KOEKBAKKERIL SPEELWERKEN SPEELDOOZEN Lijders aan Rheumatismus! Advertentiên. DU PLAN COMP. monde staan reeds lang open. De dames dier kringen nemen de gewoonten der groote wereld aan; zoo ontvingen ver scheiden journalisten, artisten enz. een op fraai glacé papier gedrukte invitatie van den volgenden inhoudMejufvrouw Maria Colombier noodigt den heer uitden avond van 20 December ten harent te komen doorbrengen er zal ge danst worden." Onder aan het papier staat het adres. Velen dier ongelukkigen sterven van gebrekwaarom men haar heeft bestempeld met den naam van de voddenraapster der toekomst. Den 8sten had in het theatre du Chatelet te Parijs een eerste opvoering van de Lanterne Magiqueplaats. Het is een soort van revuemet prachtig decoratief. Daarin worden vrouwen uit alle tijden en alle costumes voorge steld van Eva af tot de toilettendie lang na onzen tijd gedragen zullen worden en bijna de eenvoudige dragt of liever niet-dragt van de eerste vrouw der wereld evenaren. Er worden dansen uit alle eeuwen uitgevoerd. Het stuk zelf is erbarmelijk slechttoch zal geheel Parijs naar den schouwburg stroomen, want in het stuk spelen meer dan 800 jonge en schoone meisjes, die er niet tegen opzien zooveel bekoorlijk heden ten toon te spreidenals de politie haar slechts wil vergunnen. De Keizerin van Rusland wordt teNizza verwacht, waar zich reeds de Koning Ludwig I van Beijeren bevindt. Het weder is ongunstig, er zijn zware regens gevallen. De we gen in de Departementen Var en Zee-Alpen hebben veel geledenook de spoorweg van Toulon naar Nizza is be schadigd. Aan de kanaalvloot is bevel gezonden om in Iersche havens te overwinterenniet om de Fenians vrees in te boezemenmaar om te voldoen aan den wensch der rege ring, dat ook Ierland geldelijk voordeel zoude trekken van de aanwezigheid eener aanzienlijke scheepsmagt met hare talrijke bemaning. Een vreeselijk ongeluk heeft het eiland en de bevol king van Chio getroffeneen aan Tuvkye toebehoorend eiland bij de Westkust van Klein-Azië. De stad is namelijk door een aardbeving geheel en al verwoest; de bevolking, die gespaard bleef, heeft de ruïnen ontvlugt en heeft de wijk genomen naar het open veldwaar zij onder den blooten hemel verblijf houdt. Alle gebouwen zijn in elkaar gestort, met uitzondering van twee torens van een der forten. Uit voeriger bijzonderheden ontbreken tot nu toe. De zamenstelling van het parlement van Florence heeft aan een klein satiriek blad in die stad tot de volgende woord speling aanleiding gegeven Wij hebben, zegt dat blaadje, een parlement, waaraan niets ontbreekt. Men kan niet zeggen dat het geen hersenen bezit, want men vindt er Testa (hoofd) en Mezzocapo (half-hoofd), en daar anderhalf hoofd nog niet voldoende schijnt, is er ook een Salomon, de wijsste van alle hoofden. Het ontbreekt geen krachtwant het telt onder zijn leden Roccaforte (sterke rots), Torre (toren) en Castelli (kasteelen), bewaakt door Guerrieri (oorlogslieden) en door Capitani (kapiteins); mogten deze niet voldoende zijn, zoo is er een Gigante (reus), Golia (Goliath), Ercole (Hercules) en Samsone (Samson). Het is ook een goed gevoed parlement, namelijk Bove (os), Riso (rijst), Farina (meel), Semola (gort) en Panattoni (groote brooden). Er ont breekt geen kleur aanwant het heeft Bianchi (wit), Rossi (rood), Brunetti (bruin) en Negretto (donkerzwart). Het is een parlement dat, hoewel Allieri (kweekelingen) en