N°. 1795. Vrijdag 22 December. \\01 Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be- p halve Zon- en Feestdagen, en kost voor I Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 n. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 d. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteids4 u., de overige dagen ,,5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden's namiddags ten 2 ure. Des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Trièst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te lOuur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaand* Rechten en Acoijnaen degelijks van 91 unr en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 unr. Z. M, heeft benoemd tot adsistenten voor de dienst der [led. bezittingen ter kuste van Guinea de bij het Afrikaansch erfdepöt te St. George d'Elmina gedet. sergeanten, van et leger in Neêrl.-Indië A. W. Rueck en I. G. Schnerr 'voorts tot ontvangers der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Milligen A. Merensthans te Dalender dir. bel. en acc. te Dalen H. Lombers, thans te Milligen, en tot Intv. der registr. en dom. te Hoogeveen Mr. F. G. van llarlethans ontv. dierzelfde middelen te Raalte. De Hertog van Saksen Coburg Gotha heeft Dr. J. P. Heije te Amsterdam als blijk van waardering zijner letter kundige verdiensten en als blijk van genegenheid het ridder- buis 2de ki. der Saksische Ernestinische Huisorde gezonden. De heer Petrus Regout te Maastricht heeft een mis- five gerigt aan de Vereeniging van en voor Nederlandsche Industriëlen om mede te deelendat hij zijn ontslag neemt ,b1s voorzitter en lid van die Vereeniging. Hij geeft in het jbreede de redenen daarvoor ophoofdzakelijk hierop neder- komende, dat hij, waar hij rondom zich ziet, medewerking voor de behartiging van algemeeue belangen mist; dat de [Regering in ons Land de nijverheid de handen vol geeft om telkens kwaad te keerenin plaats tot bevordering van de algemeeue welvaart mede te werken; dat de nijverheid laauw is, waarom hij zich voortaan met de behartiging zij- per eigene zaken, welke zoo uitgebreid zijn en veel tijd kos ten, wenscht bezig te houden, of met datgene wat hem di rect belang inboezemt. - Woensdag avond had de 5de openbare les- en prijsuit- deeling plaats voor de leerlingen der burgerzangschoolopge- bgt door het Leidsch Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen waarvoor de Stads-Gehoorzaal op de Bree- destraat werd gebezigd. Het talrijk gehoor, dat zich aldaar feeds tijdig bevond, getuigde van de belangstelling, maar 'het programma en de uitvoering der zangstukken toonden die belangstelling overwaardig te zijn. De onderwijzers ver dienen ten volle de lof, die de commissie hun toezwaaide; en hebben aanspraak op de erkentelijkheden der ouders, die dit onderwijs op lioogen prijs moeten stellen en op den ijver en de achting der leerlingen die laDgs dien weg ook wor den gevormd voor het schoone en goede. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad zijn herkozen de aftredende leden der plaatselijke school commissie Prof. R. FruinDr. H. Boursse WilsMr. H. W. Stuffken en benoemd tot lid Prof. P. J. Veth tot hulponder wijzer van de 4de klasse bij de openbare lagere school N°. 2 voor onvermogenden M. P. de Croixtot adsistent-com- mies-portier bij de plaatselijke belastingen J. Meyer en op nieuw tot stads-geneesheer Dr. C. ter Laag en tot genees heer van het Stedelijk Ziekenhuis Dr. W. M. S. Junius; - voorts eervol ontslag verleend aan Mevr. van der Boon Mesch als Regentesse van het Heilige Geest of Armen Wees- en Kinderhuis. In beraadslaging gekomen zijnde de voorstellen betreffende de heffing eener plaatselijke directe belasting, erlangt de heer Scheltema het woord tot verdediging van zijn voorstel, nadat de heer de Fremery verklaard had tot toelichting van zijn voorstel daarvan af te zien. De heer S. zou zijn rede splitsen in drie deelenen 1°. het voorstel van HH. Burg. en Weth. ter toets brengen. 2°. zijn voorstel toelichten en 3°. het rapport der finantiële commissiedie zich vereenigt met het voorstel van de heer de F., wederleggen. Op een zeer uitvoerige wijze betoogt hij, 1°. dat het voorstel van Burg. en Weth. is in strijd met de gemeentewet; - met het doel der afschaffing van de plaatselijke accijnsen en met het beginsel eener meer gelijkmatige verdeeling van lasten. Na dit betoog wees hij op de aanzienlijke verhoogingdie deze om slag in 1867 zou ondergaan, waardoor de bezwaren der onge lijkmatige drukking zouden verdubbelen en ontwikkelde spreker de gronden, waarop hij de huurwaarde en het mobilair, behalve de deurenvensters en haardsteden als een billijken maatstaf voor het verteringsvermogen had aangenomen. Voor dat Spr. zou overgaan tot de behandeling van het 3de punt, deed de heer Hartevelt een motie van ordeom wegens de be langrijkheid van die rede haar te laten drukken en de be handeling te verdagen. De heer S. gaf de redenen opdie hem hadden belet zijn toelichting te laten drukken en ver- e-enigde zich met de motie, die bestreden werd door de HH. de Fremery, Krantz, du Rieu en de Moenmaar ten slotte met algemeene stemmen aangenomen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 40°,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1