N°. 1784. Zaturdag 9 December. A0.1! Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Gorinchem den heer R. A. A. Happelthans oütvanger dierzelfde middelen te Grave. Z. M. heeft goedgevonden by het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt te benoementot offic. van gezondh. van de 1ste kl. (naar ouderdom van rang), den offic. van gez. der 2de kl. A. N. Vorstman, van het 3de reg. drag.; tot offic. van gez. van de 2de kl. (n. o. v. r.), de officieren van gez. der 3de kl. S. P. van Weezeidienstd. bij 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigenen W. K. Dilg, van het 1ste reg. vesting-art.; tot apoth. van de 2de kl. (n. o. v. r.), den apoth. der 3de kl. P. A. H. Dubosdienstd. bij de garn.-infirmerie te Leeuwardenen bij het wapen der artillerie; bij het 3de reg. vest.-art., tot kapt. 3de kl. (n. o. v. r.), den lsten luit. Jhr. H. J. P. van der Wijckvan den staf van het wapenadj. in de 1ste art.-directietot lsten luit. (n. o. v. r.), den 2den luit. J. C. Altinkvan het corps. Z. K. H. Prins Frederik heeft vóór HD. vertrek uit dc residentie in een bijzonder gehoor ontvangen het hoofd bestuur van de Vereeniging //Het Zilveren Kruis", waarvan HD. het Beschermheerschap heeft aaugenomen. De Minister van Oorlog heeft ter kennis van het leger gebragt, dat o. a. aan de navolgende officieren magtiging is verleend, om overeenkomstig het bepaalde bij Koninklijk besluit van 19 November 1844 N°. 46 het cijfer in het daarbij bedoelde onderscheidings-teeken te verwisselen, als; Dat van XLV in L: Aan den luitenant-generaal C. baron Nepveuadjudant van Zijne Majesteit in buitengewone dienst chef van den generalen staf- aan den luitenant-generaal op non-activiteit J. J. van Muiken lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaalen aan den generaal-majoor W. H. Doormanlid van het Hoog-militair gerechtshof. Dat van XL in XLVAan den generaal-majoor J. P. C. van Overstratengouverneur der Koninklijke militaire aca demie. Dat van XXXV in XL: Aan den kolonel W. A. van Toll, komm. van het 4dp reg. inf. Dat van XXX in XXXVAan den luit.-kol, AP. Mil tenburgkomm. van het algemeen depot van discipline; - en aan den luit.-kol. Jhr. A. W. A. Gevers Deynoot van het reg. vesting-artill., aan den majoor F. C. H. baron van Tuyll van Serooskerkenvan het reg. rijdende artillerie. Voorts het onderscheidings-teeken voor 15jarige dienst toe gekend aan den kapt. A. Tuckerman van het 4de reg. in fanterie. De audientiën van den Minister van Justitie zullen op Woensdag en Donderdag, den 13den en I4den December aanstaande, niet plaats hebben. Als kandidaat voor de Tweede Kamer wordt genoemd tegenover den heer van der Maesen de Sombreff, de heer Mathieu Merkelbach, burgemeester van Wittem lid der prov. Staten. Door het hoofdbestuur der Vereeniging //het Metalen Kruis" te Amsterdam is aan den kolonel de Mandie by de verrigtingen der vereenigde eskaders in de wateren van Japan aan het hoofd stond yan de Nederlandsche scheeps- divisie, een diner aangeboden als blijk van sympathie voor dezen bevelhebber, die zich, gelyk men zich herinnert, by de bedoelde krijgsverrigtingen aan boord bevond van het schip Metalen Kruis. Woensdag morgen is de hoogleeraar Copdirecteur der hoogere burgerschool te Deventer, door eene beroerte getroffenwelke ernstige bezorgdheid inboezemt. Het is te hopen dat de waardige man voor zijne betrekkingen en de maatschappijwaarin hij zoo nnttig werkzaam ismoge ge spaard blijven. De deelneming in deze treurige omstandig heid is algemeen. Woensdag morgenomstreeks tien ureis aan den Kinderdyk, naby het veer, bij den heerschenden mist, een stoomboot van de Maatschappij voor den spoorweg tusschen Antwerpen en Rotterdam op een Rijnschip gevaren dat met steenkolen geladen en voor Schiedam bestemd waswelk vaartuig dadelijk daarop is gezonken. Een verschrikkelijk ongeluk had Woensdag avond te '8 Hertogenbosch plaats. Een drietal passagiers van de stoom boot van Arnhem op die stad hadden die stoombootwelke uithoofde van zwaren mist te Tiel hare reis gestaakt had verlaten en kwamen omstreeks 9 ure met een karretje de Orthenpoort aldaar binnenrijden. Daar hun voerman in die LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents.i Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12(. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n, 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijki-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks tc 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 unr. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 unr.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1