Verloren SCHOUWBURG TE LEIDEN. Rammenas-Bonbons Buiteniandsch Nieuws. Ad verten tién. IMI31 Eü GELEERD, AANBESTEDING. van B. DRESCHER en FISCHER te Mainz, Aaiivang ten are. 'behandeld de zaak van H., die beschuldigd wordt van op 25 September 11. zijn neef te hebben geworpen in een sloot buiten de Rijnsburgsche poort alhier en vervolgens zwaar mishandeldwaaraan bij den volgenden morgen in het Zie kenhuis is overleden. De Thermometer van Fahrenheit reekende alhier Dings- dag des namiddags te 6 uur 40°, des avonds te 8 uur 38°, te 10 uur 37u. Woensdag morgen te 5 uur 34°, te 8 uur 36°, 's middags te 1 2 uur 41°, 's namiddags te 4 uur 3 9°. De behaalde prijzen en eenige andere zakendoor Tom Sayers, de kampioen van Engeland nagelaten, hebbeD in openbare veiling omstreeks 5 00 opgebragt. Een klerk aan een Engelsche bank had zich voor eenigen tijd bedriegelijk meester weten te maken van een sommetje van 100,000 dollars. Men bemerkte den diefstal; hij wist geen raad, ging daarom een advocaat raadplegen. //Jazeide deze ii ik wreet er wel iets op. Hebt gij het geld nogwaarvoor ge u uit de verlegenheid wildet redden F" //Ja," was het antwoord, a ik beb h"t, maar ik wilde het liefst behouden om mij te red den." //Nu," zeide de advocaat weder, //ik zal de bank 50,000 dollars aanbieden om te zwijgenonder belofte later de rest te zullen betalen; gij en ik verdeelen de 50,000 dollars die over blijven gij gaat zaken met de 25,000 dollars doen, en betaalt later, als ge daartoe in staat zijt, uwe schulden." De jongeling nam het aan, ging met zijn geld naar Amerika, en leeft than3 als een geutleman te New-York, zonder zich om zijn crediteu ren te bekommeren. Een gruwelijke daad heeft te Parijs plaats gevonden. De koetsier van een rijtuig met twee paarden bespannen reed door de rue de la Chapelle, toen de paarden een wei nig langzaam begonnen te loopen en hij ze met den zweep aanspoorde. Maar toen dit niet hielp, nam de dieren vijand een mes uit den zak en stak het in de buik van een der paarden waardoor het arme dier eenige oogenblikken hierna in bloed baadde. Pater Hyacinthe heeft 11, Zondag te Parijs zijn eerste voordragt gehouden over de //onafhankelijke zedeleer." On der zijn gehoor merkte men op den aartsbisschop van Parijs, den deken der theologische faculteitde heeren Cousin, Du- faure; enz. Onder de dames merkte men op de echtgetoote van den Minister van onderwijs, mevr. Duruy, die onlangs van de Herv. kerk tot het Catholicisme overging. Voor eenige dagen ontving Prof. Romberggeheime uiedicaalraad te Berlijn, op zijn 70sten verjaardag.een prach tige zilveren vaas ten geschenke van de gezamenlijke me- dicinae doctores dezer hoofdstad. De vaas was niet slechts van aanmerkelijke waaide uithoofde vau de hoeveelheid kost baar metaal tot hare vervaardiging gebezigd maar zij mogt daaienboven een buitengewoon kunstwerk geheelen worden. Dit voorwerp is outvreemd en niettegenstaande de policie onverwijld alle pogingen in het werk heeft gesteld om de schuldigen te ontdekken of de vaas te redden, heeft zij tot heden geen spoor daarvan aangetroffen. Men vreestdat de vaas zal zijn versmoltenten einde de ontdekking der schul digen moeijelijkerzoo niet ondoenlijk te maken. In de teiechtzitting van het gerechtshof te Dublin is jl. Vrijdag de heer Luby, de