Lijders aan Rheumatismus! SCHOUWBURG TE LEIDEN. Builenlaiidsch Nieuws. Advertfintiön. Gevraagd worden Buitenplaats Vliet en Burg genoemde deed dit jaar wel aan de nagelatene betrekkingen van Raaff en Onderwater en voor den aanstaanden winter stelt zij weder ter beschikking harer leden 14427 bons voor brood, gort en rijst tot een waarde van 1116,63. L)c Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder» dag des namiddags te 6 uur 42°, des avonds te 8 uur 42°, te 10 uur 42u. Vrijdag morgen te 5 uur 38°, te 8 uur 39°, 's middags te 1 2 uur 43°, 's namiddags te 4 uur 41°. Men schat het vermogen van Koning Leopold van België op 40 millioen. De toevloed van personendie zich verdringen om nog eenmaal de trekken van der Belgen eersten Koning te zien, is enorm. De ijver der bevolking is zelfs wat al te groot, want ook bij een manifestatie van zoo ernstigen aard moet orde zijn, en die laat onder de zich naar het paleis spoedenden wel iets te wenschen over. In het paleis echter heerscht diepe stilte eu eerbied. Daar worden de bezoekers als het ware doordrongen van den ernst der omgeving. Men schat hun getal op 30 a 40,000. Londen is een der slechtst verlichte steden van En geland; het aangewende gas is zeer onzuiver en schadelijk. Het schijnt wel dat het verkregen monopolie ook in dit ge val het gewone resultaat oplevert, n. 1. duur en slecht pro duct. Bij een behanger te Parijs is een ameublement te be- zigtigen van blaauw fluweel en met wit en goud afgezet houtwerk. Op de kussens der stoelen zijn de wapens van Frankrijk bewerkt, Damelijk de Koninklijke, niet de Keizer lijke. Bovendien is er een groote leunstoel bijdie een troon voorstelt, waarvan de wapens met heraldieke kleuren zijn geschilderd. Dit ameublement is vervaardigd voor den Graaf de Chamborden zal geplaatst worden in zijn winterpaleis te Venetië. De opmerking is gemaakt, dat gedurende de predi katiën van Pater Hyaeinthus te Parijs de beste plaatsen werden bezet door de geestelijken en de mannen terwyl de vrouwen eenigzins achter af gezeten waren. Men schrijft uit Parijs dat, ten gevolge van het te genwoordig veelvuldig gebruik maken van valsch haar by de kapsels der dames, de prijzen van haar aanmerkelijk zijn gestegen en dat men ontdekt heeft dat van vrouwen die in de hospitalen aan de cholera zijn overleden, het hoofdhaar is afgeknipt, hetwelk waarschijnlijk in den handel is gebragt. Proraoticn aan» dc Leidsehe lloogcscliool. 15 December. - Tot Doctor in de Rechten, de heer H. Gaade, geb. te 's Gravenhagemet Theses. OFFICIEEL, NIEUW». Burgemeester en Wethouders van Leidengelet op artikel 19 der wet van den I9den Augustus 1861 (Staats blad N°. 7 2) betrekkelijk de nationale militie; Herinneren hen, die op den lsten Januarij 1866 hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1847 alsmede hen, die eerst na het intreden van 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 2 0ste, in gezetenen zijn geworden, de verpligting tot het doen van aangifte voor de nationale militie in de maand Januarij 1 866. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden, is ver gunning gevraagd, door: 1° L. E. Fruitmanvleeschhou- wer, om het pakhuis in de SpijkerboorsteegWijk VI, N°. 1202 tot slagtplaats en veestalling te mogen inrigten 2°, A. H. van Kampengoud- en zilversmidom ter uitoefe ning van zijn beroep, een fornuis of vuring te mogen doen plaatsen in het huis aan de Kalvermarkt, geteekend Wijk VIII, N° 17 9. Tot het hooien der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende panden, ten opzigte der infor- tnatiën de commodo et incommodo, zal door Burgemeester fn Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den ISden December, des voormiddags ten 11 uren, wilde ROOZEN, uit Zaad gekweekt, om te gebruiken als stammen voor Stamroozen; dikte van den stam j tot j duim, by 1 a 2 voet hoogte. Aanbiedingen franco, mei prijsopgave per 100 stuks, te adresseren aan G. m, 226 aan het adres van de Heeren HAASENSTEIN en VO- GLER te Hamburg, De ANTI RHEUMATISCHE BALSEM van Dr. OCKER Js.zoon, met roem bekend door geheel Nederland, is een onfeilbaar middel tegen rheumatismusjicht en zinkens. De weldadige uitkomsten, welke het gebruik van dit middel, gedurende eene reeks van jaren, aan duizenden heelt opge leverd, niettegenstaande alle andere geneesmiddelen te ver geefs waren beproefd, maken elke aanbeveling onnoodig. Het recept van dit uitmuntend middel, benevens eene gedrukte, naauwkeurige aanwijzing van deszelfs gebruik, beide eigenhandig onderteekend, worden door het grheele Rtjkfrancotoegezonden voor EEN GULDEN door D. OCKKll Js.zoon Med. Chir. et art. obstet. Doctr. aan de Universiteit te Bonn, practiserend Geneesheer te Scheveinngen. Brieven en offerten franco. De Tooneelisten van den Arasterdamschen Stads-Schouwburg onder directie van ROOBOL, TJASINK en PETERS, zullen de eer hebben te vertoonen OP DONDERDAG 21 DECEMBER 1865, Drama, vrij gevolgd naar het Fransch van Victor IIcgo, door C. J. Roobol. (Nooit vertoond.) GEVOLGD DOOR: Blijspel in één Bedrijf, vrij gevolgd naar het Fransch van Charjc.es Denoyers. Waarin de Heer Wijnstok een Gedicht zal voordragen. Aanvang ten 7 ure. Prijzen der Plaatsen Loges 1.60, Baignoires ƒ1.20, Parterre ƒ1.00, Gallerij ƒ0.50, A eti ter-gal lei ij 0 De plaatsen zijn te bespreken in <leu Schouwburg voor Aan deelhouders op Woensdag 2 0 December en voor Niet aandeelhouders op den can 1 0 lot 1 uur. Speeldag 21 December. Te HUUR, om dadelijk of met 1 February of met 1 Mei aanstaande te betrekken de gelegen aan de trekvaart en den straatweir onder de sre- meente Voorburg, bijzonder geschikt voor zomer- en winter verblijf en als zoodanig ook een aantal jaren gebruikt iie- vatieuile de zeer sdide heerenhuizing 10 zoo boven-als be nedenkamers; voorts koepel aan de vaart, boomgaard, mue- zerijenz., te zaaien groot 1 b., 2 2 e. Nadere informatiën zijn le bekomen ten kantore van den Notaris H. VAN ZEGWAARD, te Voorburg.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3