N°. 1752. Donderdag 2 November A°. 186! i. -li- Binnenlandsch Nieuws. LEIDSOH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar '«Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.j 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dairenuitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2\ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 50 m.;'a uamiddags te 3 u, 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Iadisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en tVet houdersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaaude Rechten eu Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag Diagsdag, Woensdag ea Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer Jhr. S. P. F. Meijerop zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger der registratie en domeinen te Kampen, behou dens aanspraak op pensioen. Z. M. heeft aan den officier van gezondheid van de 2de kl. A. B. J. Lulofsvan het bataillon mineurs en sapeurs, op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag uit de militaire dienst verleend. Bij Koninklijk besluit is aan den met verlof hier te lande teruggekeerden kapitein-kwartiermeester bij de militaire administratie in Nederlaudsch-Indië J. A. van Bovenwe gens ongeschiktheid tot het gaan hervatten van de werke lijke dienst ten gevolge van ligchaamsgebreken een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. miltaire dienst, met toekenning van pensioen. Door Z. M. is voor een jaar op non-activiteit gesteld den l3te luitenant P. A. Jansen van het 8ste reg. inf. te Leeuwarden. De kapitein B. C. Badon Ghijben is in rang over geplaatst van het lsie bij het 3de reg. vest.-artillerie te Nijmegen. De officier van gez. der 2de kl. P. H. Thijs, dienst doende bij het 2de reg. inf. te Maastricht, is overgeplaatst hij het 3de reg. inf. te Bergen op Zoom, terwijl de officier van gez. 2de kl. P. J. A. Sluijs uit laatstgemelde plaats overgeplaatst is naar Maastricht. Van het 2de reg. inf. te Maastricht zullen 4 onder officieren aan het examen deel nemen dat in November a. s. te 's Gravenhage zal plaats hebben, H. M. de Koningin door een ligte ongesteldheid aan getast, was genoodzaakt Zondag het bed te houden. Zondag morgen woonde te Apeldoorn Z. K. H. Prins Alexandervergezeld van hoogstdeszelfs speelmakkerden jongen graaf van Hoogendorp, benevens hoogstdeszelfs gou verneur en den graaf van Randwijckde godsdienstoefe ning bij. Naar men uit zeer goede bronnen verzekert zijn de geruchten omtrent een aftreding van een of meer der Minis ters ten eenenmale uit de lucht gegrepen. Bij geen hunner bestaat daartoe het voornemen. In de troonrede, welke door Prins Hendrik der Ne derlanden, als stedehouder van den Koning-Groothertog, tot opening der kamers is uitgesprokenwordt o. a., nadat melding is gemaakt van het overlijden der Koningin-weduwe, gezegd, dat de welvaart des lands toeneemt; dat de nieuw gesloten overeenkomst met het tolverbond gunstige resul taten heeft opgeleverd eu verder aanmerkelijke voordeelen aan het hertogdom belooft; dat onder de groote werken, in het afgeloopen zittingjaar tot stand gebragt, weldra mag geteld worden de Noorder-spoorweg welke zijn voltooijing nadert; dat de kwestie nopens de exploitatie van de Guil- laume-Luxemborg-spoorweg weldra zal zijn geregeld en dat in den loop der thans geopende zitting verscheidene wets ontwerpen zullen worden ingediend, als tot uitbreiding van het telegraafwezen tot herziening der ordonnantie betreffende den raad van state, enz. Wijders heeft de Prins medege deeld, dat de financiële toestand des lands voldoende is, zoodat geene verhooging van lasten zal worden gevraagd. In verband tot de reis des Ministers van Binnenl. Zaken, die nog steeds ongesteld is, naar Limburg, ver haalt men in de hoogste kringen der residentie een pikante anecdote. Het zou namelijk bepaald zijn geweest, dat de Mi nister te dier gelegenheid bij den heer de Bieberstein loge ren zou. Deze afgevaardigde moet echterbij de bestaande agitatie in zijn gewest, begrepen hebben, dat het wensche- lijker was voor ditmaal van die eer verschoond te blijven, vooral daar ZEd. zich in 18 66 aan een nieuw# verkiezing zal moeten onderwerpen. De volksvertegenwoordiger moet daarvan zoo innig overtuigd zijn geworden, dat hij, onder vermelding van daartoe hem moverende redenenden Minis ter bij missive beleefdelijk zou hebben uitgenoodigddit maal liever zijn intrek bij den commissaris des Konings te nemen. Uit Limburg wordt gemeld, dat voor de opening van den spoorweg van Maastricht naar Venlo, de Minister van Binnenl. Zaken den 5den November in laastgenoemde stad wordt gewacht, alwaar dien dag een maaitijd ter zijner eer zal worden gegeven en de stad geïllumineerd zal zijn. Den volgenden dag zal de plegtigheid der opening plaats hebben de eeretrein van Venlo naar Maastricht vertrekken. Te en Roermond en te Sittart zullen de gasten een tijd lang ver toeven. Te Maastricht zal de Minister door het gemeente-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1