«Sp SINDBAD, Genezing van Longtering, 's Keizers kamerheeren frac ten hove gekomen zijnde om te dineren, terwijl alle aanwezigen in uniform wareDzich weder verwijderd en aan het dinee geen deel genomen heeft. Den Keizer intusschen was de zaak opgehelderd en hy wilde dat de Prins zou terugkeeren, waarvan deze zich echter ex cuseerde, op grond dat de toilets-verandering den Keizer en zijn gasten te lang zou doen wachten. Op de tentoonstelling van gevogelte te Parijs, die Dings- dag 11. gesloten is, hebben de groote restauratie-houders ha nen gekocht, die zy met 30 tot 40 frs. per stuk betaalden. De meubelen en verdere zaken toebehoorende aan de nalatenschap van wijlen lord Palmerstonzullen den 9den Januarij op Cambridge-House publiek worden verkocht. De opbrengst van die verkooping belooft zeer aanzienlijk te zijn. De in Zweden bestaande spoorweg-maatschappij heeft met een hoogleeraar in de chirurgie aan de hoogeschool van Lund een overeenkomst gesloten tot het geven van onderrigt aan de conducteurs, ten einde dezen in staat te stellen by voorkomende ongevallen de eerste heelkundige behandeling te kunnen verrigten. De Marokkaansche gezanten hebben voor den Keizer van wege den Sultan van Marokko, onder anderen, zes prachtige Arabische paarden medegebragt, als ook een for- schen tijger, maar zoo als bekend is, houdt Napoleon al leen van Engelsche paarden. Bij gelegenheid van den dank- en bededag, die in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika wegens het her stel van den vrede is gehoudenhebben onderscheidene pre dikers een groot gedeelte hunner predikatiën gewijd aan een lofspraak op Amerika, maar zeer vijandige uitdrukkingen gebezigd ten opzigte van Engeland. Te Jackson (Amerika) was een jongman die langen tijd zijn hof gemaakt had aan een jonge dame de dochter eener weduwe. Op een avond zat hy op zijn gemak een kopje thee te drinken in het huis zijner beminde, toen de moeder hem vroeg wanneer zij dachten te trouwen. De jong man antwoordde heel koeltjes, dat hij niet van plan was iemand te trouwen, en dat hij en hare dochter niets meer dan vrieden waren. Hij dacht, dat zij dit dan ook reeds lang begrepen had. De jonge dame sprak geen woord, maar stond op, nam de theepot, die met kokende thee gevuld was, deed het deksel er af en wierp den kokenden inhoud in des jongmans aangezigt, hem erg brandende en een lee- iijk merk achterlatende. Daarop gebood zij hem zich dade lijk weg te pakken. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten, dat het 1ste suppletoir kohier van de plaatselijke di recte belasting voor den jare 1865 door Gedeputeerde Sta tenbij besluit van den 12den dezer maand, G. S. N°. 46, goedgekeurd en op heden aan den gemeente-ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en dat ieder verpligt is zijn aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op den lSden en 23sten December 1865. 18 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 2 wegens vuur ongedekt over straat te dragen. 2 wegens het rijden door de St. Pancraskerksteeg in een verkeerde rigting. 1 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het baggeren in de Vliet zonder consent. 1 wegens op het jagveld zonder consent te jaagen. 1 wegens een kar met honden bespannen los en zonder toezigt te laten staan. 2 wegens zonder bewijs afval van vee door de gemeente Voorschoten te vervoeren. 2 wegens zonder bewijs vee en afval daarvan door de ge meente Leiderdorp te vervoeren. 2 wegens met een vlot langer dan 3 balken lengte door de gemeente te varen. 1 wegens op aanvrage van den Burgemeester van Voor schoten geweigerd het juiste getal en soort van vee op- tegeven. 2 wegens overtr. van art. 315 algem, politie verord. Ad verten tién. Hierdoor maak ik bekend dat ik den Heer J. BUSE te Leiden van heden af de enkele verkoop van mijne echte zuivere Aeu de Cologne voor de stad Leiden overgegeven heb. JOHANN MARIE FARINA. Keulen, December 186 5. Bij deze geef ik te kennendat ik eene partij van de echte zuivere Aeu de Cologne van den Heer JOHANN MARIE FARINA heb ontvangen, welke op de groote ten toonstelling te Londen is bekroond en Hof-leverancier is van verschillende Hovenalsmede differente soorten van versche Minerale Wateren van de laatste vulling voor dit saisoen. Op nieuw ontvangen gekonfijte Abrikozen en Dadels, 6 0 ets. de 5 ons, gekonfijte China-Gember 90 ets. de 5 ons, Ja- pansche Soya en echte zuivere Citroen-Punsch a f 1,20 de flesch, versche gespeende Zeeuwscbe en Texelsche Oesters, dagelijks versch. J. BUSÉ. Leiden, 2 9 December 186 5. natuurmatigzonder eenig inwendig geneesmiddel. Corres pondentie in de Engelsche, FranscheItaliaansche en Hoog- duitsche talen. Adres: XV 25, poste restante te Heidelberg in Duitschland. Naar Batavia en Soerabaya zal voor passagiers omstreeks den 15den Jannarij (vorst voorbehou den) in het Nieuwediep zeilklaar liggen Het bekend snelzeilend Neder- landsch CAMPAGNE BARKSCHIP Kapt. J. ROOY. zijnde prachtig ingerigt voor passagiers, hebbende twee ka juiten en verscheidene ruime en luchtige hutten. Het schip laadt alleen goederen voor Soerabaya. Adres bij de Heeren Reeders PEISTER WURFBAIN C°. en de Cargadoors W. J. LANGEVELD Jk. C°. te Am sterdam. Derde Verificatie. Accoord. De Schuldeischeis in het faillissement van F. H. C. KRANTZ, Timmerman, te Voorschotenworden opgeroepen om te ver schijnen in persoon of bij gemagtigde, ter Vergaderzaal der Arrondissements-Regtbank te Legdenop Donderdag den 4den Jannarij 1866, des middags ten 12 ure, ten einde over te gaan tot eene derde verificatie der schuldvorderin gen in gemelden boedel. In deze vergadering zal worden beraadslaagd over het Accoord, dat namens den gefail leerde, in de laatst gehoudene bijeenkomst, aan zijne Schuld- eischers is aangeboden. De Curator in voornoemd Faillissement, Mr. J. C. DU PUI. Hoogheemraadschap van Rijnland. De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat erop Woens dag 3 Januarij a.s., des voormiddags ten 10 ure, in het Gemeenlandshuis te Leiden eene Vereenigde Vergadering zal worden gehouden. De Dijkgraaf van Rijnland, H. C. J. HOOG. OFFICIEEL NIEUWS.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3