X". 1769. Woensdag 22 November. A0.18 Binnenlandsch Nieuws. LEIDS6H MGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents, Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodterigten van 1-4 regel9/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Ctj. Spoortreinen van Leiden naar Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 ca.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.j 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u, 43 m.; 2 u. 43 m.; 4 u, 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige <iasfen, uitgezonderd des Zondags, 5 n.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J n. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s uamiddags te S u. 85 m. savonds te 7 u, 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u, 35 m. 's namiddags.Oost-ïndisohe Laadpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Teiegraaft Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgems-iter en Wethouder*Maandagen Douderdagte 11 uur, Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelyk» te 10 uur. - Fresident der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur, - Thesauriedagelijks van 102 uur, - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4<1 uur; der in- en Uitgaande Rechten en Acosjnsem dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'j Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van '94 uur. Z, M. heeft het ontvangkantoor der directe hel. -en ace. te Warmenhuizen c. a. opgeheven en bij de daartoe behoorende gemeenten gevoegd, als; de gemeente Warmen huizen bij het ontvangkantoor te Noordscharwoude c. a. onder beheer van den ontvanger F. W. G. H. Tengbergen de gemeente Harencarspel bij het ontvangkantoor te Nieuwe Niedorp c. a. onder beheer van den ontvanger J. A. van der Hucht; voorts aan den heer A. G. W. Ramaer, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der in- en uitgaande rechten en accijnsen te Bal- berikbehoudens aanspraak op pensioen. Z. M. heeft tot burgem. der gem. Neuzen en Hoek benoemd J. A. van Boven; - den adelborst 1ste kl. A. D. J, Qroenemeijerdienende in de Oost-Indië, op zyn verzoek, eervol uit 's Rijks zeedienst ontslagen met den laatsten der maand, waarin dit besluit ter zijner kennis zal worden ge- bragt- voorts het eereteeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterij een o. a. toegekend aan den kapt. J. Scheltema en den sergeant J. Goedeljee bij de dienstdoende schutterij te Leiden. Men meldt, dat aan Prinses Alexandrine door hare moeder, Prinses Marianne der Nederlanden, een huwelijks gift van 7 millioen thaler is geschonken benevens een be zitting in Silezië. De audientiën van den Minister van Finantiën zal op Donderdag den 23sten November en die van den Minister van Marine op Vrijdag den 24sten dezer niet plaats hebben. In de zitting der Tweede Kamer van Maandag had aa de mededeeling van den Minister Thorbecke, betreffende bet door den Minister Betz gevraagd ontslagnog het vol gend incident plaats: De heer van Zuylen van Nyevelt (van 's Hage) zegt dat de Minister Zaturdag heeft medegedeeld dat de verkiezin gen hier te lande vrij warenen dat het zelfs aan de amb tenaren verboden was zich daarin te mengen. In verband nu met het incident, bij de opening der zitting van heden, yfaagt hij- of de Minister volhardt bij zijn meening, dat de verkiezingen nooit zoo vrij zijn geweest als tegenwoor dig, en of hij volhardt by het Zaturdag gezegde, dat de j geruchten die deswege van onderscheidene zijden waren verspreid, in slechte of achterbuurten waren opgeloopen. Wat het door den heer van Zuylen gevraagde betrefther haalt de Minister van Binnenlandsche Zaken de verklaring, Za turdag jl. afgelegd dat er van het Ministerie van Binnenl. Zaken geene brieven over de verkiezingen zijn geschreven. Die spr. heeft Zaturdag wel op geruchten gewezen. Had hy 't. oog op een particulieren brief door den Minister van Finan tiën aan een voormalig lid van het Ministerie en oud vriend geschrevendan was dit niet anders dan een particuliere brief en een beroep daarop stelt hij gelijk met een parti culier gesprek, dat afgeluisterd wordt en in eene courant geplaatst. Die brief zelf was vrij onbekend en wat men zeide was onbepaald. Van zulke geruchten hoorende en dan die hier te brengenmeent de Minister nog dat met de waar digheid der vertegenwoordiging niet strookt en hij acht het zelfs gevaarlijk om hier van achterklap te gewagen. De heer van Zuylen heeft zich Zaturdag beroepen op het verhandelde in de Staten-Vergadering van Limburg en weet de namen van geloofwaardige en eervolle personen die als getuigen konden optredendit kon dus geen aanleiding geven tot een antwoord zoo als de Minister toen en heden heeft gegeven, Zaturdag is den spr. het antwoord van den Minister omtrent de achterbuurten ontsnapt. Hij heeft den Minister niet kunnen hoorendit is meermalen met menig lid het geval geweest. Het is in het algemeen hier hoogst moei- jelijk te verstaan wat door den Minister wordt gezegd. Hij heeft dan ook de uitdrukking eerst gisteren in een dagblad gelezenhad hij het Zaturdag gehoordhij zou er reeds dadelijk protest tegen hebben aangeteekend. Hij is niet ge woon in achterbuurten geruchten op te loopenmaar hij heeft het recht, even als ieder ander, om hetgeen van pu blieke notorieteit is, hier ter sprake te brengenvooral dan wanneer het gebeurde een smet op de regering kan werpen s en dan kan men de regering deswege ter verantwoording roepen. De Minister van Binnenl. Zaken antwoordt, dat, wanneer die spreker zegt dat hij hem niet kan verstaan dit buiten zijn schuld is. De Min. wenscht verstaan te worden en wel zóó dat er geen aanleiding tot misverstand kan ontstaan maar hy blijft van oordeeldat menbij het doen van be paalde vragenniet enkel aan geruchten moet hechten als grond van beschuldiging.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1