BUITENGEWONE VOORSTELLING Evangelie-Prediking Concertzaal Breedestraat. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiên. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Prof. St. ROMAN. ROMAN verbruik en bij meerderheid van stemmen verworpen een voordragt tot het verleenen van teruggave der belastingvan de op het tijdstip der afschaffing van de voorhanden zijnde hoeveelheden wijn, gedistilleerd, brood, meel en vleesch be taald. Ons verslag, betredende de gedenkrede aan Leidens beleg en ontzet, door Mr J. Capadose den 3den October 11. in de Zaal in het Nooreinde gehouden, heeft aanleiding gegeven, dat die rede onder den titel: //De hoop der uit redding of eenige opmerkingen over de tijden van den Antichrist," is gedrukt en in den handel gebragt. De heer C. heeft als een verwijt aangenomendat zijn rede //gewor teld aan de eene zyde in het orthodoxe geloofsbegrip ook naderde tot het begrip der moderne theologie in het punt der voortdurende openbaring des Heiligen Geestes;" de zin snede, aan het slot van ons verslag geplaatst, De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 47°, des avonds te 8 uur 50°, te 10 uur 48°. Donderdag morgen te 5 uur 46°, te 8 uur 48°, 's middags te 12 uur 54°, 's namiddags te 4 uur 48°. Volgens sommige liberale bladen zal een nieuw vrij corps voor Mexico bestemdte België worden georgani seerd. De. kosten zullen door het Mexicaansche gouverne ment worden gedragen. Ditmaal betreft het niet meer of minder dan een geheel regiment kavallerieuit 7 escadrons zamengesteld't welk den naam zal dragen van //Lansiers der Keizerin." Het depot zal worden gevestigd te Leuven of te Aalst. Als kolonel-commandant wordt genoemd de majoor der guides Nypels. Van den Boven-Ryn schrijft men, dat de gisting van den nieuwen wijn zoo sterk isdat de wijngaardeniers het ter naauwernood durven wagen in den kelder te gaan. Te Oberwezel bleef jl. Woensdag een man bewusteloos in den kelder liggeneen tweeden en derden die den eersten wilden reddentrof hetzelfde lot. Slechts met de uiterste krachtsinspanning en nadat een gat in den kelder was ge broken slaagde m^n er in deze lieden van den dood te redden. De nieuwe wijn is zoo sterk, dat zij slechts matig mag worden gedronken. De dierentuin te Weenen is in staat van faillissement verklaard. Men verneemt dat de stad Bazel de subsidie ten be hoeve van den St. Gothard-spoorweg van 1 tot 1£ millioen francs heeft verhoogd; Zurich heeft 1^- millioen frs. toege zegd; Uri heeft het voorstel gedaan om 1 millioen daartoe hij te dragen, en naar men verzekert, zal de breede com missie, door de Italiaansche regering benoemd, zich mede voor het St. Gothard plan verklarenten gevolge waarvan de Italiaansche regering een wetsontwerp zal indienen tot het verleenen van een crediet van 40 millioen frs. Zwitser land zal van zijnen kant een subsidie van 2 5 millioen frs. aan de zaak schenken en men hoopt dat de Duitsche bond een subsidie zal verleenen van 15 millioen frs. en op die wijze hoopt men de onderneming tot stand te brengen. De weerkundige Louis Neyret, schoonzoon van wijlen de la Dróme, en Nick voorspellen gedurende de maanden November, December, Januarij en February aan- loudend regenwind en sneeuw. officieëlniëviv». Ter Gemeente-Secretarie is ad f 2,40 verkrijgbaar het Ids deel van den Inventaris van het archief der gemeente, en oolang daarvan exemplaren voorhanden zijnook het 1ste deel an dien Inventaris, tegen f 4. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op bandag den 30sten October 1865 des namiddags ten Burgerlyke Stand van Leiden, van den 19den toten den 2 5 sten October 1865. bevallen: H. Prins, geb. Koorenhof, Z. - J. Holswilder, Jh. RoomanD. - J. van Dissel, geb. Boom, D. - E. W. A. reeburg, geb. Jausen, Z. - C. E, Fiouw, geb. Tierolf, Z. - C. Broeaargeb. BrugmanZ. - M. S. Faviergeb. Bink D. - N. Winter, geb. Reinhard, Z. - E. Polmgeb. Selier, D. - A. M. Haalebos, geb. Schuurman StekhovenZ. - J. Peerenboom geb. van Hooidonk, Z. - J. Hoppenbrouwer, geb. Bodijn, D. - F. van der Velden, geb. SieberlZ. - J. A. S. Valk, geb. MooteD. - T. Maas, geb. AnibaZ. - N. War- menhoven, geb. van de Mheen D. - A. M. Parmentier, geb. Groolhoff, Z. tweel. - S. de Wolf, geb. Tange, D. - C. W. Klinkhamer, geb. Boom, Z. - H. C. Planjer, geb. Waarden burg, D. - M. Verhoeven, geb. Voskamp, 1). - C. P. Tege laar geb. van der KolkZ. - C. Bruinenberggeb. Hoeks D. - C. J. Moenen, geb. Stol, Z. - J. Schut, geb. de Lange, Z. - W. de Vries, geb. FlippoD. J. Kruit, geb. Bink, D.- A. H. van der Horn, geb. du Croix Z. Gehuwd J. J. Smith jm. met M. W. Nagel jd. - J. Bak ker wedr. met A. H. van Tol wed. - W. van Steenbergen jm. met M. Doorueveld jd. - M. Staffeleu wedr. met C. M. Meijer jd. - D. van Ef wedr. met M. Kranenburg jd. - J. G. Leune jm. met A. van Gaaien jd. - D. Eggink jm. met E. Florijn jd. - Mr. J. F. vau der Sloot Clement wedr. met G. A. Visser jd. Overleden B. Verhoff 42 j. - F. D. van Langen Z. 11 j. - J, Versluis, geb. Visser, 56 j. - Jac*. Kloots 2 8 j. - P. van der Pluym Z. ruim 3 j. - W. J. de Haan Z. 3 j. 8 m. - N. Heuze 79 j. - E. C. A. J. Bierens de Haan D. 3 j. bijna 7 m. - W. Biegstraten Z. 14 d. - N. Laman Z. 7 j. ruim 4 m. - J. van den Berg Z. bijna 4 ra. - J. P. Verstraaten 39 j. - Marg6. Groen 82 j. - W. E. van Langen Z. ruim 12 j. - W. Baart Z. 4 m, - P. A. M. Fornara 8 8 j. - B. van der Weijden Z. 1 j. 10 m. Getrouwd VICTOR JACOB KONINGSBERGER, Wedr. van M. C. Jurriaanse, JOSINA CORNELIA TIELEMAN. Leiden, 26 October 186 5. op Zondag 29 October 1866, des avonds ten zes ure, Ds. E. AL. 'ZUULI, Pred. te 's Hage. ZAAL, Noordeinde. Z/i riKSMC den 38 October 1565 Op mijne doorreize naar Berlijn geef ik slechts ééne representatie. Ik geloof dat het niet noodig zal zyn hierbij iets te voegen daar het geachte publiek genoegzaam door de Couranten is ingelicht omtrent de Voorstellingen te Amsterdam en te Rotterdam gegeven. Aanvang 8 uur. Entree 90 Cents. Plaatsen zijn te be komen aan de Gehoorzaal. St. ROMAN, Prestidigitateur. uur. OnderwerpBegrooting van inkomsten en uitgaven der emeente, voor de dienst van 1866. en door van

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3