N°. 1804. Donderdag 4 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Ct» Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 43 in.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naa Leiden, 's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te3u.35m. rsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u, 35 m.'s namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlta-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 41 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den lsten luit. W. Q,. E. Vetter van de inf., van het leger hier te lande, thans tijdelijk gedetacheerd bij het leger in O.-I. definitief overgeplaatst bij het wapen der inf. van laatstgen. leger. Bij Koninklijk besluit zijn de heeren Dr. P. H. Bauer, thans geneesheer aan het krankzinnigengesticht Meerenberg (Noord-Holland), en W. M, Smit, op verzoek eervol ontsla gen dirigerend officier van gezondh. 2de kl. bij de Kon. Ned. Marine, later burgerlijk geneesheer te Batavia, thans hier te lande aanwezigals burgerlijke ambtenaren gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned. Indië om te worden benoemd tot geneesheeren bij de op Java op te rigten gestichten voor krankzinnigen. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschil len van bestuur, is o.a. heden Woensdag behandeld een be roep van D. Hooydonkte Leiden van een door het ge meente-bestuur aldaar verleende vergunning aan B. H. Vos en Zoontot het maken eener huidenzoutezij in het pak huis, Wijk VII, N°. 106, gelegen naast de woning van den adressant. Rapporteur, de Staatsraad Meeussen. Zijnde beide gemelde belanghebbenden opgekomen. Sedert eenige dagen loopen te 's Hage geruchten omtrent de benoeming van een definitieven Minister van Financiën. Er worden onderscheidene namen genoemd om spoedig we der te verdwijnen. Zelfs wordt verhaald dat de Minister van Justitie definitief met de portefeuille van Financiën en een lid der Kamer met die van Justitie zou worden belast. Men zal wél doen deze geruchten slechts als zoodanig te beschouwen. Tot dus verre is nog niets met eenige zekerheid bekend. Men herinnert zich dat de Haagsche Assurantie-Com pagnie eenigen tijd geleden bij vonnis van arbiters veroor deeld is tot vergoeding van schade veroorzaakt door den brand op 26 Maart 1863 in de Teeken-Academie te 's Hage aan de commissie voor de dien avond en nacht daar ge houden danspartij. Niettegenstaande die veroordeeling der Haagsche Compagnie heeft de maatschappij de Phoenix te Amsterdambij welke zij voor de helft was herverzekerd geweigerd aan haar de helft van het door haar aan de feest commissie betaalde terug te geven. - Van daar is sints ge- ruimen tijd een vordering van de Haagsche Compagnie te gen de Phoenix aanhangig. - Blijkens de ter rolle genomen conclusiën beroept zich de Phoenix ter harer verdediging tegen de vordering der Haagsche Compagnie: 1°. op de noodzakelijkheid of zekerheid van den brand ten gevolge dei- door de feest-commissie aangebragte verlichting en versiering; 2°. op de schuld der feest-commissie als oorzaak van den branddaar zij niettegenstaande de haar geworden waarschu wingen zonder verandering in de inrigting te brengen het feest had doen doorgaan en 3°. op opzettelijke verwijzing door de feest-commissie aan de Haagsche Compagnie van die ontvangen waarschuwingen tot getuigen bewijs van alle welke feiten de Phoenix verzocht te worden toegelaten. De Haag sche Compagnie weerspreekt de toelaatbaarheid van die be weringenen van het tot staving daarvan aangeboden ge- tuigen-bewijs in een geding tusschen de herverzekerde en den herverzekeraar op grond deze niet uit het contract van 1ste verzekering, maar uit dat van herverzekering verpligt is tot teruggave van hetgeen de 1ste verzekeraar aan den lsten verzekerde betaald heeft. De pleidooijen in deze zaak zijn naar men thans verneemt, bepaald op 9 Jan. aanst. Mr. Kappeijne van de Coppello treedt op voor de Phoenix en Mr, P. L. F. Blussé voor de Haagsche Compagnie. De Volksvriend meldt; De jenever-rampen van Ne derland, gedurende het jaar 1865 maandelijks door ons me degedeeld een klein staaltje slechts van de werkelijkheid geven 41 gevallen van gevangenneming en veroordeeling; 7 van moord en manslag; 62 van verwonding en mishande ling; en 48 zelfmoorden. Een vrouw uit de volksklasse, gehuwd en moeder van drie kinderen, is te Zutphen aan een noodlottig ongeval overleden. Terwijl zij met haar eigen schoothondje speelde, beet het dier haar in de lip. Spoedig vertoonden zieh de verschijnselen der watervrees enna een hevig lijdenbe zweek de ongelukkige. Meu weet uiet of ook andere honden door het zieke beest vroeger geheten zijn doch de noodige voorzorgen worden genomen en het dolle hondje is afge maakt. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Scheveningen Ds. C, de Wilde Czn., predikant te 's Heer-Abi.s- en Sioouts- kerke. Ds. A. P. J. Jorissen te Langer- en Korter Aar heeft

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1