Buitenlandsch Nieuws. HAAROLIE EN HAARWATER. OFFICIEEL NIEUWS. Advertentiên. hoofdhaar. Een plastiek in bewegingendie de schoonste modellen der antieke bouwkunst voorstelt, wordt opgeluisterd door een blik van het oogdie haar in de verhevenste oogenblikken ten dienste staat. Haar stem blijft welluidend en schoonals de sterkste hartstogt de onbegrypelyke kracht die zg bezit doet uitkomen zoowel als wauneer gevoel en zachte aandoenin gen haar bezielen. Wie dus Ristori's spel wil genieten en waarderenzal zich eeuigermate moeten op de hoogte stel-? len van het treurspel waarin zij optreedtom te kunnen be grijpen wat zij uitdrukt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 42°, te 10 uur 40°. Dingsdag morgen te. 5 uur 40°, te 8 uur 42°, 's middags te 2 uur 46c, 's namiddags te 4 uur 42°. De policie te Antwerpen heeft^onlangs een jongetje van 14 jaren gearresteerd, welke aan.'t hoofd van een bende jengdige dieven stond. Niettegenstaande zijn. jeugdige jaren is hij tot 3 gevangenisstraffen veroordeeld. Juist toen men hem aanhield, was hij bezig een baal koffij open te snij den, die aan de voordeur van een winkel stond. Te Keulen zal voor rekening van de stad een kunst matige waterleiding aangelegd wordenwaarvan de kosten 718,000 thaler zullen bedragen. Blijkens een overzigt van de nog te verrigten werk zaamheden tot voltooijing van den Dom te Keulendezer dagen openbaar gemaakt door den eersten architectden heer Voigtel, zal daartoe nog worden vereischt eene som van 2,250,000 th. Binnen drie jaren zal de noordelyke toren op gelijke hoogte zijn als de zuidelijke en dan zal tevens de eeuwenheugende kraan, op laatstgemelden toren staande., verdwijnen. Elke voet hoogte ia bouw van den noordelijken toreu kost thans en zal nog gedurende langen tyd 6400 th. kosten. Kan men op de beraamde wijze voortgaandan mag de voltooijing van het geheele gebouw worden te gemoet gezien in 10 jaren. De petroleum-productie neemt in Hannover eu wel in Burgdorf aanzienlijk toe. In drie aldaar gemaakte boorput- ten werd in November dagelijks gemiddeld 3 ton of cente naars ruwe petroleum gewonnen die in kwaliteit de Ame- rikaansche verre overtreft, daar in Amerika 60 en in Han nover 76 percent zuivere petroleum in het product voor komt. Op een plaats heeft men daar evenwel ook een product van 10 percent. Een Engelsche compagnie heeft daar nieuwe boringen voorgenomen. In de nabijheid van Vaucelle, een klein dorp in de provincie Namenis een nieuwe grot ontdektdie uit ver scheidene zoogenaamde salons bestaat, en op sommige pun- ten zeer hoog gewelfd is. Deze grot is niet alleen merk-- waardig door zeer fraaije stalactiten en stalagnaetenmaar ook door uitstekende versteeningen van mossoorten en van andere, tot den lageren plantengroei behoorende gewassen. De ondernemer der Patti-concertenwelke thans te Berlijn worden gegeven maakt daarmede geen al te voor- deelige rekening. Het jongste concert, dat echter zoo druk bezocht werd dat nog 200 stoelen op het tooneel mossten geplaats worden, bragt slechts een zuivere winst van 1200 thaler op. De uitgaven zijn dan ook enorm Patti zelve heeft een inkomen van 8000 fr. per maand, Piatti 6000, Vieux- temps en Jaell elk 4000 francs. Bovendien moet Ullmann de kosten van drie secretarissen en een courier bestrijden. Bij het graven der fondamenten voor een stoomma chine in het bij Hanan gelegen dorp Klein-Stemheim heeft men op een diepte van 8 a 11 voet een ader zuiver goud- erst ontdekt, die na smelting