eigenaar van het Feniansche dagblad Irish People, door den jury, na twee uren beraad- slagens, op alle punten, die hem van wege de kroon ten laste gelegd waren, schuldig verklaard; hierop is hij door het hof tot twintig jaren dwaugarbeid veroordeeld. Van op schudding of opgewondeuheid onder de bevolking van Du blin heeft zich daarbij geen zweem voorgedaan. Deze aan vankelijke uitkomst van het groote Staatsproces te Dublin heeft te Londen veel genoegen gedaan. Men is er tevreden over de houding van den Ierschen jury en der bevolking in het algemeen, en men verblijdt zich in het vooruitzigt dat de bespotte maar niettemin onrustbarende zamenzwering der Fenians zal kunnen worden gestuit en gestraft zonder af te wyken van den gewonen gaDg der regtspleging. Men doet daarbij opmerken dat Luby alle mogelijke gelegenheid tot verdediging heeft gehad en ook ruimschoots gebruik heeft gemaakt van alle formaliteiten en waarborgen die in de En gelsche wetgeving voor de vrijheid der burgers vastgesteld zijn. ggg^^ Een KOPER- en BLIKSLAGERSKNECHT, zijn vak kundig, kan terstond werk beko- «■Mr men bg H. MEERDINK Mr. Koperslager, te Oudshooru bij Alphen a/R. een ZILVEREN HOROLOGIE met GOUDEN KETTINGJE gaande langs de Heerengracht en de Veststraat. De vinder wordt verzocht het terug te bezorgen aan het Bureau van het Dagblad, tegen genot van belooning. De Tooneelisten van den Amsterdamschen Stads-Schouwburg onder directie van ROOBOL, TJASINK en PETERS, zullen de eer hebben, als Tweede Voorstelling, te vertoonen OP UONDEftOAC 7 DECEMBER 1835, JUDITH, Drama in vijf Tafreelen van Paolo Gxacometti voor het Nederlandsch Tooneel bewerkt door Lambert le BIgues. (Nooit vertoond). GEVOLGD DOOR: Blijspel in een bedrijf, naar het Hoog duitsch, van J. von Plotz. (Nooit vertoond). Pryzen der Plaatsen Loges f 1.60, Baignoires f 1.2Q, Parterre fl.00, Gallerij f 0.50. Achter-Gallérij 0.3Ö. De plaatsen zijn te bespreken in den Schouwburg voor Aandeelhouders op Woensdag 6 Dec voor Niet aandeelhouders op den Speeldag 7 Dec. ivau uur' Op Maandag den I8den December 1865 des middags ten twaalf uur, zal'door Burgemeester en Wethouders der gemeente Ley denop het Raadhuis alhieraanbesteed worden De leverantie van de benoodigde Brand- en Lichtstoffenten behoeve der gemeente, gedu rende het jaar 18 66, De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving op ge zegeld papier, onderteekend door den gegadigde en zijne beide borgente bezorgen aan de Secretarie der gemeente (financiële afdeeling), waartoe de gelegenheid bestaat op el- ken werkdag de besteding voorafgaandevan's voormiddags 10 tot 's namiddags 2 uur, en op deD dag der aanbesle- ding, 's voormiddags van 10 tot 12 uur, terwijl te gel ij - kertyd aldaar de voorwaarden ter lezing liggen. Tegen Hoest en Borstaandoeningen a 26 ets per ons Doosjes van 30 en 40 ets. Eenig de; öt voor Leyden bij J. J. REIJST, Apotheker, N. Rhijn, Wijk VII, N°. 6 5, Tevens verkrijgbaar Pepsine Elixer, Tinctuur van Meekrap, Syrupe Raifort Jodé, Patés Peetorales Regnault, Fumigateurs Pectorales, Syrupe et Patés Pectorales de Vauquelin, Papier et compresses d' Al- bespeyres, Potasch en Sodapillen, Von Liebigs krachtpraepa- raat tot voeding van zuigelingen, Papier Riooud voor Asthma.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3