advertenliên. MMEKTraxo ZAANDAMMER haauolie en haaitwater. Vereeniging «Uit Liefde." MAGAZIJN Fransche Seraphine-Orgcls, naam. Dat dit eene uitgebreide onderneming is, kan men reeds eenigzins opmaken uit het feit dat de bouw en in- rigting van dit établissement ruim 3 millioen francs hebben gekost. Volgens de berigten is het vooral besterad voor de ontvangst van reizigers van en naar Indië. Zoowel tot den aanleg als tot het meublement, de bediening enz. is het be kende Grand Hotel de Paris tot model genomen. In weer wil van de talrijke nieuwe gebouwen, die gedurende de laatste jaren te Marseille zijn verrezen werd er nog altoos op eene inrigting van dien aard gewacht. Met daarin te voorzienheeft de stad op dat punt een nieuw sieraad verkregen. Als rector der universiteit van Edinburg is gekozen de ziener van Chelsea, Thomas Carlyle, de heer Disraeli had 310 stemmen op zich vereenigd. De studenten zullen nu gele genheid hebben, zeg de Shipping Gazette, met eigen ooren den man te hoorendie meer dan ieder ander er toe bij - gebragt heeft om de Engelsche taal door geaffecteerde bar barismen te verbasteren en tevens op de Engelsche zeden een ongunstigen invloed heeft uitgeoefend door de zelfzucht te verheffen tot een heldendeugd. De Engelsche dagbladen zijn opgevuld met bijzonder heden van de gruweldaden door de zwarte bevolking op Ja maica bedrevenzoo hebben zij o. a. te Morant Bay het gemeentehuis in brand gestokenten einde de raadsleden en de weinige daaruit zich verdedigende troepen naar bui ten te drijven; de president, baron v. Ketelholt, die de wet tegen oproer wilde voorlezen, een geestelijke, die den woe9ten hoop tot bedaren trachtte te brengen, werden op de akeligste wijze gedoodwelk lot ook al degenen trof, die niet op de eene of andere wijze wisten te ontkomen. De heer Gale heeft de eer gehad te Windsor aan Ko ningin Victoria en verscheidene leden der Koninklijke fa milie zijn uitvinding te vertoonenbestaande in hel naar willekeur onbraudbaar en weder ontplofbaar maken van bus kruid. In de Campagna is weder een advocaat, Milza genaamd door roovers gevangen genomen en, toen het losgeld niet terstond betaald werdom het leven gebragt. De roover9 hadden 8000 scudi verlangd en de familie, die zeer arm is, had niet meer dan 950 scudi kunnen bijeenbrengen. Tot overmaat van ramp werd de persoon die liet geld moest overhandigen, onderweg door een andere bende aangegiepen en uitgeplunderd. Het lijk van Milza werd eenige dagen latefTn ffen"mmtriJr^rfrV^Tleuofsa5gSvÉfiïdtl.'Fg""BóUTf" men ook van andere moordaanslagen. —Tii de Voss.Zeit, leest men de volgende oproeping; Dichterprijs. Een zeer fraai geschenk, dat men zelf uit mijn winkel mag kiezen wordt uitgeloofd aan hem die mijn naamwoonplaats en beroep het best in een vers kan za- menvoeg-enzóó dat hij met meer uit de herinnering van het publiek worde-.gewischtinzonderheid bij het aanstaande Kersleest. Proberen gaat boven studeren. Albert Seldi's hemden fabriek, Mohrenstrasse 17, schrijver van het by Theobald Grieben te Berlijn verschenen werk: de jonge koopman. De muziek der guides heeft, onde leiding van haren chef, den heer Mohrte Fontainebleau en Saint Germain een nieuwe compositie van den beroemden violoncellist Alexan der Batta uitgevoerd, //Marche Néerlandaise" getiteld. De heer Mohr weidde in lof