N°. 1768. Dingsdag 21 November. A0. 186 Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95j én franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodfcerigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m,; 12 u. 4L m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.j 9 u. 5 m. naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 43 m,; 11 u, 43 m.; 2 u. 42 m.: 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dairett, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2|. u, 'a nam, de overige dagen 's namiddags ten 8 ure, des Zondags buiten dienst. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10- u. 50 m.;'s uamiddags te 8 u. 35 m savonds te 7 u 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand- Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegre'af dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 di.it, Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden - Burgen,; 'iter èn Wethouder aMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie ia open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur, - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'amorgens 12 1 unr. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 32 uur en van 4>7 uur; <ler In- en Uitgaande Rechten an Accijnsen dagelijks van 91 nar en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dijgauag, VVosnsd&g en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. L'Ami des Intéréts Limburgeois komt in zijn N°. van den 16den dezer terug op de door Ministers geschreven brieven', welke zaak besproken werd in de zitting der Tweede Kamer van 11. Dingsdag, waarby de Minister Thorbecke zeide: //Men late de brieven drukken en ik zal ze laten overnemen in de Staats Courant, welke ook de inhoud zij." Het blad blijft volhouden dat wel degelijk door Minis ters brieven geschreven zijnwaarby de intrekking van het wetsontwerp nopens de grondbelasting werd beloofdom daardoor invloed op de verkiezingen uit te oefenen. Volgens het blad hebben de heeren Hubert Pijls en Paul van der Maesen zóódanige brieven vertoond, van de bandteekening van den heer Thorbecke voorzien heeft de heer de Bieber- stein, lid der Tweede Kamer, zich beroemd op het bestaan van den brief onderteekend //Thorbeckewelke in handen is van den heer Pijls, aan den heer Jhr. Repelaer van Driel, arrondissements-betaalmeesterheeft de heer van der Maesen zoodanigen brief vertoond aan den geneesheer, die zijn kinderen behandeldeheeft een afschrift van zoodanigen brief van den Minister Betz aan den heer van der Maesen gedurende minstens 14 dagen voor de verkiezingen ter in zage gelegen in een koffijhuis; is afschrift er van gelaten of voorgelezen aan een aantal personen te Valkenburg, aan den heer Cortenoud-lid van Ged. Statenaan den heer J. B. Romanskoopman te Beekaan den heer Dr. Spronk te Beek, aan den heer baron de Rosen, lid van de Staten te Beekenz, In de zitting van de Tweede Kamer van 11. Zaturdag heeft de Minister Thorbecke by herhaling uitdrukkelijk verklaard dat hij nergens, zelfs niet in de verte, op eenigerlei wijze met verkiezingen in aanraking is gekomendat hij geen enkele belofte over nietaanbieding van eenig wetsontwerp j gedaan heeft, dat hij geen enkelen brief heeft geschreven en I dat men zyne brieven gerust mag afdrukkenterwijl hy j hoe men de vragen wil inkleedenin welken vorm men ze kleede of wende, altoos hetzelfde zal blyven antwoorden. Uit 's Hage wordt het volgende, berigt //In verband tot het Zaturdag in de Tweede Kamer ge voerd debat, Waarby de heer' J. P. P. van Zuylen van Nye- ?eld optrad* als heftig beschuldiger tegen den Minister van Binnenlandsche Zakenmet name in zake de Limburgsche verkiezings-kwestie en waarby de Min. pertinent ontkende brieven in die aangelegenheid te hebben geschreven, de heer van Eek zich beklaagde over de heftigheid van den heer vaa Zuylen en de heer van Nierop quasi conciliërende, een ieelijke insinuatie tegen den Minister van Finantiën ter zelfder zake opperde, in verband tot dat alles is het voor u en uwe lezers welligt niet onbelangrijk te weten dat Vrijdag avond ten huize van den heer Thorbecke een buitengewone Minis terraad is gehouden die van 9 tot 11 duurdeen naar ik meen, door alle Ministers werd bijgewoond, en dat Za turdag ochtend, vóór bovenbedoeld debat, in de Ministers zaal in de Tweede Kamer een conferentie heeft plaats ge had tusschen den Minister Thorbecke en de heeren van der LindenCornelis en van der Maesen de Sombreff. //Waarschijnlijk vinden uwe lezers tusschen een en ander wel eenig verband, vooral als men er bijvoegtdat de laat ste der genoemde heeren zich in de Kamer uitliet, dat het //een onaangename historie" was." In de zitting der Tweede kamer van heden Maandag is de volgende mededeeling gedaan door den Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Thorbecke; /rik wil aan de Kamer eene mededeelieg doenalvorens die langs een an deren weg tot haar kome. Een particuliere brief, door den Minister van Finantiën aan een oud ambtgenoot en vriend geschreven ié openbaar gemaakt. De Minister heeft begrependat die briefopenbaar ge maakt, hem bloot stelt aan uitleggingen, opvattingen, be tichtingen, waaraan een Minister niet mag bloot staan. - Hij heeft dus zijn ontslag aan den Koning gevraagd." De audientiën van den Minister van Justitie op 22 en 23 en van den Minister van Finantiën op 23 dezer zul len niet plaats hebben. Door de firma ten Bruggencate eü Coster te Almelo is concessie aangevraagd tot het oprigten eener stoömmeel- en broodfabriek aan het kanaal. Na bekomen magtiging zul len dadelijk de werkzaamhedendaarvoor een aanvang nemen. Tot leden van hel Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen zijn benoemd de heerenProf. D. Bierens de Haan te Leiden; Prof. W. G. Brill, te Utrecht; P. Galandinge nieur, te Rotterdam; M. F. A. G. Campbellonder-bibliothe caris, te 's GravenhageProf. G. J. Loncq C. Jz,, te Utrecht j

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1