N°. 1743. Woensdag 25 October A", f865. J Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH fiAtiBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be- halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Ct8. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 ra.; 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 3 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u, 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige da^enuitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2j u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 35 m, '•avonds te 7 n, 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra, en 3 u. 35 m, 's namiddags.Oost-Indische Laodpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Xeiegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegreaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur, - Thesauriedagelijks van 102 uur, - De Gemeente- Architect is te spreken cp het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusendagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 86 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Miaudag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeesters der gemeenten Oudshoorn J. W. Bö&ener Manz; Barsingerhorn J. Spaans Jr.; Huizen C. W. Bebel, en Capelle J. van der Hoek Jz.; voorts tot plaatsvervangend kantonrechter te Lemmer den heer L. van Assenontvanger der registratie en domeinen aldaar; en den heer N. L. Hovy, tot dusver vice-consul van Nederland te Bor deaux tot consul aldaar. Z. M. heeft den officier van gezondheid der 2de kl. J. Léonbij het garnizoen te Breda, op non-activiteit gesteld. Z. M. heeft na afgelegd examen benoemd tot surnu merairs bij het vak der posterijende heeren W. H. E. van Lidt de Jeude, wonende te Tiel; A. A. Elias Schovel te Arnhem; C. A. Nieukerk, te NaardenH. Eekhout, te Haarlem; A. J. A. Eick, te Venlo eu J. W. Schuylenburg, te Schoonhoven. Aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai is rondgedeeld een geschrift, getiteld: La visite de M. Thorbecke au duché de Limbourg en Octobre 1361, a nos compatriotes Limbourgeois. Het is onderteekend door Jos. Bussel, redacteur de 1'Ami des Intéréts Limbourgeoi, Hit geschrift somt de grieven op, die, volgens den schrij ver, Limburg tegen het Ministerie Thorbecke in het alge meen en tegen den heer BetzMinister van Financiënin het bijzonder, zou hebben. De Minister van Binnenlandsche Zaken, in aanmer king nemende dat de rijkstelegraafdienst eerlang een verdere uitbreiding van het personeel op de kaotoren zal vorderen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat tot opleiding en oefening van telegrafisten voor de dienst van den rijks telegraaf, na vergelijkend onderzoek, een aantal van onge veer twintig leerlingen wordt toegelatenom op nader aan te wijzen plaatsen onderrigt te ontvangen. De Gemeenteraad van Groningen heeft besloten geen gemeente-opcenten meer te heffen op de personele belasting, maar daarentegen den hoofdelijken optevoeren tot een be drag van f 5 5000. In den nacht van 14 op 15 September werd de heer uit een koffijhuis in de Papestraat te 's Hage (zoo niet beschonken dan toch eenigzins versuft) komende en met het doel om zich naar zijne woning te begeveneensklaps op het Spui door drie vrouwspersonen zoo als uit het proces bleek van dubieuse reputatieen die alle drie gescheiden van hunne echtgenooten leefden, aangehouden, die hem, op welke wijze dan ookdoch volgens het procesnaar de Bagijnestraat sleepten, en hem onderweg een zwaar gouden horologie met dito sleutel ontfutselden. Deze vrouwspersonen stonden Maandag voor de arrondis- sements-rechtbank te dier zake terecht, en voerden des ge vraagd aandat zij dien heer slechts om een dubbeltje voor koffij vroegen; dat hij antwoordde: //Geld, vrouwen, heb ik niet, maar ziehier mijn goud horologie." Zulke groote edelmoedigheid niet verwacht hebbende, weigerden zij dit heusch aanbod; maar toen dien heer verder zeide//Weiger niet, want anders maak ik mij met mijn zakmesje van kant!" hebben zy het horologie nog na veel aarzelen aangenomen en het en passant, daar zy zich toch 's nachts naar de Delft- sche suikerfabriek moesten begeven om aldaar werk te be komenden volgenden ochtend, vroegtijdig bij de bank van leening te Delftj voor ƒ14 verpand, en dit nog al onder een valschen naam. Het lombardbriefje werd den anderen dag tevens te gelde gemaakt. Het O. M. bij monde van den substituut-officier Mr. de von Oldenbarneveldt voerde aan: dat het verhaal der be schuldigden slechts een zamenweefsel van leugen eu bedrog was en vooral door zulke vrouwen verhaald, als zij, die bij de politie in alles behalve goeden faam bekend stonden. Hij requireerde mitsdien voor ieder van hen schuldigverkla ring aan het wanbedryf vandiefstal bij nacht, gepleegd op een onbewoonde plaal9 en veroordeeling tot gevangenis straf voor den tijd van twee jaren. Men leest in de Nieuwe Bredasche Courant: //Maakten wij in een onzer vorige nommers melding van een plan tot oprigting eener onderlinge verzekering van vee tegen schade door sterfte aan alle ziekten, hoe ook genaamd, thans is het ons aangenaam met zekerheid te kunnen mede- deelendat bedoeld plan zijn verwezelijking nadert, en dat eerstdaags te Oosterhout de Nationale Veeverzekering-Maat- schappij in werking zal tredenonder directie der heeren M. J. J. Kröller en A. F. Samson. //Vooral in deze dagen, nu ieder veehouder er op be dacht is zich voor schade te vrijwarenachten wij het niet ondienstig de algemeene aandacht te vestigen op deze nut-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1