N°.1797. Woensdag 27 December. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts LE SE Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. m.; 9 u, 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 in.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen ,?5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 ti. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en fPethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Gummissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabrieage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft goedgevonden; 1°. den militie-commissa ris in de provincie Zeeland J. Muschartals zoodanig over te plaatsen naar het 1ste militiedistrict der provincie Gel derland 2°. tot militie-commissaris in de provincie Zeeland te benoemen den luitenant-kolonel C. T. Schartenthans provincialen adjudant in Noord-Holland. Z. M. heeft Jhr. Mr. O. W. J. Berg van Middelburgh thans minister-resident bij het hof van Hannover en bij de Hanzestedenin dezelfde hoedanigheid overgeplaatst bij het hof van Turkye. Zijnde voorts bij Zr. Ms. besluit van dezelfde dagteeke- ning de heer J. A. Mazel, thans raad van legatie bij het gezantschap te Londen benoemd tot minister-resident bij het Hof van Hannover en bij de Hanzesteden. Z. M. heeft goedgevondenbij het wapen der inf. te benoe men tot 2den luit.: bij het 1ste reg. de serg. A. Evenwel van het 5de reg., I. Hiensch van het reg. gren. en jagers, B. G. Koopman van het 7 de, J. P. L. Gelpke van het 5 de en J. van der Horst Bruyn van het 7de reg., H. M. W. van Meel van het reg. gren. en jagers en T. W. H. J. M. Hustinx van het 5de reg.; bij het 2de reg. de serg. H. C. van den Broek van het 1ste, W. J. van Selm van het 7de en J. C. Knaven van het 6de reg.; bij het 3de reg. de serg. A. C. P. Guyot van het. 7de en I). C. van der Nagel van het 6de reg.; bij het 4de reg. den serg. H. F. Guichart van het 3de reg.; bij het 5de reg. de serg. J. J. L. Bruinier van het 6de reg.; C. A. Prins van het corps en F. P. Francke van het instr.-bataillonbij het 6de reg. de serg. W. J. van der Hoeven van het 8ste, W. H. van Vliet Harsveldt van het 1ste en J. F. C. W. Adels van het 2de reg., R. Metelerkamp van het instr.-bataillonalsmede G. J. van Deinse van het 4de reg.; bij het 7de reg. de serg. G. J. Meijer van het 3de, H. A. Hulstkamp van het 5de en F. Britt van het 1ste reg.; bij het 8ste reg. den serg. H. W. van der Mey van het 2de reg.; bij het wapen der kaval.: tot 2den luit. bij het 5de reg. dragonders de wachtm.-titulair J. F. R. van Mussehenbroek en W. B. Slotboom beiden van het 3de reg. dragonders; bij het wapen der art.; tot 2den luit. bij het 1ste reg. vesting-art. den serg.-titulair J. R. Naeff, van het 3de reg. vesting-art.; bij het 3de reg. vesting-art. den serg. K. Bomberg, van het 2de reg. vesting-art. Z. M. heeft goedgevonden bij het wapen der inf. van de landmagt in West-Indië te benoemen tot 2den luit. den serg. V. R. van Romondt, van het instructie-bataillon. Bij Koninklijk besluit is de heer C. Wiggers, oud-resident van Probolingo, vroeger adjunct-hoofdinspecteur van fiuan- tiën benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij Koninklijk besluit is de heer J. E. Höveker waar nemend pred. te Tematebenoemd tot broeder der ord» van den Nederlandschen Leeuw. De Minister van Justitie heeft eervol ontslagen den rijksveldwachter der 2de klasse met den rang van brigadier G. Trompetje, en den rang van brigadier titulair verleend aan den rijksveldwachter der 3de klasse H. Leemanbeide gestationeerd te Noordwijk, en tot rijksveldwachter der 3de klasse ter standplaats Noordwijk benoemd H. J. Boere. In de Raadsvergadering van Vrijdag is door Bur gemeester en Wethouders van Schiedam medegedeelddat door de Hooge Regering deze gemeente niet is opgenomen in de uitzondering omtrent de belasting, zoodat de belas ting op granen met 1 Mei e. k. zal komen te vervallen. Ten einde alsnu in het te kort te voorzienis door Burge meester en Wethouders voorgesteld om 5 0 opcenten te hef fen op de personele belasting en de plaatselijke directe be lasting te verhoogenvoor zoo veel den grondslag D be treft, zijnde branderijen en pakhuizen. -De persoon van Krijn van Baaien, timmermanlaatst wonende te Dinteloordden 15den Februarij 11. aangehou den als verdacht van aldaar den moord te hebben gepleegd op Cornelia Jacoba Laven, in den avond van den 13den November 1864, doch daarvan buiten vervolging gesteld, is Maandag jl. gevankelijk naar het huis van burgerlijke en militaire verzekering te 's Bosch overgebragtom aldaar eerst daags voor het provinciaal gerechtshof terecht te staan we gens valschheid in geschrifte en ontvlugting uit het huis van arrest te Breda. Uit Groningen schrijft men van 20 December: Even buiten de Boteringe-poort alhier heeft heden och tend de navolgende afgrijselijke gebeurtenis plaats gehad. Een in het vorige jaar gehuwde man, die aan typneuse koorts lijdende was, is in een aaval van ijlhoofdigheid, ter wijl zijn jeugdige echtgenoot, die hem verpleegde, was in-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1