Piano-Magazijn NAAIMACHINES. Evangelie-Prediking, VERGADERING. VAN ZWEERS C°., Advertentiên. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Men biedt te KOOP aan Kalverstraatbij de Munt, D. 452, te Amsterdam. Bevallen: A. J. van Honstede, geb. GiesekeD. - C. A. M, van Leeuwen, geb. van Gils, D, - J. G. Vlieland, geb. de Kijser, D. - A. van der Velden, geb. Klinkhamer, Z. - Overleden J. P. Sasse 61 j. - H. J. Buzian Z. 6 m. - G. J. Brouwer Z. 1 j. 11 m. R. van der Walle geb. Bekooy 80 j. - A. A. Schreuder 3 6 j. - C. W. Gosse Z. 9 d. P. van Honstede D. 2 d. M. Bommezijn geb. Lammering 67 j. N. van Biemen 19 j. - J. J. Raar D. bijna 8 m. - E. van Po- laanen D. 5 w. - W. Oudshoorn Z. 6 w. - M. Snoeker D. 6 w. - W. Wakka geb. Braverswijk 78 j. - Jac®. Pietern®. de Haas 24 j. - Agues Catha. Hendriks 24 j. - G. J. Boom Z. bjjna 4 j. - M. Noortveen geb. Langeveld 85 j. - E. van der Putten D. ruim 3 j. - P. Fransen geb. van der Ploeg 25 j. Keizerin Eugenie heeft aau Prinses Clotilde geschre ven om haar uit te noodigen met haren echtgenoot te Com- piègne te komen. Men gelooft dat dit eene verzoening tus- schen den Keizer en den Prins ten gevolge zal hebben. Te Carlisle is Zaturdag 11. in eene door veehouders gehouden bijeenkomst besloten een adres aan het Ministerie van Binnenl. Zaken te rigten, strekkende om den invoer vau runderen en schapen gedurende zes maanden te verbie den. Bij deze gelegenheid is geblekendat sedert het ont staan der veepest in Engeland 17,678 runderen door de ziekte zijn aangetast, waarvan 15,000 gestorven of gedood zijn. De veestapel in aanmerking nemende is dit cijfer niet zeer belangrijk. De lord-mayor Hale heeft op Mansion House een brief ontvangenwaarin hy gewaarschuwd wordt dat zijn leven in gevaar is en dat weldra de dagbladen zooveel van zijn dood zullen hebben mede te deelenals bij dien van Lincoln het geval was. Ten overvloede wordt er nog by herhaald dat die tijd nabij is. De brief draagt het post merk London, en schijnt afkomstig te zijn van iemand die niet zonder spelfouten kan schrijven. Hel papier is omgeven met een rouwrandterwijl om het geschrevene bovendien nog een zwarte rand is getrokken. De lord-mayor acht de zaak evenwel zoo onbeduidenddat hij het niet eens noodig ïeeft geacht de policie daarvan kennis te geven. De Japansche regering heeft in handen der vier ver tegenwoordigers van de mogendhedendie het verdrag van Simonoseki hebben onderteekend, 500000 piasters laten stor ten, zijnde het eerste zesde gedeelte van de by dat verdrag lepaalde vergoeding wegens oorlogskosten. Een tweede ter mijn zal over drie maanden voldaan moeten worden. De gezondheidstoestand te Yokohama was by de afzending de zer berigten11 Sept., ondanks de hitte zeer goed. De zijde-oogst scheen zeer goed te zullen zijn. De verkoop der zijdevorm-eijeren schijnt een groote ontwikkeling te zullen erlangen. De beperkingentot dusverre in den handel in it artikel bestaande, zijn opgeheven. