Piano-Magazijn VAN ZWEERS €0., VOOR LIJDERS De Britsche Maatschappij van Levensverzekering GECRYSTALL. VANILLE, Tegen Slapeloosheid. Advertentiën. Kal verstraatbij de Munt, D. 152, te Amsterdam. aan Maagkramp, Maagzwakte, etc. Koudekerk bij Leiden. grootendeels vernield. De brand is ontstaan door een vonk uit een der smederijenwelke eenige bossen stroo voor de stallen geplaatst in vlam zette. Met veel moeite zyn de paarden gered. Een medisch student, MoriBsy is te Dublin gevangen genomenbeschuldigd van deel te hebben genomen aan het fenianisme. De bewijzen bestaande in zijn eigen hand schrift, werden overgelegd, waarop hy voor den rechter zal worden gedaagd. De vrijmetselaars van Lyon hebben een brief aan den Paus gerigtwaarin zij met kracht opkomen tegen de beginselen die hen dezer dagen door Pius IX werden toe gedicht, en tot staving waarvan zij o. a. de statuten der orde aanhalen. Vóór eenige dagen is te Charenton een vrijmetselaar overleden. De BB. der loges uit de omstreken waren op gekomen om hem de laatste eer te bewyzen. Zij volgden het lijk naar de kerken bleven op den drempel staan. De priester volbragt de lijkdienst^ geleidde het lijk daarna we der tot aan den ingang der kerk, en liet toen de begra fenis aan de vrienden des overledehen over. Algemeen wordt het gedrag diens priesters goedgekeurddie niet weigerde de gebeden op te zeggendie van hem verlangd werden en vervolgens de plegtigheid haar loop liet. Volgens le Temps heeft het aantal cholera-sterfgeval- len in het departement van de Seine Donderdag 210 Vrijdag 180, Zaturdag 212 en Zondag omtrent 200 bedragen, Te Birmingham is een meeting gehouden van reizi gers, ten einde over de wenschelijkheid te beramen, dat door de commis-voyageurs het verpligte wijndrinken aan de open tafels zou worden afgeschaft. Nadat deze kwestie was ge wikt en gewogen, heeft men het primitieve voorstel, waarby op de afschaffing werd aangedrongen, verworpen, voorname lijk op grond, dat het drinken van wijn niet zoo verplig- tend is als vroeger. Volgens een depêche uit Fort Monroe, dd. I dezer, is de heer Davis onder sterk geleide naar zijn nieuwe kwar tier in Carroll-hall vervoerd, dat zeer comfortabel is in- gerigt. Het proces Wirz wordt voortgezet, en zijn verdedigers doen al wat in hun vermogen is, hoewel zijn zaak zich nog niet veel gunstiger laat aanzien. Onder de papieren der familie von Miedel te Bay- reuth is voor eenigen tyd door den heer George Horn een pakket gevonden, bevattende 25 tot heden onbekende brie ven van Voltaire, geschreven van 1742 tot 17 68 en ge deeltelijk gerigt aan de markgravin van Bayreuth, zuster van Frederik den Groote, en gedeeltelijk aan den markies d'Adhemar. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat Omer Pacha, president der dusgenoerade Circassische commissie, kracht dadige pogingen in het werk stelt om den handel in jonge Circassische meisjes en vrouwen te doen ophouden. Die zich daaraan schuldig makenworden zwaar door hem ge straft. Garibaldi wilde dezer dagen een Arabischen hengst en een Arabische merrie, die hem sedert lang toebehoorden, wegens geldgebrek verkoopen. Beide dieren werden gestald en gevoed door een jong Genueesdie daarvoor geen ver goeding wilde aannemen. Er hadden zich weinig koopers opgedaanen die nog gekomen waren hadden den prijs te hoog gevonden. Eindelijk echter besloot Garibaldi, daar de schuldeischers heviger dan ooit de rotsen van Caprera be stormden, ze voor 2000 frs., door iemand er voor geboden af te staan. Op den dag echter dat de verkoop zou plaats vinden, werd een brief van Menotti ontvangen, inhoudende, dat als de paarden nog niet verkocht warenmen ze nog zou behoudendaar er zich een tweede kooper had opge daan. Weldra verscheen dan ook zekeren heer Bobezag de dieren, vroeg naar den prijs en betaalde dadelijk 5000 frs. Toen men vroeg, waarheen de paarden gebragt moesten worden, werd geantwoord, dat men ze naar de Koninklijke stoeterij moest brengen. De heer Bo was de agent des Ko- nings geweest, en had van den Vorst in last gehad, eiken prijs dien Garibaldi mogt eischen te betalenom den fleren ffian aldus te hulp te komen. Naar men zegt zullen de paarden ter beschikking van Garibaldi gesteld worden als hij ze noodig mogt hebben. In bovengenoemd Magazijn is voorhanden eene zeer ruime keuze van PIANO'S (Pianino's), uit de voornaamste Pa- rysche en andere fabrieken, van af 290 tot 1100; als van Pleijel, Herz, Bernhardt ainé Fils C0., Bauvais, Mangeot, L. Bernhardt, Ziegler, Fleig, RemyLuckhardt en vele anderen, voor welker soliditeit schriftelijk garantie wordt gegeven. OUDE PIANO'S worden in ruil aangenomen: Wegens plaatsgebrek worden eenige soliede platte PIANO'S tot zeer goedkoope prijzen opgeruimd. Eene brochure wegens de geneesmethode van den Arts Med. Dr. DOECKS is gratis te bekomen bij de Heeren J. A. BOOM ZOON, te Meppel. Berigt op vele aanvragen Geen opiumspirituele dran ken koppige bierenslaapkruid enz., doch een nieuw uit gevonden welsmakend en op de gezondheid weldadig wer kend middel tegen slapeloosheid genaamd u Hyprophor af 5 per fleschwaaraan men 3 a 4 weken genoeg heeft. Brieven en gelden francoonder het motto J)r. Lacroix bij den Boekhandelaar H. B. BREIJER te Arnhem. verleent ASSURANTIËN voor het geheele leven, ook voor kortere termijnenwederzijdscbe verzekeringen waardoor de langstlevende der beide geassureerden het bepaalde kapitaal ontvangt, lijfrenten, naar evenredigheid der jaren zeer hoog gesteld, zoodat men op 60jarigen leeftijd 10 percent ge niet, voor uitkeering van uitzet aan jongelingen en meisjes op 14, 18 of 21 jarenjaargelden aan weduwen enz. Informatiën en prospectussen te bekomen bij den Agent N. CATENIUS te 'sHage, Vlamingstraat, N°. 10. prima kwaliteit, bij het masje van vijftig stokjes, ter lengte van 13 Nederlandsche duimenin een blikken busjevoor drie gulden. Brievenfrancobij M. CLEMANHuiden straat, te Amsterdam. TE KOOP een voor weinige jaren vernieuwd HUIS met TUINTJE, alleraangenaamst gelegen aan den Rijn. Het Huis bevat vier Benedenkamers, waarvan twee en Suite, uitzigt hebbende op den Tuin en den Rijn, overdekt met eene warande, boven drie Kamertjes, Meidenkamertje en twee Zoldersvoorts beneden een marmeren GangKeuken met Pomp, Kelder en Schuurtje, het dak beschotenen het geen verder tot eene logeabele woning behoort. Thans bewoond door den Burgemeester en te bevragen bij den Heer G. VY. KONING aldaar. Men leze de brochure over «Slapeloosheid," uitgegeven bij dea Heer ZALSMAN te Kampen.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3