakt. Het bleek al spoedig in groot gevaar te verkeeren weshalve door P. de Waal, schipper te Zijpe, pogingen tot redding werden aan gewend. De hevige storm en de onstuimige zee noodzaakten hem echter weldra terug te keeren. Korten tijd daarna zag men het schip zinken. Waarschijnlijk is het verongelukte schip afkomstig uit België en was bestemd om schelpvisch te verzamelen. Men houdt het voor zeker, dat al de perso nen, op dit vaartuig aanwezig, zijn omgekomen, doch hoe sterk de bemanning was is niet bekendalleen weet men dat op dergelijke schepen meestal zes personen aanwezig zijn. Met diep leedgevoel deelen wij het verlies mede van onzen veelgeachten Burgemeester, Mr. D. Tieboel Siegen- beek. De krachtvolle man die steeds bij feestelijke gelegen heden de aandacht van anderen trok door zijne rijzige ge stalte en forsche houding, bezweek heden na een onverwachts opgekomen verraderlijke ziekte, die zijn krachten ondermijnde en zijn ligchaam binnen vier maanden sloopte, nadat zij zich voor het eer3t openbaarde, in den leeftijd van bijna 60 jaren. Hij was een oprecht en zelfstandigzeer bekwaam en welwillend man, die hoogst gevoelig voor anderer leed, steeds tot hulp en leniging gereed was. Met uitstekende gaven bedeeldwas hij in alles wat hij sprak en deed een be schaafd man. Zijn openbaar, burgerlijk en huiselijk leven was onberispelijk; - waar hij in zijne betrekking als hoofd van het gemeentebestuur de eer en het aanzien der gemeente kon ophoudendeinsde hij voor geene belangrijke opoffe ringen terug. In het godsdienstige zeer verdraagzaam liet hij aan elke gezindheid recht wedervaren, terwijl hij trouw was aau de godsdienst, waarin hij was opgevoed. Zijn borst was met de Nederlandsche ridderorden van den Leeuw en de Militaire Willemsorde versierd- het kommandeurskruis van de orde der Eikenkroonviel hem in het vorige jaar ten deel; het onderscheidingsteeken wegens 2 5jarigen schut terlijken dienst en het Metalen Kruis. Ruim zeven jaren was hij Burgemeester; en vóór dien tijd gedurende een vierde eener eeuw Officier van Justitie bij de arr.-rechtbankter wijl hij 30 jaren achtereen met ijver de betrekking van lid der commissie van administratie over de gevangenissen vervulde. Met hem is de naam en het geslacht van Tieboel en Sie- genbeek uitgestorven nog steeds met eere in en buiten Ne derland genoemd. Zijn nagedachtenis zal in eere blijven bij allendie hem gekend hebben niet zoo als hij zich slechts uiterlijk vertoonde, maar zoo als hij waarlijk was. Zijn ver lies zal nog lang worden gevoeld en erkend; de betrekking als Burgemeester moeijelijk zoo waardig vervuld maar ook de ledige plaats in het midden zijner dierbare betrekkingen een voorwerp van onherstelbaar droevig gemis blijven. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 40°, te 10 uur 39°. Donderdag morgen te 5 uur 34°, te 8 uur 34°, 's middags te 12 uur 41c, 's namiddags te 4 uur 39°. De tweelingzusters Rosa en Emma Scb., wier frap pante gelijkenis in der tijd tot herhaalde vergissingen aan leiding gaf, waren den lsten Januarij 186 5 getrouwd. De eene zuster woonde te Weenen terwijl de andere naar Triëst verhuisde. Op den jaardag van haar huwelijk, 's morgens te 8 urenstierf de te Weenen met den koopman B. ge trouwde Rosa aan de gevolgen eener ontijdige bevalling, 's Middags kwam een telegram uit Triest met het berigt dat ook de zuster Emma ter zelfder tijd en onder dezelfde omstandigheden gestorven was. In de gedenkschriften van lord Lennox leest men de

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2