N°. 1740. Donderdag 19 October, Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan den heer A. Meilink op zijn verzoek eervol ontzag verleend uit zijn betrekking van ontvanger der directe belastingen te Nijmegenbehoudens aanspraak op pensioen en onder dankbetuiging voor zijn langdurige aan den Lande bewezen trouwe en ijverige diensten. Z. M. heeft benoemd tot consul van Nederland te Nizza den heer A. Floris; bij het personeel van de militaire veterinaire dienst: bij het 3de reg. dragonders tot paarden arts 2de kl. (naar ouderdom van rang), den paardenarts 3de kl. J. J. Hinze, van het 5de reg. drag.; tot paardenarts 3de kl., den veearts J. Lameris; bij het 4de reg. drag., tot paardenarts 3de kl., den veearts J. L. van der Wurff; bij het 5de reg. drag., tot paardenarts 3de kl., den veearts D. C. Valewink en op verzoek Jhr. N. J. Steengracht van Duivenvoorde eervol ontslagen als hoogheemraad van Rijn land. Door Z. M. den Koning is vergunning verleenddat de onderofficieren van het leger een politiemuts mogen dra gen even als de officieren met uitzondering van het galon dat van wit of geel kemelsgaren zal zijn en zulks op den voet als vroeger voor de klein tenue-schakot met wasdoek was bepaald. De adelborsten 1ste kl. B. T. W. van Hasselt, L. Haremaker, P. Bool, J. W. GroeDemeijerN. J. van Ren- terghemJhr. W. Laman Trip, A. G. J. van Plettenberg en J. E. Sickens worden, onder intrekking hunner plaatsing °P Zr. Ms. korvet van Speykmet 1 November a. s. ge plaatst op Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden. Maandag a. s. zal Zr. Ms. korvet van Speijk liggende te Nieuwediepin dienst worden gesteld om op 10 Dec. een kruistogt te ondernemen naar de Middellandsche Zee. Met de maand April wordt deze bodem hier te lande ver wacht. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de negen eerste maanden van 186 5 blijkt, dat die middelen hebben bedragen ƒ46,784,654,11^ tegen f45,919,845,98£ in hetzelfde tijdvak van 1864. Dingsdag is aan het Ministerie yan Financiën het examen aangevangen onder het voorzitterschap van den heer Hofstede, van hen die bij het vak der posterijen wenschen geplaatst te wordendaarvoor hebben zich tien kandidaten aangeboden waarvan er 8 na voldoend afgelegd examen zullen geplaatst worden. Ook aan dat Departement is het examen voor het vak der registratie aangevangen. -Omtrent den stand van de Internationale Stoomvaart maatschappij wordt uit 's Hage medegedeeld, dat de ont werpen van dit plan zich meer en meer in het welslagen van hunne pogingen tot bevordering en uitbreiding van het internationaal verkeer mogen verheugeD. Behalve het subsidie van f 20,000 van wege de stad Carlsruhe, is binnen korten tijd door particulieren in Baden voor een hoogst aanzienlijk bedrag aan aandeelen ingeschre ven. Op den eersten dag, waarop de inschrijving te Carls ruhe geopend iswerd bij een der bankiers aldaar voor f 17,000 ingeschreven. Onder de deelnemers voor belangrijke sommen bevinden zich Z. K. H. de Groothertog van Baden, HD. broederen Markgraaf Maximiliaan. Z. M. den Koning van Wurtemberg heeft het comité te kennen gegeven, dat het, na kennisneming van het plan, de Koninklijke Wurtembregsche Baak gelast heeft de ves tiging van de maatschappij te bevorderen. Ook in Zwitserland vindt de zaak deelneming. Te Londen heeft zich, door tusschenkomst van den heer A. Verwey aldaar, een sub-comité gevormd. De onderneming mag dus als gevestigd worden beschouwd, zoodat het comité voor het einde dezer maand te Dordrecht een tweede meeting zal houden ten einde nadere openingen te geven en onmiddelyk daarna met de deelhebbers een con cept der statuten zal arresteren waarop de Koninklijke be williging zal kunnen worden verzocht. Alle pogingen strekken daarheen om de geheele dienst tusschen Londen- en Hull-Dordrecht-Amsterdam-Dordrecht en Dordrecht-Maxau (Carlsruhe), de groote tusschen liggende plaatsen aan den Rijnalsmede een station te Rotterdam tegen het aanstaande voorjaar in werking te brengen. Met het oog op den tegenwoordigen stand van de geld markt, heeft het comité bepaald, dat de eerste termijn van storting in geen geval zal plaats hebben vroeger dan de eerste helft van de maand Jannarij aanstaande. De toestand van den generaal van Meurs is sedert LEIDSGH MGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u, 37 ra.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.j's namiddags te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Iodisohe Laadpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 vau elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. ftajks-Yelegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethouderiMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente' Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgena 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der Sn- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rij Us Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster vau 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1