Scolari (scholieren) bevattendeechter zeeën en bergen belooft (Mari en Monti). Voorts vinden wij er ook nog een Martire (marte laar), een heilige (de Hertog van San Donato), een Papa (Paus), een Re (Koning), en wat alles volmaakt een Valitutti (iemand die alles waard is). Lazaro (Lazarus) zelfs is verrezen. Het blad daagt iedereen uit een meer uitgezocht parlement te vinden. Te New-York is onlangs een vereeniging tot bevor dering der handelsvrijheid opgerigt, onder den naam van Free Trade League. Belanghebbenden bij den invoerhandel en andere tegenstanders van het stelsel van beschermende invoerregten hebben die zaak ondernomen en reeds vele ledentot nog toe schier alleen onder de republikeinsehe partij, aangeworven, terwijl de democratische partij, gelijk men weet, reeds lang de kunstmatige aankweeking van het fabriekwezen in de Vereenigde Staten heeft bestreden. Heden overleed, in den ouderdom van achtenzeventig jaren na een langdurig lijdenmijne geliefde Zuster Mej. JOHANNA DAVIDSON. E. DAVIDSON. Namens de Onderteekenaren der Circulaire i|HB^voor het oprigten eener BROODFABRIEK SKIP alhier wordt bekend gemaakt, dat tot heden de inschrijving éénenveertig duizend gulden bedraagt. Er blijven nog slechts negentig aandeelen te plaatsen. Degenen, I die nog wenschen in te schryven of hunne inschryving te verhoogen worden verzocht daarvan vóór den 20sien dezer kennis te geven aan den Ondergeteekende. Mr. J. VAN HEUKELOM. Mare, Wijk V, 648. Men vraagt twee KOEKBAKKERSKNECHTS. Adres franco ouder Letter A. aan het Bureau Leidsch Dagblad. met 486 stukken, waaronder prachtwerken met klokken spel, trommel en klokkenspel, met fluitenspelmet hemel stemmen met mandolinen voorts met 2—12 stukken, nécessaires, cigarentempelsphotogra- phie-albums, inktkokers en zwitsersche huisjes met muziek, alles fijn gesneden of beschilderd; dansende poppen in zwit sersche kleeding met muzieksteeds voor het nieuwste be veelt zich aan J. H. HELLER te Bern. Franco. Defecte werken of doozen worden gerepareerd. NB. Deze werken, die door hunne liefelijke toonen ieder gemoed vervrolijkenmogen in geen salon en aan geen ziekbed ontbreken. berigteu de opening van hun magazijn in engelsche, franache duitsche en hollandsche Amsterdam, Kalverstraathoek Wijde Kapelsteeg, E. 39. Door een met de firma Cramer Comp. te Londen ge sloten contract zyn zij in staat gesteld de schoone instru menten dezer fabriek billijk te kunnen verkoopen. NB. Een aantal bespeelde Pianino's en Piano's zijn voor handen die zij ook gaarne tegen billijken prijs in huur stellen. De ANTI RHEUMATISCHE BALSEM van Dr. OCKER Js.zoon met roem bekend door geheel Nederland, is een onfeilbaar middel tegen rheumatismusjicht eD zinkens. De weldadige uitkomsten, welke het gebruik van dit middel, gedurende eene reeks van jaren, aan duizenden heeft opge leverd niettegenstaande alle andere geneesmiddelen te ver geefs waren beproefd, maken elke aanbeveling onnoodig. Het recept van dit uitmuntend middelbenevens eene gedruktenaauwkeurige aanwijzing van deszelfs gebruik beide eigenhandig onderteekendworden door het geheele Rijkfrancotoegezonden voor EEN GULDEN door Med. Chir. et art. obstet. Doctr. aan de Universiteit te Bonn, practiserend Geneesheer te Scheveningen, Brieven en offerten franco. Leiden, den 10 December 186 5. Leiden, 12 December 1865. PIANOS, D. OCKER Js.zoon

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3