N°. 1778. Zaturdag 2 December. o LËIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents, f Prijs der Advertentién1-6 regels/0.75. Iedere regel mrer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks-en dooJterigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Ct». Bekendmakingen van genootschappen 6 CU. Zegelrecht 36 Cti Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam eu Ho terdna te 10 u. I m.; 12 u0 41 m.; 3 u. -37 m.; 6 u. 6 ra,; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te S u. 43 m.; 11 u, 43 m.; 2 u. 43 in.; 4 u. 45 m.j 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 Je overige iiz-u, uit 'esonderd dei Zondigs, 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2\ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstmai'smorgeu» te 8 u. en te 10 u. 50 ra.;'a namiddags ie 3 u. 35 ra. iavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oo»t-iodisohe Landpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 vau elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsteu vau elke maand. RjjUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks van 1 u. 'sin. lot 10 ii. 3U iu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. QcmeenteraaA op onbepaalds tijden. - BuryeruS'iter en Wethouder»Maandag eu Donderdag te 11 uur. Oomm-sste van Fairioaqe, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fahrieaqe des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelyks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelyks van 108 uur. De Gemeente- Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur: der In- en Uitgaande Rechten m Acoiiosen dagelijks van 91 uur en vau 36 uur; van 's Rijks Directe BeU.tin^uM.audag, Diigsiag, VVoansdag eu Donderdag van 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Binnenlandsch Nieuws. Z, M. heeft benoemd tot ridders grootkruis der orde van den Nederl. Leeuw, Zijne Excellentie Don Leopold O'üonnell, hertog var. Fetuan Graaf van Lucena, presi dent van den Ministerraad en Zijne Excellentie Don Manuel Bermudez de Castro, Minister van Staat van H. M. de Ko ningin van Spanje; tot Kommaodeurs Don Mariano Diaz del Moral, directeur der Politiek aan het Spaansclie Minis terie van Staat, en Alfonso de Castro, lid der Portugesche Cortes; tot Ridders: Don Juan de Morales y Serrano en Don Florencio Juigo, ambtenaren respectivelijk bij den Staats raad en het Ministerie van Staat van Spanjealsmede tot ontvanger der in- en uitgaande rechten en accynsen te De- nekamp den heer H. Ugesthans commies der le kl. bij s Rijks belastingen te Coeverden. Z. M. heeft benoemd tot burgem. der gem. Stavenisse C, Dorst Lz. en op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. ft. J. M. de GraafFals griffier bij het kantongerecht te Haarlem. De Minister van Oorlog heeftbij de algemeens beschou wingen over zijn begrootingde verschillende bedenkingen be antwoord. Het aantal vrijwilligers bij het leger was slechts 166 minder dan in 1861. De namiddag-oefeningen van de militiens worden door acht van de negen regements-commandanten nuttig geacht; het in dienst houden gedurende zes maanden is r.iet noodig: - veeleer zou daaruit nadeel dat) voordeel voort- vloeijeu de kosten zijn bezwarend en het is een noodeloo- zen last voor de dienstpligtigen. De fondsen ontbreken om 'le officierstracternenten van f 800 ten minste op f 900 a 1000 te brengen, waartoe 3 ton werd vereischt. De ves ting Bergen-op-Zoom zal geslecht worden, als eerst de spoor- wegwevken zijn voltooidterwijl het slechten der overige restingen verbazende sommen kost en Vlissingen als vesting niet kan gemist worden De militaire strafwetgeving hangt nf van de regeling der burgerlijke, wat tot de taak van zijn ambtgenoot van Justitie behoort. Aan de beslissing der ftamer laat de Minister over de verhooging der tractemen- •en van de plaatselijke adjudanten en het verschil van ge- roeien over de kosten van openbare werken die in defensie werken verandering veroorzakenten laste van de conces sionarissen of van den Staat. In de zitting van Donderdag zyn verworpeu 1®. met 36 tegen 28 stemmen een amendement van den heer van Muiken tot verhooging der bezoldiging voor de 10 plaatse lijke adjudanten met fib 00, 3®. met 43 tegen 23 sieminen een amendement van den heer van Bosseom de post die verhoogd is voor tractementen enz, met 60,000 te ver minderen 3°. met 39 tegen 27 stemmen een amendement van den heer Storm van 's Gravesande, om die post met f 12,500 te verhoogenvoor de luitenants der kavailerie en artillerie. In de zitting van heden Vrijdag zijn de beraadsla gingen voortgezet en eindelijk de begrooting van Ooilog met 49 tegen 21 stemmen aangenomenwaarop onmidde- lijk is overgegaan lot de behandeling der begrooting van het Dep. vau Koloniënwaarbij het woord is gevoerd door de HH. Mijer en Rochussen. Eerstgenoemde zou zich niet begeven op het terrein der cultuurwet, maar bespreekt: 1®. den toestand der overzeesche bezittingen in het algemeen, in verband met de ongunstige berigten2®. de verhooging van bezoldiging der inlatidsche hoofden; 3®. de wettelijke regeling in verband tot vroegere beloften; 4®. de tegemoet koming aan de bezwaren der suikerfabriekanten; 5°. de intrekking der kruidnagelenteelt en 6®. het onderwijs van de Javanen. De heer Rochussen vestigt het oog op de Indische begrooting, ten gevolge waarvan een tekort van 15 millioen zou overblijven, waaruit een vermindering der koloniale bijdragen van het moederland zal voortvloeijen die tot verhooging van belastingen of vermindering van 's Rijks uitgaven zal dringen. Daaruit neemt spr. aanleiding om de politiek van het kabinet te beoordeelen en het vertrou wen van den Minister van Koloniën ter toets te brengen. Heden Vrijdag zijn te Maastricht aangekomen de 1ste en 2de luitenants van de verschillende inf. corpsen en het bat. mineurs en sappeurs, bestemd om den wapen-cursus bij te wonen die tot uit® April des volgenden jaars zal worden gehouden door den kapitein der art. J. J. Bergansius, hoofd der wapeiikeuriiigs-commissie aldaar. De 2de luitenant-kwarturmee3ter VV. H. van der Meer is in rang overgeplaatst van het 2de reg. inf. bij het 5de reg. drag, In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's TIage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera Guiilrtume Teil.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1