1JZ1R1H MEIBOM» Fabriek-Directeur. LOOPMEISJE GECRYSTALL. VANILLE, VOOR VIJF GULDEN Belangrijke Verknoping, want ontzaggelijke stofwolken beletten, dat men de plaats van het onheil goed kon overziendie op een kolossalen 20 voet hoogen puinhoop geleek. Eerst na verloop van eenigen tijd slaagde men er in door het wegruimen van puin en balken de eerste lyken te voorschijn te halen; ook eenige zwaar gekwetsten werden gevondendie aan de zorg der talryk toegesnelde heelmeesters werden toevertrouwd. De vermoedelijke oorzaak van bet ongeluk wordt toegeschre ven deels aan overlading door planken, vooral echter aan de te zwakke bouworde. In het laatst van Maart jl. begon men het huis te bouwen, en den lsten October werd het betrokken. Tot dusver zijn opgegraven 17 dooden 25 zwaar gewonden, 8 ligt gewonden en 12 personen, die geheel ongedeerd waren. De runderpest heeft zich ook aan den dierentuin te Londen medegedeeld en ondanks alle zorg en aangewende middelen om het kwaad te stuitenzijn reeds drie fraaije ossen, een geschenk van den Koning van Italië, benevens twee bisons het slagtoffer van die ziekte geworden. Te Portsmouth heerscht eenige verlegenheid wegens de ontdekking dat er nog ruim 800 p. at. te kort komt om de kosten te dekken van het feestmaal en andere fes tiviteiten die bij gelegenheid van het bezoek der Fransche vloot aldaarhebben plaats gehad. Al is het Suez-Kanaal te Parijs zelf nog lang niet voltooidtoch is dezer dagen langs de gegraven zijkanalen een lading koffijgomenz. door een Fransch handelshuis te Djiddah opgekocht, direct van de Roode- naar de Mid- dellandsche Zee vervoerden te Pord Saïd aangekomen. De bekende secte der Mormonenvan wie men in den laatsten tijd weinig of niets gehoord heeft, doet thans weder van zich sprekendoor de onderneming die zij in Amerika aan het Zoutmeer op het touw gezet heefi. De Mormonen bouwen een tempel, waarvan de afmetingen aan den toren van Babel denken doen. Het zal een van de reus- achtigste gebouwen zijndie de mensch ooit heeft tot stand gebragt. Men loopt intusschen zeer veel gevaar dat de bouw van den tempel langer zal duren dan de secte en deze op gehouden zal hebben te bestaan als het gebouw voltooid is. Maandag 11. ontving een der bedienden van den Ne- derlandschen gezant te Parijs, op de plaats zelve van het gezantschap8höteldrie geweldige vuistslagen op oog, mond en hoofd, van een Eugelschmandie, onmiddelijk gearres teerd, Vrydag daaraanvolgende, dus na verloop van slechts drie dagen na het plegen van genoemd misdrijf, veroordeeld is geworden tot 4 maanden gevangenisstraf. De Temps deelt betreffende het ontslag van den heer de Mérode twee brieven uit Rome mede, die niet van be lang ontbloot zyu. De eerste i3 van den volgenden inhoud //Graaf Mérode heeft zijn ontslag bekomen. Hij heeft bevel ontvangen zich terstond naar België te begeven. De redenen welke den paus tot dit besluit hebben bewogenzijn zeer ernstig; zij betreffen geldelyke aangelegenheden." In den tweeden brief wordt gezegd dat het ontslag van Mérode hoofdzakelyk aan den heer de Sartiges is toe te schryven; olscLoon deze eerst voor weinige dagen te Rome aankwam. //Reeds sedert lang was men over den heer de Mérode ontevre den. De mijn was geladen en zy ontplofte bij de komst van den heer de Sartiges. De familie Mérode bevindt zich in een neteligen toestand. Er zijn voor een millioen wissels op Mérode in omloop. In zake de pauselijke leening in België gesloten heerscht een vreeselijke