N°. 1775. Woensdag 29 November. Binnenlandse!) Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en dooJfcerigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 o. 37 in.; 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 ra.; 4 u* 45 m.; 9 ot Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u.t de overige datcen, uitxesonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2u. 's nam, de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a uaraiddugs te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m, en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u„ 35 ra. 's namiddags. Oost-Iodisohe Laodpoit. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van eike maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's iu. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgem?"iter en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dageitjks vau 104 uur, - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeentf- Architect Is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgans 12 1 uur. SLentoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur «n van 4>7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsea dagelyks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Baiastiugea, Mnaudag, Di.igsdag, Woensdag «n Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypothekeu ec bet üada.tev vau 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw Dr. A. Hasebroek te Leiden. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan de volgende ontvangers der directe belastingenin- en uit gaande rechten en accijnsen, als; aan de heer J. van der Hucht te Schiedam, aan den heer A. G. Metzlar te Leeuwar den, aan den heer J. J. van Stapele te Haarlemaan den heer J. F. X. Schiefbaan te Leiderdorpaan den heer G. J. baron van Reede van Oudtshoorn te Holterhoek en aan den heer J. G. Both te Wilnis; alsmede benoemd tot ontvangers te Posterholt, de heer T. F. C. Ie Clercq te Geleen en in diens plaats de heer D. W. Middelhoven laatstelijk tijdelijk metertaxateur van den turf te Arnhem. Naar men berigt is de heer A. E. Maas te Scheve^ ningen door Z. M. den Koning van Zweden benoemd tot ridder der orde van de Noordstar. De commissie uit de Tweede Kamer, belast geweest mat het onderzoek van inlichtingen, door den Minister van koloniën ingezonden nopens de uitvoering van den spoor weg van Samarang naar de Vorstenlanden, heeft te kennen gegevendat dé opmerkingendoor den heer de Brauw in de avondzitting vhn 20 Dec. 1864 gemaakt, dat de Indi sche spoorwegmaatschappij van het gouvernements-kaphout dwarsliggers verkreeg a f 1,5 0, waar zij die langs den ge wonen weg met ƒ4,5 0 zou moeten betalen, door de rege ring niet zijn wederlegdhoewel het nu der commissie is gebleken, dat de dwarsleggers van het gouvernements-kap hout niet f 1,50, maar f 2,82 kostten. Voorts, dat de Mi nister van Koloniën niet heeft voldaan aan het verlangen van den heer Storm v. 's Gravesande, uitgedrukt in de zit ting van 21 Dec. 1864, naar overlegging, zoodra moge lijk, van een kaart, waarop de rigting zou zijn aangegeven van den spoorweg, zooals die nu loopen zal en zoo als die was aangegeven op de kaart, die ter tafel werd gebragt tij dens de discussie over de Oost-Indische spoorwegwetopdat men met kennis van zaken zou kunnen oordeelen en opdat zou kunnen blijkenwat er al dan niet waar is in de daar omtrent verspreide geruchtenhetgeen hij achtte te zyn in het algemeen belang. De Minister heeft zich bepaald tot de aanhaling eener zinsnede uit een missive van den gouv.- generaal luidende: //Omtrent de rigting van den weg kan ik de verzekering geven, dat er geene wijziging iu de wet noodig zal zijn." Per telegraaf wordt aan het Dagblad van 's Graven hage het volgende gemeld //In de zitting der Provinciale Staten van Limburg, Maan dag gehouden te Maastricht, om te beraadslagen over een adres aan Z. M. den Koning, houdende verzoek tot intrek king van de wet tot verhooging der grondbelasting in Lim burg, - heeft o. a. de heer Dr. Gelekerken (oud-lid van Gedeputeerde Staten) verklaarddat de heer van der Maesen de Sombreff hem, in de maand April 1864 een brief van den heer Thorbecke heeft laten zien. Hij had de signature vau den heer Thorbecke zelf gelezen en herkenden hij ver klaarde op den derden of vierden regel van deu brief de woorden //De Regering laat de wetontwerpen los" gelezen te hebben. Uit de discussiën is verder geblekendat diezelfde brief van den heer Thorbecke gebruikt is geworden bij den heer Elias, te Valkenburg, en bij den heer Smit (of Sint- het telegram is onduidelijk) Fijt, candidaat-notaris te Hou- them. z/üe sensatie, die deze verklaringen te weeg bragten in de vergadering der Provinciale Staten van Limburg, is te grooter geweest, daar men, tijdens de zitting, berigt ont ving per telegraaf van het ontslag van den heer van der Maesen en van het voorstel door den graaf van Zuylen van Nyevelt, tot het houden eener enquête betrekkelijk die zaak." Het berigt door de Amstelstem het eerst medegedeeld, omtrent het door Mr. J. Messchert van Vollenhoven aan Z. M. den Koning, als burgemeester van Amsterdam, aangevraagde ontslag schijnt zich te bevestigen; verder verneemt men dat ook de wethouder Mr. J. J. Teding van Berkhout, zijn be trekking zal nederleggen. Het schijnt, dat de houding vau den Gemeenteraad jegens onderscheidene voorstellen van bur gemeester eu wethouders, alsmede jegens sommige gemeente ambtenaren in den laatsten tijd aangenomen, van invloed is op deze aanvrage tot ontslag, die van de zijde des burge meesters mede wegens gezondheidsredenen gemoiiveerd wordt. Te Woerden is Zondag 11. overleden in den ouderdom van 5 3 jaren, de heer Mr. N. S kkel Groos, oud-wethou- der en lid van den Gemeenteraad te Leiden. Beroepen bij de Hervormd© gena:enten te Nqkeik op

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1