bleek 1/16 zuiver 18 karaats goud te bevatteD. De oud-lord mayor van Londen sir William Magnay is wegens schulden in hechtenis genomen en heeft verzocht, wegens staat van kennelijk onvermogen te worden ontsla gen. Hij heeft door ongelukkige speculatiën zyn vermogen verloren. Graaf Portalingtonwiens voorspellingen dezen zomer alweder tamelijk goed zijn uitgekomenheeft nu een zeer strengen winter voorspeld. Mag men geloof slaan aan een verhaal van de Chi cago Herald, dan werd den lsten Augustus 11. te Chicago. in Amerika de nieuwe, prachtige, geheel van marmer ge bouwde schouwburg, welke 5000 toeschouwers kan bevat ten, ingewijd. Een jong menschHudson genaamd, die aldaar eenige jaren geleden arm aankwam maar zich door gelukkigespeculatie een groot vermogen verschaftebeeft al de kosten van bouw, versiering enz., te zamen vijf mil- lioen dollars beloopende, alleen gedragen. Bij de inwijding werd Verdi's Trovatore opgevoerd, waarbij het koor uit vijf honderd personen bestond en de stedelijke klokken en het geschut zich tevens liet hooren. De in de zaal rondgedeelde affiches waren op wit satijn gedrukt, aan elke dame werd bij het binnentreden een prachtige bloemruiker ter hand ge steld en het feest werd door een groot bal en souper be sloten. --De Keizer en de Keizerin hebben aan de gravin de Chabannes, echtgenoot van den zee-prefect van Toulon, een zeer. vleyenden brief geschreven wegens haar edelmoedig ge drag tijdens het heerschen der epidemie in die stad. Bij den brief was een gouden medaille gevoegd, opzettelijk daar voor vervaardigd. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 7den December 1865 des namiddags te half drie uren. Onderwerpen1°. Herstemming over de adressen van P- C. Maks c. s., betreffende het verlengen der billetten van wettigen inslag. 2°. Adres van handelaren in wijn en gedistilleerdhoudende verzoek tot intrekking van het raads besluit van den 25sten Oct. dezes jaars. 3°. Benoeming vau de ambtenaren bij de plaatselijke belastingen. 4°. Bepaling van het maximum vau den onderstand voor 1866. 5°. Stukken rakende het toezigt op den schouwburg. 6°. Bestek en voor waarden omtrent het maken van eene schoegiRg. zaandamme: Behoud van het Vernieuwt den groei van verloren haren. In deze midde len zijn volstrekt geene deelen aan wezig die schade lijk .zijn voor de gezondheid. Die van de HAAEOLIE en het HAARWATER gebruik maakt, behoudt levenslang zgn hoofdhaardit kan door Geneeskundigen bevestigd worden. Op franco toezending van eenige uitgekamde en afge knipte haren kan ieder die gebrek aan het hoofdhaar of kale plekken op het hoofd heeft, van den Ondergeteekende inlichting bekomen. Ter voorkoming van alle namaaksels bestaan er geene depóts. Op verzoek van eenige reizende Heeren zijn de flescbjea grooter gemaakt om het gebruik gemakkelijker te maken. Op franco aanvrage, tegen 7 5 cents het fleschje te be komen bij Am. DORPEMA, Fabrikant, te Zaandam, O. Z. N°. 688. mamacpes! De ondergeteekende heeft de eer te berigten aan HH» kleermakers, schoenmakers, zadelmakerslinnenwerkers enz., dat hij uit Parijs heeft ontvangen een assortiment NAAI MACHINES van eene nieuwe vinding, en bijzonder voor bovengenoemde vakken geschikt. Door zekerheid in het werk, gemakkelijkheid in de be handeling netheid van uitvoering en door soliditeit kunnen deze machines bijzonder worden aanbevolen. W. H. JACOBS, Fabrikant van Stoom- en andere werktuigen te Haarlem,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3