wanorde. Bovendien vordert de Romeinsche bank van leening van Mérode 7 millioen Romeinsche daalders, De heer Ferrari wilde van kem rekenschap vragen over 200,000 daalders, die hij in België geplaatst had. Hij kon geen afrekening doen." De Italia zegt omtrent de Mérode's aftreding, dat zij het gevolg was van een heftige scène tusschen hem en Anto- nelli, waartoe tweeërlei redenen aanleiding gegeven hadden. Vooreerst de bekende, later ontkende circulaire aan de be velhebbers der troepen op de grenzen om zekere rooverben- (len die in dienst des Konings stonden, niet te vervolgen. De andere, nog gewigliger reden, was een belangrijk tekort in de kas van het Ministerie van Oorlog, waarvan de oor sprong niet kan worden aangewezen. Genoemd blad voegt er bijdat de aftreding van den heer de Mérode gepaard zou gaan met die van een officier, den heer v. M., die bij de oorzaak der ongenade betrokken is, Advertentie». Wordt verlangd voor eene aanzien lijke Fabriek van WOLLEN DEKENS een Aanbiedingen met bijvoeging van bewijzen van goed gedrag en bekwaamheid gelieve men te adres seren franco aan het Office de Publicité 39 Mon- tagne de la Cour te Brussel, onder de Letters A. Z. B. Y. Tegen 1°. November wordt gevraagd een van 15 of 16 jaar. Conditiën zijn Kost, Inwoning, f 30 Loon en aandeel in het verval. Adres Letter B. by den Boekhandelaar JACs. HAZENBERG CORNsz. breede stokjeszeer geurigechte bourbon kwaliteitbij het masje van vijftig stokjes, ter lengte van 7^- Amsterdamsche duimen, in eene blikken bus, voor zeven gulden. Brieven franco, bij M. CLEBAN, Huidenstraat 278 te Amsterdam. ontvangt men in den Boekhandel van B. L. VAN DAM, te Kampeneeu keurigen mahonijhouten STÉRÉOSCOOP met vijf en twintig plaatjes. Mede te verkrijgen in de bekende depots en op bestel ling alom. Brieven franco. bij JAN KK00N Jz., te Zaandam, geheel volgens het model en den vorm der zoo gunstig be kende Zaanlandsche houten Molenroeden. Deze ijzeren Molenroeden worden in alle opzigten aanbe volen door de volgende HH. Molenmakers P. DE VRIES, te Zaandam. CORNs. SLOP, te Koog aan de Zaan. P. VREEDENDUYNte Zaandijk. L. GORTER, te Wormerveer; terwyl ook HH. eigenaars var. Molens, op verlangengaarne bereid zijn attesten omtrent deze ijzeren Molenroeden me- detedeelen. bij W. P. VAN STOCKUM,te 's Gravenhageop Maandag den 13den November en volgende dagen, van het uitge breid assortiment BOEKEN, nagelaten door den Boekhan delaar J. L. C. JACOB aldaar. Het eerste gedeelte bevat eene aanzienlijke verzameling van zeldzame en belangrijke werken over Godgeleerdheid, Geschiedenis en Regtsgeleerd- heid. Vooral de beide eerste vakken bevatten veel schaarsch voorkomende, curieuse werken en kleine geschriften, waarin door tydgenooten de belangrijkste kwestien eu aangelegen heden worden behandeld die gedurende vele vroegere eeuwen de Christelijke Kerk en bijzonder ons Vaderland hebben be zig gehoudenbovenal tijdens de Reformatie en den strijd tegen Spanje, de Herroeping van het Edict van Nantes, de Wederdoopersde Jezuiten en de Jansenisten de Remon stranten en Contra-Remonstranten enz., alsmede werken, be treffende de geschiedenis en de beschrijving van het buiten land, zoowel van het Oosten als van Oost-en West-Iudië. De inzage van den Catalogus wordt aanbevolenomdat daarin een groot aantal curiosa de aandacht der liefhebbers waar dig zijn. De Catalogus is, op franco aanvrageverkrijgbaar. met zes jaren garantie,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3