Photographie* Marseille-Batavia-Shanghai. Ad verten tién. C. H. VAN AMEROM, Papegracht. Conférences Littéraires et Historiques OVERLANDMAIL OFFICIEEL NIEUWS. Reglement van Policie tot handhaving van orde in den Schouwburg. Vermindering van Prijs. PROfiK AMIH E. der HE§§AGERIE§ IMPÉRIALES. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERSGOEDEREN en SPETIE. De directie van den spoorweg van Parys naar de Mid- dellandsche Zee heeft Zaturdag 11. een onderzoek ingesteld naar een middel van gemeenschap tusschen de onderscheidene waggons van den trein bij wijze van een electrieke schel, die in beweging wordt gebragt door drukking op een knop, die zich in den wagen bevindt. De proeve is zeer goed uit gevallen. Voor de tentoonstelling te Parijs in 186 7 wordt on der den titel van Moniteur polyglotte des exposants een dag blad opgerigt, dat in verband met een comptoir des expo sants en onafhankelijk van de Keizerlijke commissie der ten toonstelling een orgaan zal zijn niet van de tentoonstelling maar van de tentoonstellers. Met dat doel zal het in vier talen geschreven worden (Duitsch Fransch, Engelsch en Ita- liaansch). Het zal van nu af aan reeds een of tweemalen 's weeks verschynen en later wanneer het noodig is meer malen. Bij de jongste stormen in het Kanaal heeft zich een hond als redder onderscheiden. Een Fransch smakschip was op Bee Sands gestrand. Een sleepboot was gereed om zich derwaarts te begevenmaar hoe zou men de lijn aan bourd van het schip brengendaar er een hevige branding op de plaats stond? Een hond werd met het beste gevolg hiertoe gebruikt; met minstens 70 vadem touw, bereikte hij den gestrauden bodemdie later in de haven gesleept werd. Ook bragt hij een der schepelingen behouden aan wal. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat Djemil Pacha naar Egypte is vertrokkenten einde aan den Onderkoning een hat of Keizerlijk besluit ter hand te stellen waarin de Sultan verklaart dat hij zeer tevreden is over het bestuur des Onderkonings. Tevens wordt medegedeeld, dat de pro vinciën Macedonië, Thesilia, Epirus en Rumelie tot een groot commandement worden vereenigdwaarvan de hoofd stad is Monastir. Aan het hoofd van dit aanmerkelijk ge deelte des lands is geplaatst de opperbevelhebber van het leger Omer Pacha, met den titel vau gouverneur-generaal. In de boodschap van den president der Vereenigde Staten wordt verklaard dat de stand van zaken en de hou ding van het Zuiden boven alle verwachting bevredigend is. De generaal Grant berigt dat de onderwerping van het Zui den opregt is; kleine garnizoenen zijn overal toereikend, al leen de forten aan de zeekust eischen grootere bezettingen. De heer Seward heeft officieel aangekondigddat de af schaffing der slavernijnadat drie vierdegedeelte der Staten die heeft geratificeerd, een bestanddeel uitmaakt van de con stitutie. In het congres zijn weder anti-Mexicaansche resolu tion aangenomen. Uit Washington wordt gemelddat het comité van het congres den 12den February heeft gekozen als officiële viering der nagedachtenis van den president Lincoln. Op dien dag zal de heer Seward in de kamer der vertegenwoor digers een lofrede uitspreken en zal te Washington een mo nument worden onthuld. De Burgemeester der gemeente Leiden, gezien art. 188 van de gemeentewet; bepaalt: Art. 1. Het is verboden gedurende de voorstelling hard te spreken of op eenige andere wijze stoornis te verwekken voor de toeschouwers. Art. 2. Evenzeer is het verboden redewisseling te houden met de tooneellisten gedurende de voorstelling. Art. 3. Behalve in de koffijkamer en de voorportalen mag in den Schouwburg niet worden gerookt. Art. 4. Ieder mannelyk toeschouwer is verpligt, zich ge durende de voorstelling, ongedekt te houden. Art. 5. Ten aanzien van het bespreken van plaatsen, moet men zich onderwerpen aan de daarvoor door HH. onderne mers gestelde bepalingen, en bij verschil, aan de beslissing der in het locaal aanwezige policie. Art. 6. Elke overtreding dezer bepalingen, welke eerst geacht wordt te zijn begaan na vergeefsche waarschuwing door de policie, wordt gevolgd door verwijdering uit de zaal en, bij verzet, door verwijdering uit het gebouw van den Schouwburg. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden onzer geliefde Moeder en Behuwdmoeder ondervonden be tuigen wij onzen hartelijken dank. G. A. REIMERINGER. M. REIMERINGER zwaardemaker. Leiden, 3 January 1866. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk doch geduldig lijden van ruim 15 maanden, in den ouder dom van 34 jaar, onze innig geliefde Zuster JOHANNA THEODORA. Gezusters RANDOE. Leiden, 30 December 1865. Het modevak zal op denzelfden voet worden voortgezet. Een dozijn PHOTOGRAMMEN ƒ5.—. Een half dozijn n n 3. au local de la Société.- Tot Nut van t Algemeen. La première conférence aura lieu JEUDI, 4 Janvier a. 7^ heures du soir. Hommage a la Néerlande. - La poésie lyriqie en géné- ral. - Coup d'oeuil sur la poésie lyrique ehez les anciens. La poésie lyrique en France aux dixseptième et dixhuitième siècles. - De Lamartine. - Caractère de sa poé.-ce. - Ex- traits. - L'ISOLEMENTpremière meditation. Si ces conférences reneontrent de la part du public. Le dois le bienveillant accueil qui leur est échu dans d'autres villes de la Néerlande le même orateur donnera successive- ment cinq conférences littéraires, et quelques conférences historiques. La première conférence historique aura pour objet la car rière politique de LEOPOLD I, roi des Beiges. Elle sera donnée dans le courant de la semaine prochaine. Prix d'entrée, pour une conférence fl. 0,50 par personne. Cavalier et dame fl. 0,7 5. Pour les deux premières confé rences; (littéraire et historique) fl. 0,75 par persoune, - ca valier et dame, fl. 1,00. NB. La moitié du produit des deux premières conféren ces sera versé entre les mains de M. le Bourgmestre de Leide pour être distribué aux nécessiteux de la ville. On peut se procurer des cartes d'entrée au local de la Société, chez les principaux libraires ainsi qu'a l'hótel Verhaaff. Vaste Doorvrachten en Directe Connossementen van Rot terdam tot Singapore, Batavia, Hongkong, Shanghai, Ma dras en Calcutta. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Collis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voor waarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het ver krijgen van alle inlichtingen adres bij SMITH C°., te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3