a°. ifeei N°. 1739. Woensdag 18 October, Binnenlandsch Nieuws. I.EIDSII1 Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. LAD. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.j vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2$ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 85 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m.'s namiddags.Oost-Eudisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Te'egraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorvveg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie oan Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhais, eiken werkdag van 's morgens 12 1 nur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Miandag Diug3dag, Woensdag an Donderdag vsft 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. hoeft HD. adjudant in buitengewone dienst generaal-majoor Jhr. E. A. O. de Caserabroot, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den Raad van State en benoemd tot burgem. der gem. ZuidwoldeM. baron de Vos ran Steenwijk. In het voorloopig verslag der Tweede Kamer voor de- begrooting van het Dep. van Oorlog wordt het volgende gezegd Het regement grenadiers en jagers en het zeer kostbare regement rijdende artillerie kunnen worden afgeschaft. De daardoor bespaarde gelden kunnen gedeeltelijk tot de hoogst noodige uitbreiding en verbetering der veldartillerie worden aangewend. Ook op de inrigting der uniformen van het le ger werd gewezen. Deze behooren door eenvoud en goed koopheid uit te munten. Ze zyn in den laatsten tijd weder aanmerkelijk gewijzigd. De nieuwe uniformen werden ondoel matig genoemd zonder daarom sierlijk te zijn. Ze zijn met zeer veel overhaasting ingevoerd, zonder dat, gelijk vroeger steeds het geval was, de modellen naar de corpsen zijn ge zonden om ze te beproeven. Maar de invoeriDg dezer nieuwe uniform kost ook geld. Met dit doel worden de gelden niet door de vertegenwoordiging toegestaan. Het gerucht loopt te 's Gravenhage, dat Jhr. de Ca- sembroot, lid van deu Raad vau State, den wensch zou te kennen gegeven hebben om uit zijn betrekking te worden ontheven en wel om redenen van geheel particulieren en personelen aard. Men noemt als zijn opvolger den heer Blan ken thans Minister van Oorlog. De regering zou het toch in vele opzigten eens zijn met hendie de opruiming van nuttelooze vestingen met kracht verlangen en daarom zou de heer Blanken aftreden en door een burgerlijk persoon vervangen worden wiens naam ook genoemd wordt. Naar men verneemt, hebben eenige veehouders te kinschoten zich verzet tegen de door het plaatselijk bestuur aldaar verordende maatregelen tot wering der veeziekte en beeft de justitie van Utrecht, door de militaire magt on dersteund zich naar die gemeente begeventen einde het noodige onderzoek in te stellen en verder de vereischte maat delen tot handhaving der orde te nemen. Aangenomen het beroep bij de Herv. gem. te Andijk, d°°r Ds. R. Brinkpred. te Brakel. Bedankt voor het beroep naar 's Hertogenbosch bij de Chr. Afgesch. gemeente door Ds. J. van Andelpred. te Zutphen. Uit het verslag van den toestand der Leidsche Maat schappij van Weldadigheid, door de hoofddirectie den 2den October 11. uitgebracht, blijkt dat het laatste boekjaar weder in velerlei opzichten gunstige uitkomsten heeft opgeleverd. Menig huisgezin werd voor eeu verderen ondergang behoed aan 23S gezinnen werd ondersteuning onder verschillenden vorm naar gelang der behoefte uitgereikt. - De inrichting tot werkverschaffing was voor velen een toevlugt en de Hulpbank werkte in haren meer eigenaardigen kring even weldadig als krachtig medeom het doel der maatschappij te bevorderen. Die ondersteuning bedroeg een som vau Z' 3,604,31^- waartoe de weldadigheid der inschrijvers slechts 1,118,36 bijdroeg. Een som van 10,364,43 werd uit betaald aan arbeidsloon, terwijl door de Hulpbank aan 127 aanvragen om een geldelijk voorschot tot uitoefening en uit breiding van verschillende ambachten, neringen en bedrij ven, een kapitaal van 13,205 verstrekt is in sommen van 20 tot 200. De algemeeue vegadering van leden en medewerkersden 2den October gehoudenbenoemde tot leden der hoofddirectie de aftredende HH. P. J. de Fremery en Dr. J. Baert en in plaats van Dr. J. Tichlerdie overleden was en Mr. P. du Rieudie gaarne wilde vervangen worden, Ds. H. G. Hagen en Mr. J. T. Buys. De maatschappij mag zich verheugen in een bijna 5Ojarig bestaanniettegenstaande de ondersteuning in giften door de Leidsche burgerij van jaar tot jaar vermindert en toch de ijver der hoofddirectie niet verflaauwt, om met de mid delen waarover zij beschikken kan veel te doen. Zulke in stellingen ter voorkoming van armoede onder een naauw- lettend en zorgvuldig toezigt verdienen te worden geschraagd door de werkdadige belangstelling der meergegoeden en wel- gezinden. Naar wij vernemen heeft het voorstel van HH. Burg. en Wethouders, om de Rijnsburgsche poort af te breken en do daarvoor liggende bruggen over de Singelgracht en de Bin nenvestgracht te vervangen door den nieuwen aanleg van een ijzeren brug met breede trottoirs, bij de Raadscommissie tot onderzoek der plaatselijke begrooting voor 1 866 ook in-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1