over deze compositie uit, die door al de aanwezige deskundigen insgelijks ten hoogste geroemd werd. Ongetwijfeld zal zij ook in Nederland, het vaderland vnn den componist, met gelijke geestdrift ontvangen wor den; terwijl zij hier weldra een plaats op het répertoire der geheele Keizerlijke garde zal innemen. Naar men zegt, zijn de Fransche studenten, die op het congres te Luik leerstellingen verkondigd hebben welke veeleer als belagchelijk dan wel als gevaarlijk moeten aan gemerkt worden op hoog bevel van de hoogescholen verwij derd, waarbij zij waren ingeschreven. Een deputatie van Italianen heeft den president John son een door Garibaldi en 362 andere aanzienlijke ingezete nen van Italië onderteekende petitie aangeboden, waarin hy hitgenoodigd wordt om de doodstraf in de Vereenigde Sta len afteschaffen en den heer Jefferson Davis alle straf en gerechlerlijke vervolging kwijt te schelden. Het Bestuur van bovengenoemde Vereeniging, overtuigd van hunne medewerking om bet schoone doel der Inrigting Weldoen aan de armente bevorderen roept langs de zen weg de Leden op, om eene gave hunner liefde te of feren, ten behoeve van de diep ongelukkige Weduwe van J. ONDERWATER en haar gezin, wier man als schippers knecht zoo noodlottig zijn einde vond na zijnen meester een lange reeks van jaren trouw en eerlijk te hebben gediend. Het Bestuur zal de Leden daart e in de gelegenheidstel len door hen, door den knecht der Vereeniging, eene ge sloten© bus te doen aanbieden ter afzondering der liefdegaven. De Ondergeteekenden zijn ook gaarne bereid tot voren be doeld einde, giften van niet leden ten hunnen huize te ont vangen. Het Bestuur voornoemd R. BROESTERHUIZEN, President. A. J. VAN DRIESTEN, ie Secretaris. VAN Hartenstraat, KK. 610, te Amsterdam. H. M. VAN DEN BRINK berigtheden direct van Parijs ontvangen te hebben een groot assortiment SËRA- PHIN E ORG ELS in 10 verschillende soorten, voor huis in kerkgebruik, van f 55 en hooger. Mede voorhanden eene fraaije collectie nieuwe 7 octaafs Fransche PIANINO'S van f 290 en hooger. Brieven franco. Bij i. KOKSMA te Franeker, is uitgegeven en bij alle Boek- en Muziekhandelaren verkrijgbaar. ARDITI, II bacio VYalzerƒ0,0. ASGHER, Feuille d'albura mazurka. h 0,35. h Vaillance Polka militaire. 0,36. h Yelva Mazurka de salon 0,50. BADARZEW SKA, La prièie d'uue vierge0,30. "Ctl:©'FFN^ oji--? - Ciiiq' -mazur-kas »- -. 0,4 5. op. 64 Trois valses N°. 1 Desdnr 0,3 0. op. 6 4 a N°. 2 Cisrnol i/ 0,40. JUNGMANN, Das Heimweh0,20. I Behoud van In deze midde- I Vernieuwt den het len zijn volstrekt groei van hoofdhaar. geene deelen aan- Jverloren liarcn. wezig die schade- lijk zijn voor de gezondheid. Die van de HAAROLIE of het HAARWATER gebruik maakt, behoudt levenslang zyn hoofdhaar; dit kan door Geneeskundigen bevestigd worden. Op franco toezending van eenige uitgekamde en afge knipte haren kan ieder die gebrek aan het hoofdhaar of kale plekken op het hoofd heeft, van den Ondergeteekende inlichting bekomen. Ter voorkoming van alle namaaksels bestaan er geene depots. Op verzoek van eenige reizende Heeren zijn de fleschjes grooter gemaakt om het gebruik gemakkelijker te maken. Op franco aanvrage, tegen 75 cent9 het fleschje te be komen bij Am. DORPEMA, Fabrikant, te Zaandam, O. Z, n°. 6 88.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3