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 2den toten met den 8sten November 1865, C. J. Delfos, geb. Verbeek, D. - J. M. Gertenaar, geb. van Es, Z. - H. Franckengeb. Vromesteijn Z. - J. van Went geb. Trouwee, Z. - A. van Leeuwen, geb. Bazel, Z. - E. Vinkesteingeb. Panhuizen Z. - A. M. Matveldgeb. Cava- lini, D. - H. J. M. Fontein, geb. van Niehoff, Z. - C. van Damgeb. Kriek D. - M. T. van Zijp geb. van den Heuvel D. - M. van Oosten geb. Dee, D. - P. Fransengeb. van der Ploeg, Z. - C. van der Laan geb. Klein, D. - S. Priem, geb. Zalm, Z. - M. Jung, geb. Mulder, Z. - C. Verstraaten, geb. SlegtenhorstZ. - J. C. van Velzen, geb. Langezaal, Z. - C. Bonnet, geb. Provoo, D. - J. W. Wijtenburg, geb. Zwaanen burg, Z. - C. H. Los, geb. Hoenhout, Z. - G. F. Boogers, geb. de Munnik, Z. Gehuwd: W. van den Berg jm. met M. Nieuwenburg jd. - H. Maas jm. met H. E. Mazurel jd. - N. Goedraad jm. met M. Rebbers jd. - F. H. Franken jm. met G. Nieuwoldt jd. - J. de Calavon jm. met E. van Klaveren jd. - G. Sierat jm. met A. Kuiper jd. - D. van Wijk jm. met C. Jasperse jd. I. H. Zitman wedr. met J. Heijmans wed. - C. van Os wedr. eH A. Hemmes jd. - P. Verduijn wedr. met A. Alberts jd. - J. van den Berg jm. met M. Smit jd. - B. N. Prins wedr. met M. Cohensins jd. op Zondag 12 November 1866, des avond» ten ge» uro, DOOR Os. P. VAN OEK GOOT, Pz* Pred. te Amtterdam. Dingsdag 14 November 1865 des avonds ten zeven ure, Spreker: Dr. A. CAPADOSE, van 's Rage. ZAAL, Noordeinde. in een voornaam en fraai gelegen dorp, prov. Z.-H., direct grenzende aan, en in de nabijheid van aanzienlijke gemeen ten een goed onderhouden ruimsterk betimmerd HUIS met ERVE en verder aangebouwde WONINGzeer gunstig gelegen midden in de gemeente en uitkomende aan eene door schepen en booten druk bevaren rivierin directe com municatie met de voornaamste steden. In hetzelve is de Apo thekers-, Droogist-, Verfwaren-affaire enz., gedurende circa vijf en dertig jaren uitgeoefend, en voor veel uitbreiding vatbaar. De overname van den netten opstand voorraad enz., naar verkiezing. Alles is ook zeer geschikt en gelegen voor vele andere winkel-, handels, fabriekzaken of, wegens de schoone ligging, voor particuliere woningen. Tyd van aan vaarden bij onderling goedvinden. Adresfranco brieven Lett. A. D. by den Boekhande laar F. G. A. J. VAN WERKHOVEN te Alphen a/R. In bovengenoemd Magazijn is voorhanden eene zeer ruime keuze van PIANO'S (Pianino's), uit de voornaamste Pa* rijsche en andere fabrieken, van af 290 tot ƒ1100; al» van PleijelHerz, Bernhardt ain.é_ Fils C0., Beauzais Mangeot, L. Bernhardt, Ziegler, Fleig, RemyLuckhardt en vele anderen, voor welker soliditeit schriftelijk garantie wordt gegeven. OUDE PIANO'S worden in ruil aangenomen: Wegens plaatsgebrek worden eenige soliede platto PIANO'S tot zeer goedkoope prijzen opgeruimd. De ondergeteekende heeft de eer te berigten aan HH. kleermakers, schoenmakers, zadelmakerslinnen werkers enz., dat hij uit Parijs heeft ontvangen een assortiment NAAI MACHINES van eene nieuwe vindingen bijzonder voor bovengenoemde vakken geschikt. Door zekerheid in het werk, gemakkelijkheid in de be handeling netheid van uitvoering en door soliditeit kunnen deze machines bijzonder worden aanbevolen. W. H. JACOBS, Fabrikant van Stoom- en andere werktuigen, te Haarlem.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3